Uberte ve své vlasové péči chemii – proti destrukci vlasů nám umí pomoci příroda. Vlasům nejvíce pomůže vnitřní vlasová výživa. Nakrmte je!

Nakrmte své vlasy přírodními produkty. Mnohé si můžeme vypěstovat, najít v přírodě nebo koupit ve formě zdravých potravin. Nebo je najdeme jako kvalitní potravinové doplňky pro vlasy, kde jsou obvykle v koncentrovanější podobě nebo namíchané ve správném poměru tak, aby byl účinek pro naše vlasy co největší. Řada užitečných látek pro vlasy je doslova profláknutých. Stejně tak jako léčivé bylinky nebo potraviny, které je obsahují. Správná vnitřní vlasová výživa dokáže zabránit třepení konečků i lámání vlasů, zastavit degenerativní procesy sovisející se stárnutím a s vlasy, zlepšit strukturu vlasů, vlasy kvalitně hydratovat nebo vlasům vrátit vitalitu. Obvykle se vhodná vnitřní výživa neprojeví jen na výrazném zlepšení kvality vlasů, ale rovněž na zlepšení kvality naší pokožky či kvality nehtů. Jakou zdravou výživu tedy dopřát našim vlasům?

Správná vnitřní vlasová výživa ovlivňuje zdraví i krásu našich vlasů.

Správná vnitřní vlasová výživa ovlivňuje zdraví i krásu našich vlasů.

Vnitřní vlasová výživa pro vlasy – ochutnejte!

Roztřepeným konečkům pomůže ovoce a zelenina s vysokým obsahem vitamínu C

Máte-li příliš suché vlasy a vlasovou pokožku, či pozorujete, že se vlasy na koncích třepí nebo lámou, pravděpodobně vám chybí vitamín C. Ten není jen bojovníkem proti nachlazení či silným antioxidantem, ale i vitamínem pro zdravé a krásné vlasy. Bez vitamínu C naše tělo neumí tvořit dostatek vhodného kožního mazu ani kolagenu.

Možná vás překvapí, že se vitamín C přidává i do šampónů a kondicionérů proti lámaní vlasů. Přesto je však nejlepší užívání vitamínu C vnitřně ve formě ovoce nebo zeleniny. Proti suchým vlasům, jejich lámání a roztřepeným konečkům tak lze bojovat velice chutně: jídlem s paprikou, brokolicí, rajčaty, borůvkami, jahodami nebo citrusovými plody.

Aby vlasy rostly, potřebují železo!

Pokud jste si nažhaveným železem na kulmě odpálily kus své pýchy, potřebují teď železo zcela jiné Aby vám vlasy rychleji rostly a abyste zamezily jejich vypadávání, potřebují se železem nakrmit. Dopřejte svým vlasům hodně luštěnin, mezi kterým je naprostou královnou pokud jde o železo čočka. Špenát se jako zdroj železa kdysi omylem přecenil, ale proto jej nezavrhujte. Pořád jej má pro vaše vlasy dost. A nakonec – nezapomínejte na červené maso. Právě ono je bohatým zdrojem železa. Dejte si třeba steak z libového hovězího. Pro vlasy je rozhodně lepší vnitřní vlasovou výživou než vybledlé kuře.

Železo obsahují ale také ryby. Navíc ryby, jako je losos a makrela, obsahují také omega-3 mastné kyseliny, které mohou rovněž zpomalit vypadávání vlasů.

S vlašáky nezešedivíte!

Nebo alespoň ne předčasně a rychle! Jsou to totiž právě vlašské ořechy, jež mají schopnost zastavit nebo zpomalit proces ztráty pigmentace vlasů. Obsahují totiž důležitou měď. Navíc jsou bohaté na antioxidant vitamín E a zdravé omega oleje. Vlasy si na nich skutečně smlsnou. Permakulturisté vlašské ořechy doslova milují a mají prestižní postavení v takzvané tvrdé zahradě, kterou je část zahrady osázená skořápkovinami. Vnitřní vlasový výživa bez vlašských ořechů nebude nikdy dostatečná.

Krmíte své vlasy správně?

Krmíte své vlasy správně?

Vajíčka se chovají jako vlasová maska zevnitř!

Vajíčka jsou známá především v péči o vlasy ve formě masek. Na hlavu si dáváme klasickou domácí majonézu a věříme, že naše vlasy pak budou pružnější. Rozhodně na tom něco je. Vlasy totiž potřebují keratin. Je to právě on, kdo pozitivně ovlivňuje pružnost a pevnost vlasového vlákna. Vajíčka jsou bohaté na vitamíny B a D a také na proteiny. Svým složením umí tvorbu keratinu podpořit. Slepičí vejce jsou jako vnitřní výživa vlasů velice důležitá.

Říkáte, že vajíčka omezujete kvůli cholesterolu? Neděláte dobře. Už mnoho vědců i výživologů zastává názor, že to s vajíčky a hlavně s cholesterolem není tak, jak se doposud tvrdilo. Cholesterol je pro naše tělo důležitý protože bez něj by se naše cévy staly křehkými a také by nám dobře nefungoval mozek.

Zabojovat s lupy můžete pomocí dýně olejné

Chutná semínka dýně olejné dokážou zatočit s obtížnými lupy. Ty jsou totiž často důsledkem nevhodné a na některé vitamíny chudé stravy. Vnitřní výživa pro vlasy vhodná pro boj s lupy musí obsahovat dostatek vitamínu B a zinku. Pokud totiž vašemu tělu chybí zinek funkce mazových žláz je nesprávná a vede k tvorbě lupů. Dýňová semínka jsou pamlsek, který pro boj s lupy do své zdravé stravy rozhodně zařaďte!

Na správná hydrataci vlasů jděte s pupalkou dvouletou

Pupalka dvouletá, které se říká také noční svíce, umí vylepšit kvalitu vlasů a to při užívání zevnitř. Účinným je za studena lisovaný pupalkový olej olej obsahující kvalitní nenasycené mastné kyseliny –kyselinu gamalinolenovou, kyselinu linolovou a kyselinu arachidonovou). Doma si jej rozhodně nevylisujete a tak je dobré ohlédnout se po kvalitních potravinových doplňcích, který olej z pupalky obsahují.

Pupalka umí pozitivně ovlivnit vzhled vlasů, protože zlepšuje jejich pružnost. Výrazně vplývá také na zdravý růst vlasů.

Celozrnné potraviny by si měly oblíbit i vaše vlasy!

Vnitřní vlasová výživa by neměla postrádat ani příjem celozrnných potravin a pečiva. Mohou to být ovesné vločky, multicerální pečivo i hnědá rýže. V jejich složení nechybí již zmiňovaný zinek, který příznivě působí na růst vlasů i proti jejich vypadávání. Vlasy jsou díky zinku skutečně silné. Zinek umí regulovat hormony, které kvalitu vlasů ovlivňují. Vnitřní výživa vlasů ve formě celozrnných potravin vlasům dodá také důležité železo a vitamíny skupiny B.

Čím ještě nakrmit své vlasy?

Mnoho rostlinných složek, které umí našim vlasům pomoci a dodat jim zdraví a krásu, však do běžné stravy zařadíme velice těžko. Umíte si představit, že byste jedly kůru z borovice, chroustaly velké dávky hroznových semen, ve velkém mlsaly přesličku rolní nebo se začaly živit archaickou obilovinou zlatým prosem, což je vlastně nejstarší člověkem pěstovaná obilovina? To je ta chvíle, kdy nejčastěji měníme naše rozhodnutí a vnitřní vlasová výživa je v mžiku nahrazena chemií v podobě různých vlasových přípravků. Proč tedy raději nesáhnout po kvalitním doplňku stravy? Takovým je například CLINICAL hair-care. Podporuje tvorbu keratinu, dodává vlasům všechny potřebné vitamíny a minerály a obsahuje extrakt ze semen hroznů zvyšující prokrvení vlasové pokožky. Díky svému složení postavenému na přírodní bázi dokáže CLINICAL hair-care zlepšit vlasovou strukturu a podpořit růst vlasů. Přípravek zvyšuje odolnost vlasů vůči poškození – mechanickému, chemickému i vůči UV záření. Zklidňuje podrážděnou pokožku vlasů a optimalizuje tvorbu mazu. Vlasovou pokožku udržuje tak, aby netrpěla suchostí ani maštěním. Nakonec umí také omezit šedivění a viditelně podporuje zdravý lesk vlasů.

CLINICAL hair-care je vnitřní vlasová výživa s aktivátorem, která pozitivně ovlivní zdraví, krásu i růst našich vlasů.

CLINICAL hair-care je vnitřní vlasová výživa s aktivátorem, která pozitivně ovlivní zdraví, krásu i růst našich vlasů.

Zdroj obrázků: FL, CLINICAL hair-care

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník