Podívejte se na podrobný návod krok za krokem, jak vytvořit poměrně složitý vyčesaný účes do podoby okvětních plátků. Ať už si na něj troufnete sama, nebo si jej necháte udělat v kadeřnictví, rozhodně se takto vyčesané vlasy stanou vaší pýchou pro kteroukoliv slavnostní příležitost. 

Rozkvést do nádherné květiny mohou i vaše vlasy! Vyčesané vlasy do výšky, s hladkým odhaleným krkem, kontrastují s bohatě tvarovanými prameny vlasů do podoby okvětních plátků. Pro dokonalou iluzi hraje důležitou roli také umně vystínovaná barva, měňavá hra odstínů, stejně tak jako se květ leskne v záři slunečních paprsků. Přesně takové rozkvetlé vlasy, jako originální módní doplněk, můžete vidět v nové stylové kolekci výčesů od Petry Měchurové. Účes – vyčesané vlasy ve stylu Red Carpet, který vám nyní představíme, připravila kadeřnice Guliana Pošíková v rámci Academy Petra Měchurová. Můžete se podívat na kompletní tutoriál, jak tento účes vytvořit.

02-red-carpet-styl-ucesu-Guliana-Posikova

Red carpet styl účesů Guliany Pošíkové – tutoriál

Podrobný postup, jak vytvořit vyčesané vlasy do podoby okvětních plátků.

 1. Umyté a do hladka vyfoukané vlasy rozdělíme do třech sekcí. Od levého oka vedeme pěšinku křížem přes temeno k pravé straně krku. Druhou pěšinku vedeme od temene k pravému oku. Tím nám vznikne na temeni trojúhelník.
  03a-red-carpet-styl-ucesu-Guliana-Posikova-tutorial
 2. V zadních sekcích uděláme culíky na vrcholu temene hlavy. V trojúhelníkové sekci vytvoříme culík u kontury obličeje. Vlasy v culících natupírujeme a zalakujeme lakem Laque Couture od Kérastase Paris.
  03b-red-carpet-styl-ucesu-Guliana-Posikova-tutorial
 3. Každý culík v zadních sekcích rozdělíme na dvě části a jednotlivě je zabalíme do sítěk.
  03c-red-carpet-styl-ucesu-Guliana-Posikova-tutorial
 4. V trojúhelníkové sekci culík nerozdělujeme, celý ho zabalíme do síťky.
  03d-red-carpet-styl-ucesu-Guliana-Posikova-tutorial
 5. Vlasy v síťkách jednotlivě po sekcích tvarujeme do kytek.
  03e-red-carpet-styl-ucesu-Guliana-Posikova-tutorial
 6. Nakonec hrany kytek zažehlíme žehličkou One Pass od Bionic, čímž podtrhneme požadovaný tvar. Na finální vyčesané vlasy aplikujeme lesk ve spreji Gloss Appeal od Kérastase Paris.
  03f-red-carpet-styl-ucesu-Guliana-Posikova-tutorial

Květinové vyčesané vlasy ve stylu Red carpet účesu – nejen na večírek!

Podobně vyčesané vlasy z vás udělá hvězdu na večírku v malých černých, ale také na plese nebo v divadle. Účes je skutečně originální a je na něm vidět, že jste si na úpravě vlasů pro danou příležitost dala skutečně záležet. Okouzlit tak můžete také obchodní partnery na důležité večeři či akci. A v neposlední řadě je tento účes v podobě vyčesaných vlasů, který vznikl pod rukami Guliany Pošíkové také ideální svatební účes. Pár svatebních ozdůbek unese – ale narovinu, bez nich bude nejúžasnější!  Vyčesané vlasy do podoby květiny jsou nádherné už samy o sobě.

04-red-carpet-styl-ucesu-Guliana-Posikova

 • Kadeřník: Guiliana Pošíková
 • Fotograf: Tomáš Lébr
 • Make-up: Renata Zelinková
 • Styling: Tereza Kytková

Zdroj obrázků: Academy Petra Měchurová, L`Oréal

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník