Chybějící železo v našem těle může být vážnou příčinou padání vlasů. Zejména u žen je vypadávání vlasů způsobeno často právě nedostatkem železa.
Chybějící železo v našem těle může být vážnou příčinou padání vlasů. Zejména u žen je vypadávání vlasů způsobeno často právě nedostatkem železa.

Železo pomáhá proti vypadávání vlasů u žen

Nedostatek železa je častou příčinou padání vlasů u žen. Kvalitní železo v dobře vstřebatelné formě může problém vypadávání vlasů zastavit.

V souvislosti s problematikou vypadávání vlasů u žen bylo zjištěno, že postupné řídnutí a slábnutí vlasů po celé ploše hlavy, jenž se nazývá difuzní alopecie, bývá spojené s nedostatkem železa. Světová zdravotnická organizace tvrdí, že nedostatkem železa trpí až 30 % světové populace. A častěji jde o ženy, které jsou pokud jde o chudokrevnost, jak se nedostatek železa nazývá, mnohem zranitelnější. Železo se z těla žen ztrácí při různých hormonálních poruchách a změnách, při ztrátě krve v období menstruace, v těhotenství a při kojení, ale i v průběhu různých diet, kdy snižujeme množství jídla často pod únosnou hranici nebo vynecháváme potraviny, které jsou bohaté právě na železo. Cesta k vysněné kráse tak může dopadnout naprosto opačně – výrazným zhoršením kvality vlasů nebo dokonce jejich ztrátou. Vypadávání vlasů z důvodu nedostatku železa bývá většinou nejčastější příčinou padání vlasů u žen.

Nedostatek železa bývá častou příčinou padání vlasů u žen. Pomůže vám tekuté železo v dobře vstřebatelné formě – Floradix.
Nedostatek železa bývá častou příčinou padání vlasů u žen. Pomůže vám tekuté železo v dobře vstřebatelné formě – Floradix.

Naše tělo obsahuje relativně málo železa – pouhé 4 gramy a nemá schopnost jej vůbec tvořit. Jsme závislí na neustálém přijímání nového železa, přitom velice snadno umíme našemu organismu hodit klacky pod nohy pokud jde o jeho vstřebávání. Nestačí totiž jen železo přijímat, ale musíme vědět jak na to a připravit mu vhodné podmínky pro jeho vstřebávání. Nedostatkem železa nejsou sice ohroženy pouze ženy, avšak zatímco u mužů je jeho nedostatek způsoben většinou jenom dietologickou chybou, ženy jsou v tom mnohdy nevinně díky své fyziologii a hormonům.

Pokud hladina železa v krvi u žen klesne pod určitou hladinu, může dojít k vypadávání vlasů a jejich slábnutí, na druhou stranu současně k růstu nežádoucího ochlupení na tváři a těle, jak tomu bývá u mužů. Určitě je důležité zkontrolovat z času na čas hodnoty železa ve svém těle. Jenomže klasické vyšetření krve nemusí být dostačující. Zdánlivě se množství železa může zdát být dostačující, ale přesto mohou být zásoby železa v krvi minimální a nedostačující. Nejspolehlivější metodou určení dostatečného množství železa se jeví měření obsahu ferritinu v krvi, což je protein, jenž slouží jako zásobárna tohoto důležitého prvku v našem těle. Zdravé a krásné vlasy se bez dostatečného množství železa v našem těle neobejdou. A tak se pojďme podívat, kde železo brát a jak naše tělo přesvědčit, aby jej vstřebalo, umělo zužitkovat a poslalo jej na pomoc našim vlasům. A začneme tím, co nás upozorní, že trpíme jeho nedostatkem.

Nedostatek železa výrazně ovlivňuje kvalitu a množství našich vlasů. Může vést až k alopecii. Řešením je prevence. K potravinám bohatým na železo přidejte navíc doplněk stravy – tekuté železo Floradix.
Nedostatek železa výrazně ovlivňuje kvalitu a množství našich vlasů. Může vést až k alopecii. Řešením je prevence. K potravinám bohatým na železo přidejte navíc doplněk stravy – tekuté železo Floradix.

Na nedostatek železa nás upozorní únava, padající vlasy i slabé nehty

Nedostatek železa bývá nejčastější u žen mezi 15 a 45 lety. Menstruace, těhotenství nebo kojení, znamenají každodenní ztrátu železa a zvýšené nároky našeho těla na jeho přijímání. Chybějící železo v těle se nejprve ozve únavou. Často až nezvladatelnou vyčerpaností a ospalostí. Pod očima a kolem očí se vám objeví bělejší pokožka, vlasy se začnou lámat, růst slaběji a vypadávat více, než je pro ně přirozené. Klasickým příznakem jsou studené končetiny – ruce a chodidla.

Velice často je nedostatek železa spojen s vegetariánstvím. Protože lidské tělo umí vstřebávat spíše železo ze živočiších zdrojů a tak vynechání těchto potravin vede téměř s jistotou k chudokrevnosti, čili nedostatku železa. Železo se nemá rádo ani s kávou a čajem. Oba tyto nápoje výrazně zhoršují jeho vstřebávání a proto pokud jste kávičkář nebo čajíčkář, je dost pravděpodobné, že můžete mít problém s nedostatkem železa. Vědět bychom měli i to, že pro dobré vstřebávání železa je důležité nízké PH v našem žaludku.

Krásné vlasy se bez správné hladiny železa v našem těle neobejdou. Účinným a dobře vstřebatelným doplňkem stravy je tekuté železo Floradix.
Krásné vlasy se bez správné hladiny železa v našem těle neobejdou. Účinným a dobře vstřebatelným doplňkem stravy je tekuté železo Floradix.

Potraviny bohaté na železo nemusí stačit!

K potravinám bohatým na železo patří červené maso a především játra, z rostlinných potravin luštěniny, obiloviny, ořechy, slunečnicová a další semínka, mořské řasy nebo pivní kvasnice. Stravu bohatou na železo mohou doplnit rozinky nebo sušené meruňky. Avšak dbát na bohatý jídelníček plný zmíněných potravin nemusí stačit. Ne každé železo je totiž stejně vstřebatelné a dostat do těla doporučenou denní dávku 15 mg nemusí být snadné, zejména ne z rostlinné stravy. Pokud si k tomu přes den nebo dokonce k jídlu dáte rádi černý čaj, sníží se vstřebatelnost železa až o 60 %. Pokud jde o kávu tak o 40 %. Jak z toho ven?

Potraviny bohaté na železo samozřejmě z jídelníčku nevynechávejte, ale přidejte navíc doplněk stravy obsahující železo. Takovým je jeden z nejkvalitnějších zdrojů vstřebatelného železa – přípravek Floradix. Ten neobsahuje jenom samotné železo, ale i další složky, jenž podporují jeho vstřebání. Krom toho je železo v přípravku Floradix ve formě glukonátu železnatého, který má 17-25% vstřebatelnost, což ho řadí mezi nejúčinnější přípravky. Vstřebatelnost pak podporují i další již zmíněné látky: především vitamin C, vitamíny B1, B2, B6, B12, med, výtažky z bylin a ovocných šťáv.

Pravidelné užívání Floradixu vede k prevenci před padáním vlasů z nedostatku železa, ale i k řešením již vzniklého problému. Současně je to skvělý prostředek, který zmírní vaši únavu a vyčerpání. Podává se v tekuté formě jako sirup, co opět zvyšuje jeho účinnost. Dospělí by měli užívat 2x denně 10 ml přípravku Floradix.

Výrobcem Floradix je významná německá společnost Salus Haus, která si zakládá na přírodních přípravcích bez barviv, syntetických látek a konzervantů. Tekuté železo Floradix obohacené o vitamíny patří do nové řady čistě přírodních doplňků stravy, se kterými Salus přichází na český trh. Distributorem produktu v České republice je firma Liftec CZ.

Zdroj obrázků: FL, Salus Haus – Liftec CZ

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník