Co s vlasy na ples, večírek nebo jinou společenskou událost? Co se nosí i zlaté pravidla pro společenské účesy prozrazuje kadeřnice Jana Burdová.

Na plesy, večírky a jiné podobné akce chodíme proto, abychom se bavili, tančili a setkávali se s přáteli. Není náhoda, že se pořádají právě v zimním období, kdy den je krátký a noci dlouhé. Na některé se těšíme hodně a někdy se ve společnosti objevíme spíše z formálních důvodů. Jedna věc je však jistá, pokaždé chceme vypadat výjimečně, tedy jinak, než nás okolí zná z běžného pracovního dne. Jak tedy upravit vlasy na ples, aby zaujaly a zároveň podtrhly vaši krásu? Vlasová stylistka Jana Burdová, majitelka stejnojmenného kadeřnického studia, trojnásobná držitelka titulu Kadeřník roku a art designérka značky Redken, si pro vás připravila pár rad a triků, díky nimž se z vás stane femme fatale.

Vlasy na ples z portfolia prestižní české kadeřnice Jany Burdové.

Vlasy na ples z portfolia prestižní české kadeřnice Jany Burdové.

Vlasy na ples – zlaté pravidlo, které musíte znát!

Pokud se chystáte na ples, večírek nebo jinou společenskou událost, můžete si oproti běžnému pracovnímu dni dopřát jistou dávku extravagance. Ale pozor, i zde platí jedno důležité pravidlo – složité, nebo výstřední šaty doplňte luxusně jednoduchým společenským výčesem. Naopak k jemným, hladce splývavým šatům si pořiďte  „velké večerní vlasy“.

Jaký je trend společenských účesů pro tuto sezónu?

V této sezoně vsaďte na jeden z největších letošních trendů a tím jsou objem a vlny. Jste-li majitelkou krátkých vlasů, natočte je nepravidelně na kulmu, nečešte hřebenem, pouze prsty.  Nechte si na úpravu vlasů minimálně hodinu čas a samozřejmě myslete na to, abyste po vytvoření večerního looku nemusela jít se psem nebo do sprchy. Také nezapomeňte před tvorbou účesu sundat vše, co se obléká přes hlavu. Vždy zkontrolujte výsledek i zezadu, tzv. ve zpětném zrcátku.

Pokud toužíte po účesu z dlouhých vlasů padajících na záda, zvolte šaty, které jim nechají prostor. Holá záda, ramena, jsou pro krásné dlouhé vlasy ideálním podkladem. V případě rozpuštěných vlasů věnujte zvýšenou pozornost tomu, aby vypadaly co nejzdravěji. Lesk a pružnost vlasů je ten největší luxus, který si můžete na večerní událost dopřát. Nechte si tak vlasy před blížící se akcí zastřihnout a dopřejte jim pečující kúru. 

Doplňky do vlasů slaďte s šaty a to nejen barvou, ale i materiálem. Krásně vypadá i stužka v barvě šatů, můžete ji zavinout do účesu, nebo pokud je z jemného materiálu, nechte ji splývat na záda. Bude zdůrazňovat lehkost vašich pohybů. 

Jaký styling je pro vlasy na ples vhodný?

Na ples i večírek volte styling, který účes dobře zafixuje, ale zároveň vlasy na ples zbytečně nezatíží, aby neztratily objem. Zároveň se také vyvarujte sahání do účesu, dávání vlasů za uši apod. Kosmetické značky nabízejí speciální kolekce líčení na večírky, tento trend následují i vlasové produkty. Zkuste tedy na závěr sáhnout po lehkém metalickém gelu, který prozáří dlouhé vlasy, průsvitném lesku ve spreji nebo třpytivém pudru a podobně. Uvidíte, že z vás pak na tanečním parketu nikdo nespustí oči.

Kadeřnice Jana Burdová.

Kadeřnice Jana Burdová.

Produktové tipy od Redken pro vlasy na ples

REDKEN Pillow Proof Blow TWO DAY EXTENDER (153 ml)   jemný suchý šampon ve spreji, který aplikujte ihned po vyfoukání jako prevenci proti plihnutí. Prodlužuje životnost každé foukané, odstraňuje mastnotu, dodává matný vzhled a nezanechává žádné stopy. Orientační maloobchodní cena je 500 Kč.

REDKEN Pillow Proof Blow TWO DAY EXTENDER

REDKEN Pillow Proof Blow TWO DAY EXTENDER

REDKEN WIND BLOWN05 (250 ml) – sprej se suchým matným efektem, dodává lehký objem a texturu. Orientační maloobchodní cena je 475 Kč.

Kdo je Jana Burdová
  • Trojnásobná držitelka absolutního titulu Hairdresser of the Year Czech and Slovak 2008, 2009, 2011 a vůbec první oceněná držitelka titulu Hall of Fame
  • Art Designer značky Redken, profesionální vlasové kosmetiky společnosti L´Oréal, Školitelka klientského přístupu, marketingu a základů legislativy v rámci exkluzivního vzdělávacího projektu Salon Progres kadeřnické akademie L´Oréal.
  • Manažerka a majitelka Studia Jana Burdová, které se specializuje na vyléčení poškozených vlasů, tvorbu střihů a barev na základě luxusně pěstěných vlasů. Tváří studia je herečka a moderátorka Tereza Kostková.
O kolekci účesů

Kadeřník Tomáš

Kadeřnické studio: Studio Jana Burdová

Foto: Jan Tůma

Zdroj obrázků: Jana Burdová

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník