Tvrdá voda může vlasy vysušovat. Po mytí vlasů tvrdou vodou jsou vlasy zplihlé a bez lesku. Jak z toho ven? Vždyť většina z nás má doma právě tvrdou, nebo středně tvrdou vodu. 

Vaše problémy s tvrdou vodou mohou sice vyřešit různé filtre, co ale dělat, pokud je ještě nemáme a je to znát na našich vlasech? Tvrdá voda je pro vlasy holé neštěstí, ale pomoci si lze docela jednoduše.

Tvrdá voda obsahuje nadměrné množství minerálů – hořčík a vápník. Čím více jich voda obsahuje, tím je tvrdší. Jak rychle poznat, že máte doma tvrdou vodu? Pokud vám málo pění mýdlo a naopak, snadno jej smyjete z rukou, máte tvrdou vodu. (Měkká voda naopak mýdlo smývá velice špatně, často máte pocit, že vůbec nejde z rukou umýt.) Že máte vodu tvrdou poznáte také podle toho, že se vám rychle usadí bílý vápenatý povlak na rychlovarné konvici, ale také například na vodovodní baterii.

Tvrdá voda vlasy vysušuje, jsou bez lesku a nepoddajné.

Tvrdá voda vlasy vysušuje, jsou bez lesku a nepoddajné.

Vlasy se myjí tvrdou vodou hůř než měkkou. Šampón méně pění, příliš snadno se oplachuje a účinek mytí bývá slabší. Musíte používat více šampónu a šamponování opakovat.

Vlasy jsou po umytí v tvrdé vodě příliš tvrdé a nepoddajné, současně zplihlé a vysušené. Chybí jim lesk. Řešením jsou sice kondicionéry, ale ty nemají vlastnost tvrdou vodu neutralizovat, pouze se snaží být berličkou tam, kde nám tvrdá voda udělal ve vlasech neplechu. Řešení je přitom jednoduché.

Poté, co si vlasy umyjeme šampónem a ten smyjeme vodu, případně po aplikaci a smytí kondicionéru, opláchneme vlasy ještě vodou, do které přidáme citron, ocet nebo kyselinu ascorbovou (špetka na 1 litr vody).

Jak na to? Do hrnce, konvice, nebo konve si připravíme vlažnou vodu. Optimálně 5 litrů. Na pět litrů použijeme buď šťávu z 1/2 citrónu, nebo 1 polévkovou lžíci octu, případně 5 špetek kyseliny ascorbové. Touto vodu si opláchneme vlasy. Pak už je jen standardně vysušíme a aplikujeme styling.

Řešením jsou samozřejmě už na začátku zmíněné filtry. Ty se namontují na potrubí, voda protéká filtrem a tvrdost vody upravuje. Je to řešení nejen pro vaše vlasy, ale také pro vaše spotřebiče, jako jsou myčka nádobí, pračka, rychlovarná konvice nebo pro vaši koupelnu obecně. Investice do filtru prodlužuje život zařízením, které tvrdá voda poškozuje.

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník