Honza Kořínek přestavuje vlasové trendy 2016 ve své kolekci účesů Freedom. Tentokrát nechybí nejen dámské účesy 2016, ale i inspirace pro muže.
Honza Kořínek přestavuje vlasové trendy 2016 ve své kolekci účesů Freedom. Tentokrát nechybí nejen dámské účesy 2016, ale i inspirace pro muže.

Vlasové trendy 2016 podle Honzy Kořínka a jeho Freedom kolekce

Honza Kořínek přestavuje vlasové trendy 2016 ve své kolekci účesů Freedom. Tentokrát nechybí nejen dámské účesy 2016, ale i inspirace pro muže.

Letošní vlasové trendy 2016 přináší opět spoustu novinek pro účesy, ale zároveň i návraty do historie. „Tak jako v módě, tak i v účesech a vlasových trendech se některé prvky opakuji, vracejí a některé se stávají ikonickými,“ říká kadeřník Honza Kořínek. Jeho nová kolekce Freedom, v češtině Svoboda, tak opět ukazuje novinky, které vychází především ze zahraničí. Vůbec poprvé do své kolekce Honza Kořínek zapojil i pánské trendy a účesy. „Rozhodl jsem se ukázat, že i muži jsou součástí světa kadeřníků. I oni se o sebe rádi starají a hledají inspiraci. Končí období hipsterů, vousáčů a zarostlých mužů. V kurzu teď budou krátké, precizní střihy,“ vysvětluje Honza.

Modelka Lejla Abbasová v kolekci Freedom 2016 od známého kadeřníka Honzy Kořínka
Modelka Lejla Abbasová v kolekci Freedom 2016 od známého kadeřníka Honzy Kořínka

Vlasové trendy 2016 v kolekci Freedom

Je tady jaro, blíží se léto 2016, a to se sebou nese i nové odstíny barev a způsoby probarvování vlasů. Tak jako každý rok, i letos na jaře a v létě 2016 se bude prosvětlovat, zesvětlovat a dělat ve vlasech různé barvené efekty. „Stále pokračuje velký hit loňského podzimu, řekl bych, že teprve teď přichází jeho velký čas – mluvím o bronde, po kterém ženy hodně touží. Několik odstínů barev, správně a vkusně prokreslených ve vlasech. Zajímavé odlesky. To vše spadá do této kategorie. Často vidíme bronde především na tmavovláskách. Udělat se ale dá i se světlejšími odstíny, pro laiky to pak klidně může působit jako blond barva,“ popisuje jeden tipů na vlasové trendy 2016 uznávaný kadeřník Honza Kořínek. Trend bronde ukázal Honza Kořínek na moderátorce Lejle Abbasové, které její vlnité vlasy probarvil a v kolekci Freedom působí tento efekt velmi jemně a přirozeně.

Dalším velkým hitem, který nikdy neomrzí je blond. „Jaro a léto roku 2016 bude přát v blond barvách několika odstínům. V kurzu budou ledově chladné odstíny, tedy studené. Někdy možná až do platiny a odvážnější ženy můžou zaexperimentovat s chladnými odstíny do šeda,“ popisuje Honza Kořínek a dodává. „Druhým hitem v blond budou odstíny označované jako – candy blond – jak už název napovídá, jsou to sladké příjemné barvy s lehkým nádechem do růžova někdy až do fialova,“ zavírá kadeřník Honza Kořínek.

Modelka Veronika Kašáková a účastnice finále soutěže Česká Miss v kolekci Freedom 2016 od známého kadeřníka Honzy Kořínka
Modelka Veronika Kašáková a účastnice finále soutěže Česká Miss v kolekci Freedom 2016 od známého kadeřníka Honzy Kořínka

I střihy a účesy se v průběhu jara a léta budou setkávat s různými novými trendy. Celkový vzhled vlasů by měl působit zdravě, profesionálně, ale zároveň i nedbale a obyčejně. Vlasové trendy 2016 vrací do hry například velmi krátké ofiny. „To je něco, co nemůže mít každá žena. Je to sice trend a hit v zahraničí, ale troufnu si říci, že tady u nás se najde jen hrstka žen, které si takové ofiny nechají ustříhnout. Já osobně mám také raději delší ofiny, které jsou slušivé,“ říká s úsměvem Honza Kořínek.

Ve střihu stále kraluje mikádo v různých podobách. „Je to praktický střih a je pro ženy variabilní – nic nezkazíte dlouhým mikádem, které můžu být až ke klíčním kostem, ale zároveň  i kratší varianty mikád jsou v kurzu.

Moderátor Karel Kašák v kolekci Freedom 2016 od známého kadeřníka Honzy Kořínka
Moderátor Karel Kašák v kolekci Freedom 2016 od známého kadeřníka Honzy Kořínka

Pokud se budeme bavit o dlouhých vlasech u nich je potřeba myslet především na kvalitu vlasů. Pokud jsou vlasy zdravé, můžou být i hodně dlouhé. Ale je potřeba, aby vypadaly krásně, leskle a byly dobře vyživené,“ konstatuje odborník. Důležitý je i styling vlasů a jaro a léto vrací vlasové trendy, kterými jsou vlny, patky, rozevláté vlasy, culíky i copy. „Velké vlny ve vlasech milují všechny ženy, tím nikdy nic nezkazíte. Vlasové trendy 2016 jsou ale nakloněny i všem formám culíku, od těch vysoko posazených, až po ty jen ležérně sepnuté na temeni hlavy. Vrací se i klasické copy, můžou být i vytahané, čili rozvolněné, a působit lehce neupraveně. Rozhodně ale už příliš nefrčí rybí nebo obrácené rybí copy. Například v létě v kombinaci s mokrým vzhledem budete za hvězdu,“ říká oblíbený a uznávaný kadeřník Honza Kořínek.

GALERIE: Honza Kořínek: kolekce Freedom

O kolekci účesů Honza Kořínek: Freedom

  • Vlasy: Honza Kořínek
  • Make-up: Klaudie Havlová
  • Foto: Hair studio Honza Kořínek – Petr Kozlík
  • Oblečení: Jaroslava Procházková
  • Lokace focení: Botanická zahrada hl. města Prahy

Tváře účesové kolekce Freedom

Modelka Lejla Abbasová

Lejla Abbasová je oblíbenou moderátorkou. Do povědomí veřejnosti se zapsala díky svému exotickému vzhledu. Narodila se ale v České republice. Velmi aktivně se věnuje i charitativní činnosti. Sama před několika lety založila nadační fond Asante Kenya.

Modelka Veronika Kašáková

Veronika Kašáková do světa showbusinessu vstoupila zhruba před dvěma lety, kdy se zúčastnila soutěže krásy Česká Miss. Sice se v soutěži neumístila, ale jako slečna z dětského domova si tak splnila sen a začala na sobě hodně pracovat. V roce 2015 vydala knihu Zpověď – z děcáku až na přehlídková mola. Jedná se o velmi otevřený pohled do jejího dětství a dospívání. V současné době se věnuje i pomoci dětem z dětských domovů.

Moderátor Karel Kašák

Tento sympatický mladý muž se ve společnosti začal objevovat vedle své sestry – modelky Veroniky Kašákové. Pomalými krůčky si jde za svým snem a buduje kariéru jako moderátor. Pravidelně pro klienty moderuje různé akce a jeho velkým snem je dělat tuto práci na plno. Kromě moderování se věnuje i hostesingu. 

Zdroj obrázků: Hair studio Honza Kořínek

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník