Účesy pro starší ženy

Prohlédněte si fotogalerii s účesy pro starší ženy. Praktické účesy na údržbu i účesy, které umí omladit – inspirujte se! 

V určitém věku už víme, co nám sluší. Ale i tak občas zatoužíme po změně. Platí to i u účesu. Připravili jsme pro vás velkou fotogalerii s účesy pro starší ženy. Ne takové, které potvrdí náš věk, ale takové, jaké máme rády – praktické, snadné na údržbu, účesy které nezlobí a drží tvar a také takové, které umí omladit nebo třeba trošku zeštíhlit. Snažili jsme se vybrat takové, které jsou prezentovány na ženách příslušného věku. Ale ne vždy se to povedlo. Některé účesy pro starší ženy tak uvidíte i na mladších modelkách. Přesto si myslím, že jako účesy pro ženy 40+ nebo účesy pro ženy 50+ jsme je nemohli nevybrat a nedat do galerie. Pojďte se inspirovat!

FOTOGALERIE: Účesy pro starší ženy

Účesy pro starší ženy -– jak si správně vybrat?

  1. Nebojte se experimentovat s barvou. V určitém věku barvení šedivějících vlasů nemine žádnou z nás, takže možná právě teď je čas na barevné experimenty – nemusíte ale sázet jen na zprofanovanou „postmenopauzní“ rudou!
  2. I šedivé vlasy mohou mít šmrnc. Nemusíte se jich vždy vzdávat. Barevnou úpravu a korekci ale rozhodně potřebovat budou.
  3. Pozor na jednolité barevné helmy. Nechte barvu, aby se hrála s odstíny, světlem a odlesky. Bude vypadat přirozeně a bude omlazovat.
  4. Účesy pro ženy 40+ nebo účesy pro ženy 50+ nemusí znamenat konec dlouhé hřívy. Nevěřte nikomu kdo vám říká, že už nemáte věk na dlouhé vlasy! Ty si můžete dovolit i v devadesáti!
  5. Jak si vybrat účes, který omladí? Sahejte vždy po účesech více moderních, trochu extravagantních a vyvarujte se příliš nadčasových nebo vintage účesům. Také příliš dokonale vyčesané účesy účesy nemusí být zrovna omlazující. Raději vsaďte na trochu rošťácky mladistvý vzhled, než na konzervativní účes.
  6. Účesy pro starší ženy by se měly umět poprat s odrůstajícími šedinami, ale také v pro tento věk typickým řídnutím vlasů a změnou struktury vlasů, kterou přináší šediny. Poradí vám v kvalitním kadeřnickém salonu.
  7. Neničte účes vlastními zásahy. Vyčleňte si čas i finance na pravidelnou návštěvu kadeřníka a zdržte se domácích úprav účesu, který se dá snadno zkazit i tím nejmenším zásahem barvou či neodborným střihem.
  8. Jsou věci, které už v určitém věku nejsou ono: například módní mokrý efekt účesu opticky zvýrazní vrásky i vady obličeje. Naopak, například správně zvolené doplňky do vlasů umí výrazně omladit.
  9. Účesy pro starší mají své varianty pro každodenní nošení i slavnostní účesy – například účesy na ples. Právě společenské účesy pro starší ženy se však ale od účesů do společnosti mladších žen téměř neliší. Pouze opět dejte pozor, aby vám příliš nepřidávaly na věku.
  10. Dámský účes pro starší ženu musí být bezúdržbové: mytí max. dvakrát týdně, úprava ráno maximálně 2 minuty.

Zdroj obrázků: účesy světových kadeřníků a firem, Google

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník

Nechej odkaz

Váš email nebude veřejný