Účesy 50. let a nejen ony, ale zejména celková rebelská atmosféra doby inspirovala Sassoon Academy k vytvoření kolekce účesů The Group.

Může účesovou kolekci inspirovat slavný román? V Sassoon Academy dokázali, že ano a klidně tak slavný, jako je Sallingerův román Kdo chytá v žitě. Jako inspirace vznikla unikátní kolekce, kde účesy 50. let dostaly novou moderní podobu postavenou na unikátní barevnosti i netradičních, i pro dnešní dobu rebelských, střizích. Kolekce se jmenuje The Group.

Účesy 50. let inspirované rebelskou atmosférou románu J. D. Salingera Kdo chytá v žitě – to je kolekce The Group S/S 2015 od Sassoon Academy.

Účesy 50. let inspirované rebelskou atmosférou románu J. D. Salingera Kdo chytá v žitě – to je kolekce The Group S/S 2015 od Sassoon Academy.

Sassoon chytá v žitě

Americký spisovatel Jerome David Salinger, který se proslavil zejména svým známý románem z 50. let (1951) Kdo chytá v žitě, teď překvapivě inspiroval tvůrce kolekce slavného kadeřnického domu Vidal Sassoon. V Sassoon Academy vznikla kolekce účesů S/S 2015, jež se inspiruje právě dobou 50. let a jejím nekonvenčním duchem a rebelskou atmosférou, na které je postaven i příběh hlavního románu Kdo chytá v žitě. Ještě dnes se tento román prodává ročně v obrovském nákladu až 250 000 výtisků ročně. Příběh dospívajícího hrdiny Holdena Caulfielda má i dnes obrovský vliv na čtenáře románu. A ta je velice zajímavé moci se podívat na to, jak se dá příběh, atmosféra a klíčové myšlenky románu promítnout do kolekce účesů. Účesy 50. let v moderním pojetí Sassoon vypadají skvěle!

Účesy 50. let v kolekci Sassoon Academy – The Group

VIDEO: Sassoon Academy – kolekce účesů The Group

Rebelské účesy 50. let podle Sassoon

Celkový styling kolekce Sassoon Academy The Group dokonale ladí s outfity stylizovanými rovněž do této poválečné doby. A přestože jsou u nás 50. léta spojená spíše s normalizační nudou, v Americe to byla doba osvobozování se od konvencí. I v kolekci The Group jsou modernizované účesy 50. let prosty klasických konvencí. Hranice mezi krátkými a dlouhými se ztrácí, mezi uhlazeným a rozčepýřeným stylingem se výrazně rozostřuje. Barvy jsou poeticky neuchopitelné a výraz účesu je přes jeho zvláštní uhlazenost provokativně výmluvný.

Rebelskou atmosféru účesů 50. let dotváří také celkový styling. (Účesy: Sassoon Academy, kolekce The Group)

Rebelskou atmosféru účesů 50. let dotváří také celkový styling. (Účesy: Sassoon Academy, kolekce The Group)

Galerie Sassoon Academy The Group – Behind the scenes

O kolekci účesů

Kadeřnický salon: Sassoon

Kolekce: Sasoon – The Group

Vlasy: mezinárodní kreativní tým vedený Mark Hayes

Barva: mezinárodní kreativní tým vedený Peter Dawson

Make-up: Daniel Koleric

Styling: Lucie Perrier

Foto: Colin Roy

Zdroj obrázků: Sassoon Academy

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník