Trendy účesy pro jaro a léto 2015 jsou tady. Některé se překlenou z předchozí sezónu, jiné jsou horkými novinkami. Který účes se líbí vám?

Letošní sezóna považuje za trendy účesy především ty přirozené. Samotnou podstatu vlasů módní trendy 2015 neznásilňují a pokud nám už móda klepe na hlavu, tak pomocí různých copů, copánků, drdolů nebo vlasových doplňků. Vlasům však od podstaty ponecháváme jejich přirozený vzhled a pouze jim dopomáháme k dokonalosti. Vlnám vlasovou kosmetikou pro vlnité vlasy a proti krepatění, rovným vlasům zas například kosmetikou proti elektrizování. A i když to může ze začátku vypadat na trochu nudnou fashion sezónu, rozhodně to tak není. Rozhodně se podívejte na všechny trendy. Pochopíte, že přirozenost pro vlasy je pouhý základ k tomu jak se budete moci letos na svých vlasech vyřádit. Trendy účesy, které vám představuji v tomto článku, předvedly na módních molech návrháři, značky a jejich vlasový stylisté v rámci představování módních kolekcí pro jaro a léto 2015. Podívejte se na vlasy 2015 a trendy účesy 2015, které stojí za to!

Trendy účesy pro jaro/léto 2015 – inspirujte se účesy z přehlídkových mol!

Trendy účesy pro jaro/léto 2015 – inspirujte se účesy z přehlídkových mol!

Trendy účesy jaro/léto 2015: Pěšinka uprostřed je pořád trendy

Ani jarní trendy účesy 2015 neopustila centrovaná pěšinka uprostřed hlavy. Mne byste k ní nepřesvědčili, ale mnoho žen ji miluje. Podle mne je to velice kontroversní umístění pěšinky, protože ne každému sluší. Záleží na tvaru lebky, obličeje, posazení očí, nosu či rtů, na délce vlasů… Těch „jestli vám bude slušet“ je skutečně hodně. Pokud ano, můžete o pěšince uprostřed uvažovat u krátkých, polodlouhých i dlouhých vlasů. Obecně platí jen jedna zásada, že pěšinka uprostřed se hodí spíše k méně objemovým účesům.

Trendy účesy s pěšinkou uprostřed na módních molech:

Móda a módní kolekce 2015 Tom Ford, Topshop Unique, Ralph Lauren, Jil Sander, Isabel Marant, Valentino, Chloe, Dries Van Noten, Dolce&Gabbana, Tanya Taylor, Emilio Pucci a další.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Pěšinka uprostřed je pořád trendy.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Pěšinka uprostřed je pořád trendy.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Pěšinka na straně

Nekamenujte mne! Prostě je to tak! I pěšinka na straně je letošním trendem. Ale neberte to tak, že se nosí vše. Teď už je na stranu posazená přirozeněji, ne příliš na stranu, jak tomu bylo v předchozích dvou sezónách. Díky za ní, protože pěšinka na straně je na rozdíl od té uprostřed či účesů bez pěšinky lichotivá ke všem typům obličeje a umožňuje mnohem variabilnější modelování celého účesu právě podle toho, jak daleko od střed ji umístíte, jestli je vpravo nebo vlevo či jestli je rovná nebo cik-cak. Přemýšlejte, co vše se dá s pěšinkou na straně dělat.

Trendy účesy s pěšinkou na straně na módních molech:

Móda a módní kolekce 2015 Tod, Max Mara, Philipp Plein, Badgley Mischka, Aquilano Rimondi, Chanel, Jason Wu, Fendi, Jenny Packham a další.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Pěšinka na straně.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Pěšinka na straně.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Přírodní vlnité a kudrnaté textury

Mnohé ženy a dívky na to už přišly a své přirozeně vlnité či kudrnaté vlasy si váží a nemohou si je vynachválit. Mnohé však s nimi bojují. Nedělejte to. Módní účesové trendy pro jaro a léto 2015 fandí přirozeným strukturám vlnitých vlasů. Naučte se jen pomocí moderní vlasové kosmetiky a její výdobytku dostat ze svých vlnitých kadeří co nejvíce! Zachovejte si vlny v pramenech, pomozte svým vlasům ke zvýraznění vln pomocí kosmetiky pro vlasy, ale nelezte přírodě do zelí žehličkou na vlasy ani kulmou. Jediná povolená pomůcka je kvalitní fén s difuzérem. Takže vlny na přírodní způsob jsou hitem a vy se teď vraťte k prvním dvěma trendům a rozmyslete se, kam s pěšinkou. Rozhodně ji letos ale nevynechávejte!

Trendy účesy s vlnami na přírodní způsob na módních molech:

Móda a módní kolekce 2015 Badgley Mischka, Jenny Packham, Misha NooNoo, Roberto Cavalli, Emilio Pucci, Mary Katrantzou, Anna Sui, Diane von Fürstenberg, Vera Wang, Marc Jacobs, Tom Ford a další.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Přírodní vlnité a kudrnaté textury.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Přírodní vlnité a kudrnaté textury.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Přírodní vlnité a kudrnaté textury.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Přírodní vlnité a kudrnaté textury.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Přírodně rovné vlasy

U přírodního a přirozeného vzhledu zůstaneme i u žen a dívek s rovnými vlasy. I zde platí pravidlo, nechte je tak, jak vám je nadělila příroda. Místo trvalení či dalšího zbytečného vyrovnávání, nechte své vlasy žít! Nejdůležitější je jejich zdravý vzhled a tak se letos na jaře a v létě raději soustřeďte na vyřešení problémů vašich vlasů. Lupy, třepící se konečky, zbytečně jemná struktura vlasů – řešte toto, ne podružné záležitosti. Soustřeďte se na přirozený vzhled a pokud zatoužíte po kreativnějším účesů, čtěte dál – s trendy pro letošní jaro a léto 2015 jsem ještě zdaleka neskončila! Ještě jedna rada na závěr: jste to právě vy, komu sluší na začátku zmiňovaná pěšinka uprostřed hlavy!

Trendy účesy s přirozeně rovnými vlasy na módních molech:

Móda a módní kolekce 2015 BCBG Max Azria, Victoria Beckham, Versus Versace, Orla Kiely, Christian Dior, Rodarte, Ralph Lauren a další.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Přírodně rovné vlasy.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Přírodně rovné vlasy.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Napůl výčes, napůl rozpuštěné

Sepnou, ale ne úplně – to je trendy účes, který si letos na jaře a v létě užijí dlouhovlásky, ale také ženy s alespoň po ramena dlouhými vlasy. Je to jakási forma renesance – v podstatě znovuzrození antiky s přidání moderních prvků do účesu. Zatímco klasické antické účesy mohou působit až kýčovitě romanticky, případ tohoto módního trendu to rozhodně není. Podívejte se, jak moderně jde sepnutí části vlasů vyřešit. Svázat je můžete vlastními vlasy, minimalistickými gumičkami do vlasů či futuristicky vypadajícími sponami do vlasů. Tady vás rozhodně musím odkázat na článek, který řeší trendy účesy 2015 a vlasové doplňky. V něm najdete ještě více inspirace pro tento i další zde prezentované trendy.

Trendy účesy s výčesy a copy půl na půl na módních molech:

Móda a módní kolekce 2015 Celine, Just Cavalli, Thakoon, Moschino, Miu Miu, Zac Posen, Valentino, Tibi, Chrisopher Lemaire,

Trendy účesy jaro/léto 2015: Napůl výčes, napůl rozpuštěné.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Napůl výčes, napůl rozpuštěné.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Napůl výčes, napůl rozpuštěné.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Napůl výčes, napůl rozpuštěné.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Ve znamení koně

Přesněji, ve znamení koňského ocasu či koňského ohonu. Ten už není jen jednoduše seplým copem, kde se rozhodujeme maximálně o výšce jeho sepnutí vzhledem k hlavě. Letos je móda tohoto klasického copu velice rozmanitá. Nejen díky použitým vlasovým doplňkům, které jsou často doslova módním oblečením pro účes, ale také díky kreativní formě sepnutí nebo formě sčesání vlasů do ohonu nahoře na hlavě. A na molech se s ohony řádilo skutečně pořádně!

Trendy účesy ve znamení koně na módních molech:

Móda a módní kolekce 2015 Alexander Wang, Roland Mouret, Gucci, Trussardi, Vionnet, Oscar de la Renta, Opening Ceremony, Fendi, Giambattista Valli, Jason Wu and Ann Yee, Cushnie et Ochs, Stella McCartney, Giles, Damir Doma, Custo Barcelona, Barbara Casaola, Talbot Runhof a další.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Copy a ohony ve znamení koně.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Copy a ohony ve znamení koně.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Copy a ohony ve znamení koně.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Copy a ohony ve znamení koně.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Vzkříšení krepovačky na vlasy

Vrátíme se teď do 90. let minulého století (zní to trochu divně ale ano, je to už dávno) a k módnímu hitu krepování vlasů. Nebudeme si však na hlavě vytvářet obludné struktury a masy minivlnek. Krepovačku alebo pro tento účel vhodný typ žehličky vlasů použijeme pouze k tomu, že tuto strukturu přidáme jenom několika málo pramenům vlasů. Co vznikne vidíte nejlépe z obrázků. Krepováním strukturovaný pramen osvěží účes s rozpuštěnými vlasy, drdol i cop. Věřte, že podobný prvek bude vypadat skvěle i posazen do mikádo účesu, osvěží lob, ale také krátké účesy 2015.

Trendy účesy s decentním krepováním na módních molech:

Móda a módní kolekce 2015 Stella McCartney, Emanuel Ungaroa další.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Vzkříšení krepovačky na vlasy.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Vzkříšení krepovačky na vlasy.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Jako rovnou zpod sprchy!

Mokrý efekt, neboli wet look, je módní hit pro jaro a léto 2015. Mnoho sezón decentně klepal na dveře, ale nyní si dveře otevřel dokořán a již jej nejde ignorovat. Objevují se stále nové stylingové prostředky pro mokrý efekt vlasů a tak už není důvod jej nevyzkoušet. Je odvážný, sebevědomý a hodí se pro všechny délky vlasů. Wet look účesy vypadají sportovněji a mladistvě. Pozor ale na používání těchto účesů nad 40, nebo nad 50 let. Mohou poukázat na to, že je naše pleť už ochablá a zvýraznit vrásky. Nechte si tento účes jen pro dokonalou pleť!

Trendy účesy s mokrým efektem nazývaným wet look na módních molech:

Móda a módní kolekce 2015 Alexander McQueen, Balmain, Giambattista Valli, Versace, Miu Miu, Holly Fulton, Thakoon, Anthony Vaccarello a další.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Mokrý efekt neboli wet look.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Mokrý efekt neboli wet look.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Krátké vs. falešně krátké!

Co si zkusit krátké vlasy bez toho, abyste musela sahat po nůžkách? Falešné polodlouhé i krátké účesy, ale také falešní ofiny jsou dalším účesovým módním trendem pro rok 2015. Postavte se před zrcadlo a zkoušejte vypínat a sepínat vlasy tak, že vypadají jako kratší. Je to ideální nápad pro dlouhovlásky, jak si zkusit krátké vlasy, nebo jak prostě na den či na pár dnů vyměnit dlouhé vlasy za krátké. Věřte mi, pobavíte se! Vlasy se vždy snažte sepnou nenápadně, aby byl falešný efekt co nejméně rozpoznatelný. A klidně nechte své okolí v tom, že jste se nechala ostříhat. Proč si neužít malý jarní žertík!

Trendy účesy pro falešné krátkovlásky na módních molech:

Inspirace: Móda a módní kolekce 2015 David Koma, Marc Jacobs, Tom Ford, Hugo Boss, Topshop Unique a další. Falešné krátké účesy 2015: Kenzo, Issey Miyake a další.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Krátké vs. falešně krátké!

Trendy účesy jaro/léto 2015: Krátké vs. falešně krátké!

Trendy účesy jaro/léto 2015: Krátké vs. falešně krátké!

Trendy účesy jaro/léto 2015: Krátké vs. falešně krátké!

Trendy účesy jaro/léto 2015: Bardotka 3. tisíciletí

Do módy se letos vrátily také účesy, které proslavila slavná Brigitte Bardot. Takzvané úly á la Bardotka můžete kombinovat s drodoly, ale také s již zmíněným účesovým trendem půl napůl – výčes vs. rozpuštěné vlasy. Tento trend bude skvěle ladit s letos módními sedmdesátkami. Vyhrajte se také s ofinou a to především, když ji nemáte. Patka může být naznačená přes čelo z dlouhých uhlazených a na stranu sčesaných vlasů.

Trendy účesy ve stylu Brigitte Bardot na módních molech:

Móda a módní kolekce 2015 Moschino a další.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Jako Bardotka 3. tisíciletí.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Jako Bardotka 3. tisíciletí.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Kreativní drdoly

Máte-li dlouhé vlasy, můžete se v nové módní sezóně S/S 2015 vyřádit se všemožnými drdoly. Kreativní drdoly můžete zajímavými způsoby vypínat, ale také vázat a zdobit. Dokonce hodně výrazně a extravagantně. Jedním z top trendů jsou totiž vlasové ozdoby z obřích květin. Samozřejmě z čistě praktického hlediska z těch umělých. Drdol můžete kombinovat také s dalšími módními účesovými trendy – například s mokrým efektem (wet look) nebo je třeba osvěžit barevnými křídami na vlasySkvěle a módně budou vypadat i v případě, kdy použijete čelenky do vlasů.

Trendy účesy s kreativními drdoly na módních molech:

Móda a módní kolekce 2015 Altuzarra, Dolce & Gabbana, Christophe Guillarme, Bottega Veneta, Alexander McQueen, Carolina Herrera, Emporio Armani, Undercover, Ann Demeulemeester a další.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Kreativní drdoly.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Kreativní drdoly.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Kreativní drdoly.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Kreativní drdoly.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Veselé drdůlky, knoty a twisty

S drdoly jsem vzhledem k trendy účesům pro jaro a léto 2015 ještě neskončila. Ty velké, elegantní a ženské jsme již probrali, ale teď jsou na řadě ty menší, vtipné a mnohdy také několikanásobné. Když se podíváte, co je výsledkem této módy, rychle pochopíte, že knots, twists ani buns, jak se anglicky nazývají, mezi normální drdoly nepatří. Jsou to ale velice mladistvé účesy, které byste si v této sezóně neměly nechat ujít. A opět budou vypadat dokonale v kombinaci s mokrým efektem, čili s wet looks.

Trendy účesy s kreativními drdoly na módních molech:

Móda a módní kolekce 2015 Nanette Lepore, Phillip Lim, Lanvin, Calvin Klein, Reed Krakoff, Sportmax, Marc by Marc Jacobs, Antonio Marras, Vivienne Westwood Red Label, Aganovich a další.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Veselé drdůlky, knoty a twisty.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Veselé drdůlky, knoty a twisty.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Veselé drdůlky, knoty a twisty.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Veselé drdůlky, knoty a twisty.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Velká hra s copánky

Copánkové účesy nabírají v této sezóně ještě větší grády. Rozhodně nejsou za zenitem! Naopak. Pleťte a zaplétejte. Hrajte se s mnoha copánky stočenými do drdolů, drdůlků či vpletenými do účesů. Trendy účesy 2015 pro jaro a léto tento vintage účesový trend přetváří v supermoderní a neuvěřitelně kreativní účesový prvek. Máte-li dlouhé vlasy, neváhejte A pro krátkovlásky jedna malá rada – nebojte se vyzkoušet falešné copánky! Směle experimentujte také s jejich barvou!

Trendy účesy jako velká hra s copánky na módních molech:

Móda a módní kolekce 2015 Masha Ma, Marissa Webb, Maria Ke Fisherman, Gyunel, Bibhu Mohapatra, Giamba, Jean Paul Gaultier, Giorgio Armani a další.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Velká hra s copánky.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Velká hra s copánky.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Velká hra s copánky.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Velká hra s copánky.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Velká hra s copánky.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Velká hra s copánky.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Pletené účesy

Hrou s copánky ale pletené trendy pro jaro a léto 2015 nekončí. Trendy účesy nám pletou hlavu dál! Teď nejde o hru s několika drobnými copánky, ale o účesy postavené na zaplétaném copu. Může to být klasický pletený cop, ale také rybí cop. Může to být dirndl či jiný drdol ze zapleteného copu. Plete se klasicky, přibíraně, úhledně i rozvolněně. Přidává se hra s barvou třeba v podobě hair chalk i hra s wet look.

Trendy pletené účesy na módních molech:

Móda a módní kolekce 2015 Tadashi Shoji, Laura Biagiotti, Suno, Peter Som, Donna Karan, Mara Hoffman, Michael Kors, Marco de Vincenzo, DKNY, Tome, Vera Wang, Ermanno Scervino, Aigner a další.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Pletené účesy.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Pletené účesy.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Pletené účesy.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Pletené účesy.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Pletené účesy.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Pletené účesy.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Účesy s ofinou

Zkuste stejné vlasy s ofinou nebo bez ní a máte zcela jiný účes. Ofina je pro vlasy důležitým faktorem, který jej umí zcela změnit. Stejně tak, jako náš vzhled. A i když jsme si ve všech trendech pro letošní jarní a letní účesy 2015 představovaly až doposud spíše účesy bez ofiny, ofina jako taková je jedním z letošních trendů a rozhodně byste se na ni měly soustředit. Nejdříve můžete zkusit třeba jen falešnou ofinu pomocí důvtipného sepnutí. Zjistíte, jestli vám bude slušet nebo ne. Inspirujte se účesy s ofinou.

Móda a módní kolekce 2015 John Galliano, Marc Jacobs, Debbie Harry, Tom Ford, Givenchy, Haider Ackermann, Kenzo.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Účesy s ofinou.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Účesy s ofinou.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Účesy s ofinou.

Trendy účesy jaro/léto 2015: Účesy s ofinou.

Zdroj obrázků: kolekce módních návrhářů a firem RTW jaro/léto 2015, Fashionisers

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník