Znamení zvěrokruhu neurčují jen naše povahové rysy. Hravě zastanou roli stylisty a móda podle znamení nám poradí, jaká barva nám bude svědčit.

Přestože móda střídá sezónu od sezóny trendy pro barvy, jakýsi vnitřní pocit nás vede k barvám nebo k barvě, která je nám mnohem bližší než jiné. Řídíme se symbolikou barev, ale i jejich psychologií. Jenomže ani psychologie barev k nám ještě nemusí přiřadit barvu, která nám skutečně přísluší, vystihuje nás, a ke které se třeba právě v módě nakonec vždy vrátíme. Protože je tady další dimenze – tou je spojení našeho astrologického znamení a barvy. Řídíte se horoskopy a hledáte se ve svém znamení? Astrologie každému znamení přiřadila i jeho barvu nebo barvy. Zkuste si své barvy oblečení vybírat podle astrologických doporučení a nedat jen na rychle přicházející a odcházející módní trendy. Třeba zjistíte, že barva oblečení podle znamení konečně změnila váš šatník na ideální.

Astrologie přiřadila každému znamení jeho barvy. Jaké jsou ty vaše?

Astrologie přiřadila každému znamení jeho barvy. Jaké jsou ty vaše?

Barvy pro Berana jsou průbojné a energické

Znamení Berana charakterizuje doslova ohnivá povaha plná energie. Těžko zapochybovat nad výběrem barvy pro toto průbojné, nebojácné a tvrdohlavé znamení. Hodí se k němu sytě červená karmínová barva, ale i další horké odstíny ohně. Právě v těchto barvách se dokážete jako Beran dobít energií, které sice máte na rozdávání, ale bezedná studna rovněž nejste. Nebojte se netradičních módních nápadů. Vaše džíny nemusí být jen v klasické indigo barvě. Zkuste červené. Bát se nemusíte ani celočevených outfitů a do červených plamenných odstínů se zahalte klidně od bot až po tričko či halenku.

Beran (Aries) – znamení a barvy oblečení

Býci fandí přírodním barvám

Znamení Býka je někdy méně vyrovnané a sebevědomé, než by se mohlo zdát. Proto hledá zázemí a má rádo bezpečí. Býci jsou ale současně velice vytrvalý a smyslný. To klade do rozporu i jejich barvy. Zatímco smyslnost dá býkovi růžová, zázemí najde v zemitých hnědých a béžových tónech. Ty lze kombinovat se zelenou i bílou barvou. Nebo s již zmíněnou růžovou. Možná vás překvapí, s čím vším lze právě růžovou kombinovat a že to rozhodně není jen barva sladkých holčiček. Ve správně kombinaci „nevykastruje“ vaši mužnost a ani z vás neudělá „přeslazenou“ romantičku.

Býk (Taurus) – znamení a barvy oblečení

Blíženci se nebojí být vidět ani díky pestrým barvám

Znamení Blíženců je považováno za chytré a hloubavé. Blíženci jsou znamením intelektuálů, myslitelů i všestranně zaměřených talentů. Nebojí se exhibovat a často k tomuto účelu využívají i barvy. Ty jsou jasné, provokativní, často až neonově svítící. Blížencům svědčí jasně zelená, žlutá i oranžová. Ale k těmto barvám reflexních vest lze dokonale doladit barvu, jenž je symbolem pokání – fialovou. Ta Blížencům neubere kreativitu, ale malinko je srovná „do latě“.

Blíženci (Gemini) – znamení a barvy oblečení

Raci se vždy najdou v pastelových barvách

Znamení Raka je pokud jde o intenzitu barev v naprostém protikladu k Blížencům. Raci jsou velice intuitivní a citově založené znamení. Vnitřní klid je pro ně důležitý a ten jim dává především bílá barva nebo barva Luny – stříbrná. Právě s měsícem je Rak úzce spřízněný. A měsíční světlo utlumuje i barvy. A tak jsou pro Raka charakteristické jemné pastelové barvy. Ty preferuje i na oblečení. A nezáleží na tom, zdali jde o pastelovou růžovou, pastelově modrou, světlounce zelenou nebo další krémové odstíny. V šatníku se dají tyto něžné barvy krásně doplňovat právě se zmíněnou bílou, stříbrnou nebo stříbřitě šedou.

Rak (Cancer) – znamení a barvy oblečení

Sebevědomí Lva posilují teplé barvy

Znamení Lva, podobně jako znamení Berana, spřízněno s teplými barvami. Ale od červených odstínů se přiklání více k těm žlutý. Královskou barvou tohoto znamení je žlutá barva slunce i celé spektrum oranžových odstínů. Opět nevadí outfity celé v teplých barvách. Prostřídejte ale různé odstíny. Jako kontrast lze k těmto zářivým slunečním barvám přidat černou barvu.

Lev (Leo) – znamení a barvy oblečení

Panna miluje decentnost i v barvách oblečení

Znamení Panny charakterizuje ve stylu decentnost. Tu si však nepleťte s nudou. Díky smyslu pro detail dokážou Panny v módě a v oblékání vytěžit dokonalost i z pro mnohé tak nudných barev, jakými jsou tmavě modrá, tmavě zelená, hnědá nebo šedá. Do těchto barev lze přimíchat i fialovou barvu, jenž symbolizuje pokání a cudnost, což je pro Pannu příznačné. Nezapomeňme ale na další povahovou vlastnost tohoto znamení – na usilovnost. To z Panny ve vztahu k módě dělá osobu, která donekonečna hledá jedinečnost v drobných detailech.

Panna (Virgo) – znamení a barvy oblečení

Váhy jsou pokud jde o módní barvy rozporuplným znamením

Znamení Váh dává na misku dva protiklady, barvy jing a jang, černou a bílou. Váhy je umí bravurně kombinovat v oblečení, často doplněném atraktivními černobílými vzory. Do tohoto absolutního kontrastu Váhy jako znamení s vytříbeným vkusem pouštějí oblečení v dalších barvách – rozhodně však jen v pastelových odstínech. Například v podobě světlounce růžové, pastelově zelené, jemně modré nebo krémově žluté.

Váhy (Libra) – znamení a barvy oblečení

Štír sází v oblékání na barevné drama

Znamení Štíra charakterizuje jeho vášnivá povaha i smysl pro drama. Ten se objevuje i v jeho vztahu k módním barvám. V oblékání miluje silné kontrasty plné vášně, jako je například kombinace černé a červené. Tím to ale nekončí. Nechybí mu ani odvaha a tak směle tvoří i velice individualistické kombinace – jako například míchaní odstínů fialové a purpurové s tmavě modrou či s tmavě hnědou. Štír není ale v oblékání nikdy nevýrazným, naopak.

Štír (Scorpio) – znamení a barvy oblečení

Oblečení podle znamení dělá ze Střelce milovníka přímých barev

Znamení Střelce miluje jednoduchost a charakterizuje jej přímočarý přístup k životu. Podobně to má i s barvami obleční. Sází proto na pravé barvy, o jejichž pojmenování nikdo nepochybuje. Modrá je prostě modrá, červená je červenou, žlutá žlutou a fialová fialovou. Nebrání se různým odstínům, ale na různé neidentifikovatelné namíchané barvy jej nenalákáte. A ani se v nich Střelec nebude cítit dobře.

Střelec (Sagittarius) – znamení a barvy oblečení

Kozoroh je znamení s decentním šatníkem – a to i pokud jde o barvy

Znamení Kozoroha se drží při zemi. Kozoroh je totiž introvert a praktik, a přesně tak se staví i ke svému oblékání. Žádné módní výstřelky proto nečekejte ani v barvách, do kterých ladí své oblečení. Černá je pro něj praktická, hnědá vrcholem elegance a tmavě modrá už hraničí s úletem.

Kozoroh (Capricorn) – znamení a barvy oblečení


Vodnář je nekonvenční rebel i v oblékání

Znamení Vodnáře je nekonvenční a konfekce je pro něj něco, co si na sobě neumí představit. K barvám se staví podobně. Musí být vidět a musí být jiné. Miluje netradiční odstíny tyrkysové, fialové, všemožné svítivé a zářící barvy, které jej dobíjejí energií. Pravidlům se vymyká i pokud jde o kombinace. A tak k indigově modré doladí klidně fialovou a tyrkysovou nakombinuje s neonově oranžovou. Žijeme přece jen jednou.

Vodnář (Aquarius) – znamení a barvy oblečení

Ryby sází na romantický šatník – ve střizích i v barvách

Znamení Vodnáře je nekonvenční a konfekce je pro něj něco, co si na sobě neumí představit. K barvám se staví podobně. Musí být vidět a musí být jiné. Miluje netradiční odstíny tyrkysové, fialové, všemožné svítivé a zářící barvy, které jej dobíjejí energií. Pravidlům se vymyká i pokud jde o kombinace. A tak k indigově modré doladí klidně fialovou a tyrkysovou nakombinuje s neonově oranžovou. Žijeme přece jen jednou.

Ryby (Pisces) – znamení a barvy oblečení

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník