Zrzaví muži: Čtyřicet červených hlav kandiduje na Jamese Bonda!

Fotograf Thomas Knights vystavuje 40 zrzavých mužů na fotografiích, které chtějí ukázat krásu zrzavých hlav a představit se jako kandidáti na Jamese Bonda.

Jsou zrzaví muži sexy? „Rozhodně!“ Tvrdí svými fotografiemi přesvědčivě fotograf Thomas Knights. Čtyřicet zrzavých skalpů ulovených na krásných fotografiích vystavených v New Yorku má o tom přesvědčit každého.

Na výstavách se vystavuje kde-co. Zabijácké podpatky, černobílé nahotinky i retrospektivy vlastního sexuálního života. Nyní je tady něco, co tady možná ještě nebylo – zrzaví muži. Fotograf Thomas Knights se rozhodl zpochybnit stereotypy, že červenovlasí muži nejsou sexy a že z nich rozhodně nemůžou být hrdinové jako James Bond. 31-letý fotograf tvrdí, že díky těmto stereotypům nebyl zrzaví muž ještě nikdy ve filmu akčním hrdinou. Zrzaví muži jsou vždy znázorňováni jak „ti“ slabí a oškliví. A Thomas Knights chce ukázat, že tomu tak rozhodně není. Nemohu nezmínit, že i on sám je od přírody zrzavý a mluví z něj vlastní zkušenosti.

Fotograf Thomas Knights vystavuje 40 zrzavých mužů na fotografiích
Fotograf Thomas Knights vystavuje 40 zrzavých mužů na fotografiích

Svoji netradiční výstavu otevřel Thomas Knights na začátku září v newyorské galerii BOSI. Čtyřicet amerických červených hlav, které fotograf prezentuje, zastupuje zhruba jedno až dvě procenta celkové populace zrzavých mužů. Celkově je ve světové populaci zhruba 70 až 140 milionů zrzavých lidí. A Thomas Knights věří, že svojí výstavou změní přístup k nim. Thomas zmiňuje také nespravedlnost, která panuje v přístupu k zrzavým mužům ve srovnání se zrzkami ženami. Zatímco na zrzavé ženy se pohlíží jako na sexuální fetiš, zrzaví muži jsou díky pop kultuře považování za neatraktivní. Červená hlava samce prostě není in. A Thomas Knights opět obviňuje především Hollywood.

Výstava s názvem Red Hot není jen výstavou fotek hezkých mužů se zrzavými vlasy. Za každou fotografií se skrývá příběh dlouhé cesty sebeoběvování každého ze čtyřiceti mužů. Thomas Knights chce dodat sebevědomí všem zrzavým klukům a usnadnit jim vyrůstat ve společnosti, kde se na zrzavé muže kouká s předsudky.

GALERIE: Thomas Knights – 40 zrzavých mužů na fotografiích

Pokud byste chtěli Thomase Knightse podezírat z vlastní sebelítosti, rozhodně to tak není. Tento pohledný muž se odvolává na průzkum, který v nočních klubech testoval, jakou šanci mají u žen zrzaví muži ve srovnání s muži s jinou barvou vlasů. Aby se eliminovaly jiné znaky fyzické atraktivity, testoval se zájem o stejného muže s použitím různých paruk. A skutečně měli zrzaví muži menší šanci dát se s někým dohromady než v případě jinak barevných vlasů. Sám fotograf dokonce se svým zrzavým vzhledem léta bojoval tak, že se obarvoval včetně obočí na jinou barvu a zrzavé ochlupení si holil, aby nebyla poznat jeho přirozená barva. Z příběhu jiných zrzavých mužů slyšel spousty podobných příběhů.

Kromě výstavy, kde fotograf Thomas Knights vystavuje 40 zrzavých mužů na fotografiích, je na trhu také publikace pod výstižným názvem RED HOT 100, kde se plejáda modelů rozšířila na rovných 100.
Kromě výstavy, kde fotograf Thomas Knights vystavuje 40 zrzavých mužů na fotografiích, je na trhu také publikace pod výstižným názvem RED HOT 100, kde se plejáda modelů rozšířila na rovných 100.

A jak výstava zafungovala? Thomas Knights pro média řekl, že se za ním zastavovala řada dokonce i blonďatých krasavců a říkali, že by si přáli být zrzaví. Díky krásným fotografiím krásných zrzavých mužů je totiž být zrzavým „in“. Thomas věří, že by to mohlo zastavit šikanu vůči zrzavým klukům ve škole a má také jeden skutečně neskromný sen: chtěl by vidět zrzavého Jamese Bonda!  

Zdroj obrázků: Thomas Knights – fotografie pro výstavu Red Hot, Daily Mail, Google

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník