Jaké krátké účesy nám móda velí pro letošní podzim 2015 a zimu 2016? Pojďte se podívat na dámské trendy účesy pro krátké vlasy a na módní střihy!

Nové trendy účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 přináší několik nových střihů a také novinek ve stylingu nebo barvě, ale samozřejmostí je, že několik úspěšných trendů se nám překlenulo také z první poloviny roku 2015. A tak mezi účesy nechybí například účesy s důrazem na asymetrii nebo špetka inspirace punkem. Více se však prosazuje retro styl účesů, který sahá až do módních osmdesátek a to v kontrastu s někdy až futuristickým vzhledem účesů podpořenými obvykle promyšleným stylingem v mokrém vzhledu nazývaném wet look. Pokud jde o barvy vlasů, podzimní piedestal pořád okupuje módní barva roku 2015 Marsala. Přidávají se však i nové trendy, mezi kterými je nejkontroverznější rozhodně trend šedivých vlasů. Hitem pro podzimní účesy 2015 a zimní účesy 2016 jsou ale také promyšlené melíry ve stylu bronde nebo modelující contouring, ale také mokka odstíny, našedlé duhové kombinace a účesy s pastelovými akcenty také ještě nezatroubily na ústup. Naopak, ukazuje se, že svoji velkou šanci dostanou ještě i v roce 2016.

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 - nové trendy sezóny!

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – nové trendy sezóny!

Účesy pro krátké vlasy – trendy střihy pro podzim a zimu 2015/2016 a módní styling

Podívejte se na trendy účesy pro krátké vlasy – podzim/zima 2015/2016. Rozdělily jsme je na tři části. V první najdete trendy střihy pro letošní podzim a zimu spolu s ukázkami módního vlasového stylingu. Druhá část se kouká na podzimní a zimní účes z pohledu barvy vlasů. Protože móda pro účesy staví často právě na barvě! A nakonec jsme ještě účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 shrnuly do galerie účesů Krátké vlasy podzim/zima 2015/2016.

Krátké vlasy jako futuristický cyberpunk

Špetka punkové rebélie a špetka inspirace sci-fi – nenechte se dámy odradit, i když zrovna nejste příznivkyně alternativy ani sci-fi žánru či už v literatuře nebo ve filmu. Účesy ve stylu cyberpunku staví na atraktivním střihu, neotřelé barvě a kreativním stylingu. Setkat se můžete se stylingem typu krátkého shag účesu, ale také s jeho kontrastem – na hladkém stylingu postaveném wet look vzhledu. Vřele mohu tento trend doporučit napříč věkovým spektrem. Zejména pro starší ročníky může být kousek odvahy spojené se sázkou na futuristickým cyberpunkem inspirované účesy pro krátké vlasy pro podzim a zimu 2015 jistotou rychlého omlazení.

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – futuristický cyberpunk

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – futuristický cyberpunk

Punk rock jako trendy účes podzimu a zimy

Kdo by raději zůstal u inspirace punkem jako hudební stylem, pro toho je tady punk rock účesová inspirace. Učešte se jako hvězdy hudebního nebe. Ne ty komerční hvězdičky, které plní stránky módních magazínů, ale ty, které trendy tvoří z povzdálí díky své rebélii a nekonvenčnosti. Ano, i tento životní postoj lze přetvořit na velice módní a přitom nositelné účesy. Dopřejte si rozčepýřený styling i kontrastní melírování. Klidně s důrazem na hit podzimu a zimy 2015/2016 – na šedivou barvu na vlasy.

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – punk rock

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – punk rock

Osmdesátky & sport – módní kombinace pro podzimní a zimní účesy

Osmdesátá léta a móda – mnohými zatracovaná fashion éra, jinými přesně naopak! Já jsem rozhodně ve skupině těch, který na tuto dobu z pohledu módy nedají dopustit. Proč taky? Podívejte se, jak se třeba povedly účesy inspirované osmdesátými léty kadeřníkovi Paul Gehringovi. Svoji účesovou kolekci spojil s fascinací sportem a z retro kolekce je vmžiku moderní kolekce účesů pro podzim a zimu 2015/2016 hrající si s pastelovými i šedými akcenty, spolu se sportovně praktickým, ale současně nekonvenčním módním stylingem.

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – osmdesátky & sport

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – osmdesátky & sport

Vlnitý bob jako krátký wob je hitem sezóny F/W 2015/2016

Jedním z hitů sezóny je wob. I když je to především trend pro polodlouhé vlasy, zkrátka nemusí přijít ani krátké účesy. Rozvlnit lze také bob nebo krátké mikádo. Nemusíte vždy zůstat jen u vlnitých délek.

Módní wob, to je také rozvlnění dlouhé ofiny. Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 wob doslova milují. Takže rozhodně zkuste takový střih, který vám alespoň občas umožní nastylovat svůj podzimní účes nebo zimní vlasy jako vlnitý bob.

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – vlnitý bob jako krátký wob

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – vlnitý bob jako krátký wob

Krátké retro účesy milují 60. a 70 léta

Mikádo v retro stylu 60. a 70. let nebo retro účesy obecně inspirované touto slavnou módní érou – to je další trend pro podzimní a zimní účesy 2015/2016. Mikádo se tak dostávat do své téměř primordiální podoby. Do doby prvotní až prapůvodní, než se na něj nalepila spousta dalších trendů a alternativních střihů. Další retro střihy účesů sází na looky 60. a 70. let. Takže do hry se opět dostává například tradiční pixie. Krátký střih se nebojí být skutečně krátkým, nebo při stylingu vsadit na důraz na kontrast – například na kontrast extra krátkého střihu a delší ofiny.

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – krátké retro účesy ve stylu 60. a 70. let

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – krátké retro účesy ve stylu 60. a 70. let

Hrátky s asymetrií i letos na podzim a v zimě

Trendy podzimní a zimní účesy pro krátké vlasy 2015/2016 opět sází také na výraznou asymetrii účesu. Nezáleží na tom, jestli je styling hladký nebo rozcuchaný. Asymetrie je prvoplánová a vychází již ze střihu. Často je s ní spojené již promyšlené barvení vlasů. Takže žádné náhodné efekty. Celý asymetrický střih a s ním spojený asymetrický účes je naplánován do nejmenšího detailu.

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – asymetrické účesy

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – asymetrické účesy

Účesy pro krátké vlasy jako geometrický bob

Kratičký uhlazený okrouhlý bob, který by se dal nazvat prenatálním stádiem mikáda, dostal v trendech pro podzim 2015 a zimu 2016 geometrický střih. Symetrie není povinná, ale rozhodně není na závadu. Ve střihu se objevují klasické prvky geometrie. Rovná linie, kulaté tvary blížící se ideálnímu kruhu i do trojúhelníku střižené a přísně v daném tvaru udržované linie. Podmínkou dokonalého účesu v tomto stylu je hladký styling, který může přejít až do podoby mokrého vzhledu. Ale opět, podmínka to není.

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – geometrický bob

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – geometrický bob

Mikádo podkova – na podzim a v zimě s přidanou hodnotou

Oblíbený účes mikádo podkova dostalo letos na podzim a v zimě do vínku přidanou hodnou. A ne jednu. Zatímco klasický střih obrysouvající obličej střižený obvykle vzadu jako kratší a po stranách směrem dopředu jako delší účes, teď navíc zdobí například rozvlněné délky nebo zajímavé melírování. Tím může být například letos tak módní bronde. Co tedy zkusíte? Mikádo podkova jako wob oživí klasické mikádo texturou vln. Bronde mikádo podkova nejenže oživí hnědou barvu vlasů, ale opticky také zvětší objem účesu.

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – mikádo podkova s přidanou hodnotou

Účesy pro krátké vlasy podzim/zima 2015/2016 – mikádo podkova s přidanou hodnotou

Zdroj obrázků: účesy světových kadeřníků a firem

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník