Suché vlasy umí pořádně potrápit a dát našemu vzhledu zabrat. Věčné maštění olejíčky může být někdy nepraktické. Pomůže správný šampon na suché vlasy?

Jsem přesně ten případ, který se nad vzdycháním lidí, jak se jim mastí vlasy jenom pousměje a konstatuje, že to má zcela opačně. Co bych dala za méně suché vlasy. Velmi suché vlasy umí potrápit mnohdy více, než ty mastící se. Ty umyjete, ale co se suchými? Oleje na vlasy se mnohdy přeceňují. Já své vlasy nechci mít mastné a nosit na brýlích permanentní stopu po umaštěné ofině. Pouze je nechci mít suché. K boji se suchými vlasy, nebo s vlasy velmi suchými, obvykle  nestačí jen jeden prostředek. Pomůže spíše kombinace různých opatření – od výběru vlasové kosmetiky pro suché vlasy, přes ukázněnost při péči o vlasy – kam patří například nevystavovat vlasy přespříliš slunci, chlóru apod., až po permanentní práci na regeneraci svých vlasů. Suché vlasy obvykle trápí spíše dlouhovlásky než krátkovlásky a to je i můj případ. Po letitých zkušenostech vím, že první krok, který mým suchým vlasům buď pomůže, nebo naopak je doslova zradí, je šampon. Existuje šampon, který o sobě tyto vlastnosti nejen deklaruje, ale skutečně tímto způsobem funguje? Nejeden jsem vyzkoušela, obvykle s rozpačitými výsledky, a nyní testuji novinku L’Oréal. Řadu Elseve Extraordinary Oil již představila kolegyně Yveta Štrková. Já vám teď představím šampon pro suché vlasy Elseve Extraordinary Oil.

Suché vlasy jsou trápení. Pomůže šampon pro suché vlasy? Vyzkoušela jsem novinku od – L’Oréal Paris Elseve Extraordinary Oil.

Suché vlasy jsou trápení. Pomůže šampon pro suché vlasy? Vyzkoušela jsem novinku od – L’Oréal Paris Elseve Extraordinary Oil.

Šampon Elseve Extraordinary Oil – novinka pro suché vlasy!

Šampon Elseve Extraordinary Oil je podle výrobce L’Oréal Paris intenzivní a vyživující. Ověřit tuto hlášku podle mne lze velice těžko a tak se raději podíváme na to, jak se moje velmi suché vlasy po použití šamponu Elseve Extraordinary Oil chovaly, zdali byla jejich textura po použití šamponu skutečně méně suchá, vlasy byly méně krepovité a více držely v pramíncích (mám vlasy přirozeně vlnité).

Šampon z řady Elseve Extraordinary Oil by měl podle výrobce splňovat vše, co moje suché vlasy potřebují. L’Oréal slibuje pomoci suchým a drsným vlasům bez lesku k lepší kvalitě i vzhledu. V horkých a příliš slunečních dnech je to mnohdy problém i u žen, které se jinak s tímto problémem nepotýkají. Šampon Elseve Extraordinary Oil pro suché a velmi suché vlasy slibuje podle výrobce hloubkovou výživu nejen vlasů, ale také vlasové pokožky. Po použití by vlasy měly získat lesk a hebkou strukturu. To vše díky složení šamponu, který staví na šesti olejích z různých květů. Díky nim by měly vlasy po použití zkrásnět a také být výrazně méně suché. Tedy zbavit se neduhů se suchostí souvisejících.

Šest vzácných olejů proti suchým vlasům

Šampon pro suché vlasy Elseve Extraordinary Oil obsahuje šest vzácných olejů, které mají pomoci našim suchým vlasům. Které oleje tento šampon na suché vlasy obsahuje a jak umí našim vlasům v boji proti suchosti pomoci?

 • olej ze šípkové růže: regeneruje vlasy,
 • olej ze lnu setého: vlasy posiluje,
 • olej z lotosu indického: vlasům dodává jemnost,
 • olej z očistné rostliny Tiaré: vlasy zvláčňuje,
 • olej z heřmánku pravého: vlasy zjemní a rozzáří,
 • olej ze slunečnice roční: vlasy vyživuje a má antioxidační účinky.

Co mne na šamponu Elseve Extraordinary Oil zaujalo?

Nevěřím šamponům s řídkou konzistencí. A to rozhodně není případ nového Elseve Extraordinary Oil. Ten má skutečně hustou až krémovou strukturu. Ta se na vlasy příjemně nanáší a to i když mají velice hrubou strukturu. Vlasy je samozřejmě před nanesením šamponu nutné dobře provlhčit a to až na pokožku. Což u hustých hrubých suchých vlasů není zas tak samozřejmé, jak by se na první pohled mohlo zdát. Nevýhodou krémové struktury šamponu je, že s ním nejde příliš šetřit a tak je jeho spotřeba zejména u dlouhých vlasů docela velká.

Po mytí šamponem používám vždy kondicionér. Někdy také bezoplachový balzam. Avšak tentokrát jsem oba vynechala, a to přestože řada Elseve Extraordinary Oil, o které jako o celku jsme již u nás v magazínu psali, je obsahuje. Mým cílem byl co nejvíce prověřit pouhý šampón. A jak to dopadlo?

Nanášení šamponu bylo díky krémové konzistenci velice příjemné, rychle napěnilo, i když spotřeba byla větší. Šamponování jsme opakovala dvakrát, dělám to tak pokaždé. U druhého se už mé poněkud smotané dlouhé vlnité vlasy hezky rozcházely, což se mi obvykle stává až při použití a vymývání kondicionéru. Pro zvýšení účinku jsem nechala šampon na vlasech působit cca minutu. Počítám druhé nanesení. První jsme smyla obratem.

Po umytí šamponovou lázní jsem si vlasy vysušila standardně fénem. Vlasy jsem začala sušit zcela mokré, nevysušené ručníkem, pouze vyždímané rukama. Použila jsem jako obvykle pěnové tužidlo – silně tužící od Wella. Úmyslně jsme tento krok neměnila oproti mytí jiným šamponem, abych mohla skutečně vlasy a jejich kvalitu srovnat. Sušila jsem mírně teplým vzduchem na poloviční síle foukání. A výsledek? Překvapivě velice dobrý. Mé jindy suché vlasy držely v pramíncích, neelektrizovaly ani nekrepatěly. Na dotek byly měkoučké a hebké, přitom neztratily na objemu. Suchost jsem ihned po mytí nepociťovala. Pro delší trvání „nepřesušeného“ účesu bych ale příště do péče ještě rozhodně vrátila jinak vždy používaný kondicionér. Nejlépe ze stejné řady, aby se účinky šamponu znásobily.

Vyživující šampon – L’Oréal Elseve Extraordinary Oil

O šamponu Elseve Extraordinary Oil

Doporučená maloobchodní cena:

Šampon Elseve Extraordinary Oil 250 ml: 79,90 Kč / 3,29 €

Šampon Elseve Extraordinary Oil 400 ml: 119,90 Kč / 4,79 €

Dostupnost od: červenec 2015

Zdroj obrázků: L’Oréal Paris

Suché vlasy jsou problém – umí jej vyřešit šampon?
Suchým vlasům šampon Elseve Extraordinary Oil skutečně pomůže. Posoudit jsem to mohla jen z okamžitého smyslového pocitu. Ne zhlediska dlouhodobého. Ale suché vlasy jsou běh na dlouhou trať a speciální péči budou nejspíš vyžadovat celoživotně.
Funkčnost90%
Funkčnost95%
Vůně85%
Vůně98%
Cena90%
Dostupnost ke koupi100%
Pro
 • dobrý poměr cena/účinnost
 • šampon funguje stejně dobře, jako mnohem dražší šampony na suché vlasy
 • dostupnost v běžné drogerii
Proti
 • krémová struktura „láká“ k větší spotřebě – u dlouhých vlasů málo ekonomické
 • pro 100% účinek je lepší používat všechny produkty řady – větší jednorázová investice
93%Celkové hodnocení

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník