Vlnité vlasy a kudrnaté vlasy

Vlnité vlasy a kudrnaté vlasy jsou krásné samy o sobě, často však pro ně hledáme změnu účesu a nemusí to být snadné. Naše galerie vás bude inspirovat!

Někdy nám příroda nadělí přirozeně vlnité nebo kudrnaté vlasy, někdy děláme všechno proto, abychom takové vlasy dosáhly různými natáčkami, kulmami nebo trvalou. Kdo však už vlnité vlasy nebo kudrnaté vlasy má, často bojuje se stereotypem. Pokud jsou vlnité vlasy dlouhé, nabízí se různé copy, copánky, drdoly a jiné účesy. Podobně je to u dlouhých vlasů s kudrnami, které se při velké délce „rozpadnou“ na výrazné vlny. Někdy ale chceme něco jiného. Nový střih pro vlnité vlasy, nový střih pro kudrnaté vlasy – a tady to začíná být oříšek. Lze vůbec tyto vlasy nějak jinak ostříhat? Samozřejmě že ano. Galerie účesů pro vlnité vlasy a galerie účesů pro kudrnaté vlasy bude inspirovat každou z nás, která tyto vlasy má, ale také všechny ženy, které po vlnách či kudrlinkách touží a rozhodly se pořídit si je. Účesy v galerii nejsou jen pro dlouhé vlasy, ale také pro krátké vlnité či kudrnaté vlasy i pro vlasy středních délek.

FOTOGALERIE: Vlnité vlasy a kudrnaté vlasy

 Vlnité vlasy a kudrnaté vlasy – 10 tipů pro přirozené i zkadeřené vlasy

  1. Vlnité vlasy a kudrnaté vlasy si zaslouží volnost. Krásu jim dávají samotné vlny a kudrlinky. Neznásilňujete je nevhodnými střihy.
  2. Pozor na účesy, které vám přidají roky nebo nechtěný retro vzhled. U vlnitých a kudrnatých vlasů se to může stát velice snadno.
  3. Vlnité vlasy a kudrnaté vlasy si zaslouží speciální vlasovou kosmetiku pro tento typ vlasů.
  4. Zkusily jste to bez hřebene? Vlny ani kudrlinky hřeben ani kartáč nepotřebují! Zapomeňte na 50 tahů kartáčem každý večer. Raději své krásné vlasy šetřte.
  5. Vlny a kudrliny ale milují kondicionéry. Mytí vlasů bez nich nebude nikdy dokonalé. Kondicionér poslouží jako skvělý rozčesávač vlasů a to i bez hřebene. Vystačíte si se šikovnými prsty.
  6. Vlnité vlasy trpí často suchostí. Zejména, pokud jsou dlouhé. Potřebují speciální péči a kosmetiku pro suché vlasy.
  7. Nemáte vlnité ani kudrnaté vlasy od přírody a toužíte po nich? Nejdříve zvažte jestli vám budou skutečně slušet.
  8. Neustálé natáčení a kulmování vlasů, abyste dosáhly vlny či kudrny je namáhavé a pro vlasy nezdravé, zvažte raději trvalou ondulaci. I když se o ní mluví často hanlivě, není přežitek. Ani netušíte, kolik žen kolem vás ji nosí!
  9. Kudrnaté vlasy jsou kapitola sama o sobě. Pozor na to, aby účes z kudrnatých vlasů nevypadal jako květák na vaší hlavě!
  10. I když máte vlny, potřebují ke svému zachování speciální zacházení. Používejte fén s difuzérem, aplikujte silné pěnové tužidlo na ještě mokré vlasy a místo česání vlasy při fénování mačkejte rukou.

Zdroj obrázků: účesy světových kadeřníků a firem

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník

Nechej odkaz

Váš email nebude veřejný