Účesy s ofinou

Ve velké galerii účesů vám teď přestavíme dámské účesy s ofinou. Ofina je tou částí účesu, která dává výraz našemu obličeji a proto ji nesmíme podceňovat.

Nic nedává tak charakteristický výraz našemu obličeji, jako ofina. A právě proto, že ofinu považujeme za důležitou, připravili jsme pro vás také speciální galerii účesů s ofinou. Účesy s ofinou vám ukážou, co je právě trendy a také vás nasměřuje správným směrem, když se budete rozhodovat, jaký účes s ofinou bude slušet právě vám.

FOTOGALERIE: Účesy s ofinou

♥ TIP – další účesy s ofinou

Ofina má mnoho podob – která vám bude slušet?

Účesy s ofinou – na co nezapomenout, když si vybíráme účes s ofinou!

 1. První rozhodnutí týkající se ofiny přichází hned, když se obecně rozhodujeme nad tím, jaký účes si vybrat. Většina účesů má totiž variantu s ofinou nebo bez. Účesy s ofinou ale při správném výběru sluší téměř každému, takže se ofiny nemusíme bát.
 2. Krátká ofina nebo dlouhá ofina? Pokud nosíte brýle, účesům s dlouhou ofinou se raději vyhněte. Také zvažte, jestli vám nebude překážet při práci či každodenních činnostech. Krátká ofina nad oči je praktičtější.
 3. Tvar ofiny charakterizují její délka a také to, jak je učesaná. Tyto dva znaky pak charakterizují jednotlivé účesy s ofinou.
 4. Vlasy s ofinou nejenže dávají výraz našemu obličeji, ale umí jej také tvarovat. Máte příliš protáhlý obličej? Volte delší ofinu nebo alespoň ofinu přes obočí. U kulatého obličeje naopak ofinu zkraťte nad obočí nebo ještě radikálněji.
 5. Ofina umožňuje podle tvaru svého stylingu měnit rychle a snadno celý účes – ofina učesaná doprava vypadá zcela jinak než účes s ofinou doleva. Často ji lze rozčepýřit a pak vypadá opět jinak.
 6. Ofina umožňuje hru s barevností účesu. Barevně prokreslené a melírované ofiny jsou velkým hitem – na blond i tmavých vlasech.
 7. Nebojte se asymetricky střižené ofiny nebo vlasů do špičky na ofině. I takto střižená ofina do špičky uvítá další zdůraznění barvou.
 8. Dalším zajímavým střihem pro účesy s ofinou je ofina do obloučku.
 9. Ofina může být střižená jen nad čelem, nebo tvarovat vlasy i nad ušima.
 10. Nezapomínejte, že i u dlouhých účesů je ofina důležitá – jestli máte dlouhé vlasy s ofinou nebo dlouhé vlasy bez ofiny je zcela zásadní postoj k účesu.
 11. Zdroj obrázků: kolekce světových kadeřníků a firem, Google

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník

Nechej odkaz

Váš email nebude veřejný