Módní střihy vlasů pro podzim 2014 milují bob, lob i speciální střihy pro dlouhé vlasy z nichž se pak dělají copy.
Módní střihy vlasů pro podzim 2014 milují bob, lob i speciální střihy pro dlouhé vlasy z nichž se pak dělají copy.

Střihy vlasů, které letí letos na podzim!

Módní podzimní střihy vlasů pro rok 2014 jsou především bob a lob. Speciální střihy si ale vyžadují také módní podzimní dlouhé vlasy pro copy.

Účesové trendy se dnes mění pomaleji než ty v módně a oblékání. Přesto má každá sezóna své specifika a i letošní podzim 2014 má střihy vlasů, které jsou módnější než ty druhé. Kadeřníci sází na účesy, které jsou praktické a snadno udržovatelné. Všechny totiž chceme nosit jednoduché účesy na úpravu, ale současně to musí být vlasy s duší, která nám sedí, sluší a dodává nám šmrnc. Pojďte se tedy podívat na nejlepší střihy vlasů pro podzim 2014. Nevynecháme ani módní barvy na vlasy a trendy kolorování.

Hlavním hitem podzimu jsou tři účesy, které dohromady znějí až legračně: bob, lob a cop. Jsou to tři účesy, které uspokojí krátkovlásky, dlouhovlásky i ženy s polodlouhými vlasy. Nezačněte protestovat, že cop není střih vlasů. Také potřebuje správné zastřižení a dokonce jsou módní copy v účesech s velice výrazným střihem vlasů. Po těchto třech oblíbených podzimních střizích vlasů vám ještě představíme oblíbené barevné témata účesů. Módní barvy na vlasy pro tuto sezónu se nebojí být výrazné, multibarevné účesy jsou hitem a když se ještě přidají atraktivní střihy vlasů, dostáváme skutečně nádherné účesy.

Krátké střihy vlasů letos na podzim opanoval opět bob

Bob je velice praktický účes. Potřebuje dobrý střih, ocení atraktivní barvu a ve spojení s kvalitní vlasovou stylingovou kosmetikou pak dokáže být i částečně variabilní. Lze jej především nosit jako uhlazený a rovný nebo rozčepýřený. Bob je typický střih vlasů, který odpovídá volání krátkovlásek po jednoduchém účesu snadném na údržbu. Důležité je rozhodnout se, jestli vám budou slušet střihy vlasů jako bob odhalující uši, nebo naopak takové, které je schovají. Zrovna viditelnost nebo neviditelnost uší dává totiž našemu obličeji zcela jiný ráz.

Mahagonový krátce střižený bob je příkladem dokonalého trendy střihu pro podzimní vlasy 2014.
Mahagonový krátce střižený bob je příkladem dokonalého trendy střihu pro podzimní vlasy 2014.

Střihy vlasů jako bob mají mnoho možností také pokud jde o jejich barevné podání. Často by byl bob střih nudný, kdyby nedostal více atraktivní barvu nebo prosvětlení. Vyhněte se tradičním melírům, pokud nejde o skutečně promyšlené dekorativní dokreslení střihu vlasů. Nebojte se ale stínování tón v tónu, které ale často nemusí vznikat ani jako kombinace více odstínů barev, ale jen jako aplikace lesku na dobře vytvarovaný bob.

GALERIE: Střihy vlasů pro podzim 2014: Bob

Polodlouhým střihům vlasů letos vládne lob

Lob je hitem podzimu 2014, ale rozhodně s ním jeho sláva neskončí. Lob je vlastně dlouhé mikádo a klidně může být pro vás přestupnou stanicí mezi krátkým bobem a dlouhými vlasy. Lob jako polodlouhý účes charakterizuje střih podobný mikádu, které však může být také mírně nebo i výrazně rozvlněné. Délka lobu sahá zpravidla na ramena. Střihy vlasů v lob stylu sice povolují ofinu, ale bez ní jsou letos na podzim módnější.

Jednoduchý střih účesu v podobě lobu je téměř bezúdržbový.
Jednoduchý střih účesu v podobě lobu je téměř bezúdržbový.

Po barevné stránce jsou lob střihy vlasů mnohem variabilnější než krátký bob. Můžete se hrát s probarvováním konců, již lze aplikovat ombré, platina blond na lobu vypadá neskutečně sexy a i „obyčejné“ brunet odstíny působí mnohem výrazněji, než na kratším střihu. Lob je skvělá volba střihu účesu, když se nevíte rozhodnout mezi krátkými a dlouhými vlasy.

GALERIE: Střihy vlasů pro podzim 2014: Lob

Podzimní copy potřebují také kvalitní střihy vlasů

Dlouhovlásky se letos na podzim rovněž neobejdou bez dobrého střihu. Zejména ty, které propadly všemožným módním copům. Ty jsou totiž často spojené právě se specifickým střihem vlasů. Získáte tak střih účesu dlouhých vlasů, který je atraktivní jak rozpuštěný, tak s copem. I zde hraje důležitou roli barva, která má dlouhých vlasech velký prostor na to, aby vynikla.

Takto atraktivní střih dlouhých vlasů vypadá skvěle s nízko posazeným módním copem ale i bez něj.
Takto atraktivní střih dlouhých vlasů vypadá skvěle s nízko posazeným módním copem ale i bez něj.

V galerii nenajdete jen copy, ale také střihy vlasů, které jsou pak zajímavé i sepnuté do copu. Atraktivní copy pro letošní podzim 2014 jsou nízko posazené. Ty vypadají úchvatně také na vlasech sestříhaných tak, jako byste si nechala udělat dokonalý střih postupně sestříhaných vlasů a k němu si nechala vzadu vlasy dlouhé. Nosí se také copy-necopy, t. j. vlasy vypnuté na temeni tak, že sice jako copy vypadají, ale o cop v pravém slova smyslu nejde. Posledním velkým podzimním hitem zůstávají pletené copy. Proč o nich mluvit o střihu vlasů? Protože abyste je mohly uplést, potřebujete mít správnou délku vlasů a jejich střih je proto tomuto nutné podřídit. Pletené copy se snadno aplikují jako příčesky, ale zas je nutné myslet na střih vlasů, který vám to umožní.

V galerii najdete nejen ukázky módních copů, které letos preferují hladké a rovné vlasy, ale také střihy účesů, které jsou připravené pro atraktivní účes s copem.

GALERIE: Střihy vlasů pro podzim 2014: Módní copy

Atraktivní barvy účesů a střihy vlasů jdou letos na podzim ruku v ruce

Škoda každého dobrého střihu vlasů kterému nebyla nasazena koruna krásy v podobě atraktivní barvy. Ty jsou na podzim 2014 velice odvážné a nápadité. Je vidět, že se vyvinula nová „rasa“ kadeřníka – colorista. Barvy dělají z dobrého střihu dokonalý účes. Můžete se hrát s odstíny a klidně vsadit na rozpůlení účesu na dva tón v tónu ladící odstíny brunet hnědé. Z odstínu červených letí především mahagonová barva na vlasy a bordó odstín nazývaný sangria.

Dokonale stínovaný mahagonový dlouhý účes s ofinou, který bude atraktivní i v copech.
Dokonale stínovaný mahagonový dlouhý účes s ofinou, který bude atraktivní i v copech.

Blond vlasy se lesknou zlatem nebo pokud jsou v platinovém odstínu, probarvují je modré, fialové a růžové partie. Odvážné blond střihy vlasů si zamilovaly oranžový podkres, se kterým dokážou vytvořit moderní a elegantní, ale také moderní provokativní účes, jaký vytvořila například i česká kadeřnice Petra Měchurová. URL: https://www.vlasyaucesy.cz/petra-mechurova-ucesy-kolekce-drive/ Božsky vypadají kvalitní střihy obarvené na stříbrnou nebo blond účesy osvěžené krátkodobým probarveném pestrobarevnými vlasovými křídami technikou zvanou Hairchalk.

GALERIE: Střihy vlasů pro podzim 2014: Dokonalé barvy

Zdroj obrázků: účesy světových kadeřníků a firem, Petra Měchurová – kolekce Drive, FL

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník