Někdy stačí pro hezčí interiér málo. Třeba jen vyměnit bytový textil. Nové záclony, závěsy, kuchyňský či koupelnový textil dokážou udělat velkou změnu.

Své bydlení a jeho vzhled obvykle měníme v různých časových etapách. Zejména podlahy nebo obklady pořizujeme na desetiletí, nábytek minimálně na roky. Ale to, co nám dává šanci na rychlou a přitom podstatnou změnu ve vzhledu našeho bydlení, je bytový textil. Nové záclony a závěsy dokážou rychle změnit obývák, ložnici i dětský pokoj, koupelnový textil má schopnost změnou barvy ručníků či předložek dát naší koupeně zcela jiný vzhled. A velkou výhodou těchto změn je to, že stojí rozhodně méně, než kompletní výměna nábytku či pevných součástí v interiéru, jako jsou třeba podlahy. Navíc máte možnost barevnost i styl svého interiéru měnit díky bytovému textilu třeba i několikrát v roce. Například podle ročního období nebo důležitých svátků, jako jsou třeba Vánoce.

Moderní záclony nejsou přežitek

Řada lidí na záclony zanevřela. Ale neprávem. Pořád nám zajišťují soukromí před nechtěnými pohledy a umí dát interiéru příjemně zabydlený vzhled i zajímavý design. Obvykle se s nechutí pokud jde o záclony setkáme například u kluků-teanagerů. Ale i zde existují přesvědčovací argumenty. Hraje váš kluk fotbal? Pořiďte mu tedy záclony s fotbalovou tematikou. Do tradičních interiérů jsou stále oblíbené záclony s květinovými motivy. Do těch moderních se hodí záclony hladké nebo třeba oblíbené provázkové záclony. Vyhledávané jsou speciální dělené kuchyňské záclony, záclony s obloukem nebo luxusní záclony s překrývajících se vrstev speciálně připravených k zajímavému nařasení a vyvázání.

Záclony se hodí do tradičního i moderního interiéru.

Záclony se hodí do tradičního i moderního interiéru.

Závěsy jako silný prvek interiéru

Na rozdíl od záclon na závěsy zanevřel málokdo. Mohou být jednobarevné, vzorované, v pastelových barvách a tlumených odstínech, ale i velice pestré. Jsou přesně tím, čím v minutě dokážete zcela změnit váš interiér. Nebo dát místnosti zcela nový život. Vždyť závěsy s dětskými motivy ložnici v mžiku promění na vysněný dětský pokojíček. Při výběru závěsu je třeba myslet na to, jakou funkčnost po nich požadujeme. Zatemňující závěsy se hodí tam, kde třeba spíme a chceme si čas na spánek prodloužit a nenechat se probudit ranním nedočkavým sluníčkem ani urputným měsícem. Někde nám ale není na překážku ani malá světelná průchodnost závěsů, například v obývacím pokoji, kam není příliš vidět z ulice ani od sousedů. Pak mohou být závěsy z lehčích a průhlednějších tkanin. Oblíbené jsou jednobarevné závěsy, ale i závěsy s fashion motivy, jako například kostka nebo kohoutí stopa. Evergreenem jsou závěsy s květinovými motivy.

Závěsy mají nejen funkční, ale i dekorační hodnotu.

Závěsy mají nejen funkční, ale i dekorační hodnotu.

Tradičním dodavatelem bytového textilu je společnost Dante.cz. V e-shopu na adrese www.dante.cz koupíte nejen záclony a závěsy, ale i povlečení na postel, textil do kuchyně, koupelny i různé bytové dekorace včetně tapet.

Zdroj obrázků: Dante.cz

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník