Obyčejné sponky do vlasů zažívají boom. Prosté vlásenky, angl. bobby pins, patří mezi trendy účesy 2015/2016. Vlasy už nejenom drží, ale i zdobí!

Kadeřníci, módní blogerky i kdejaká účesová fanynka na Facebooku se předhánějí v tom, kdo vykouzlí lepší účes se zcela obyčejnými vlásenkami. Sponky, vlásenky, pinety či pinetky, neboli anglicky bobby pins, a účesy s nimi, se staly doslova fenoménem. Někdy až obsesí. Jednoduché sponky do vlasů se objevily na módních přehlídkách takových velikánů, jako je Christian Dior, Carolina Herrera, Dries van Notten, Erdem nebo John Galliano. A není to poprvé. Jenomže zatímco například Dior svými doslova vlásenkovými helmami v roce 2009 jenom šokoval a nikdo tehdy nebral přiznané vlásenky jako nový horký módní trend, dnes je všemu jinak a vlásenky skutečně v účesech bodují. Nejednou se sponkami, těmi obyčejnými, přizdobila Rihanna, jindy přidala pinetky s ozdůbkami. A rozhodně není jedinou celebritou, která pins mánii propadla! Jednoduché levné sponky do vlasů jsou trendy a obyčejná sponka, nebo spíše sponky, nahradí kdejakou ozdůbku ve vlasech.

Obyčejné sponky do vlasů jsou módním trendem. Svět kadeřníků, celebrit i fashion blogerek zachvátila pins obsession!

Obyčejné sponky do vlasů jsou módním trendem. Svět kadeřníků, celebrit i fashion blogerek zachvátila pins obsession!

Obyčejné sponky do vlasů jsou módním trendem. Svět kadeřníků, celebrit i fashion blogerek zachvátila pins obsession!

Obyčejné sponky do vlasů jsou módním trendem. Svět kadeřníků, celebrit i fashion blogerek zachvátila pins obsession!

Používáte sponky do vlasů správně?

Říkáte si, co je to za hloupou otázku, kdo by neuměl používat vlásenku do vlasů, ale skutečně to umíte? Až 95 % žen a dívek si sponky nasazuje naopak. Věřily byste tomu?

Používáte sponky do vlasů, neboli bobby pins, správně?

Používáte sponky do vlasů, neboli bobby pins, správně?

Tipy na dva jednoduché účesy pomocí obyčejné vlasové sponky

Tipy na dva jednoduché účesy pomocí obyčejné vlasové sponkyMnohokrát se ráno probudíme a přemýšlíme, co rychle s vlasy. A právě obyčejné pinetky jsou po ruce pokaždé. Možná jste nad nimi už delší dobu ohrnovaly nos, ale teď, vzhledem k módní konstelaci, se určitě rády naučíte dva jednoduché účesy s obyčejnými sponkami. Deset obyčejných sponek, které k tomuto účesu budete potřebovat, najde určitě každá z vás. Oba účesy jsou pro dlouhovlásky, ale možná je zvládnete i s delším mikádem. Ale sponky nezavrhujte ani jako krátkovlaska. Někdy postačí ofinka sepnutá jednou sponkou a máte nový trendy účes.                                                                                                                                                          

Sponky jako dekorační trojúhelník

Tento účes je velmi snadný a rychlý a budete na něj potřebovat pouhé tři sponky a několik drobných tipů.

  • Vlasy si rozdělte na dva prameny, jeden z levé a druhý z pravé strany hlavy a dejte je přes sebe.
  • Nyní si vezměte první sponku a obě přeložené části zajistěte diagonálně, tedy po úhlopříčce. A pozor! Dejte ji zvlněnou stranou dolů, ne nahoru. To je častá chyba, kterou každá žena dělá, protože většina z nás netuší, že když sponka směruje směrem dolů, tak má silnější přilnavost.
  • Pak použijete druhou sponku, opět směrem dolů tak, aby aby byla k té první sponce pod úhlem zhruba 60 stupňů a tím si vytvoříte druhou stranu trojúhelníku.
  • A poslední sponkou dokončíte trojúhelník.

Sponka ve vlasech jako šipka

Tentokrát budete potřebovat sponky čtyři.

  • Opět si vytvořte dva prameny vlasů, ale tentokrát pouze z jedné strany hlavy. Tyto prameny zatočte dohromady a přeložte přes zbývající vlasy vzadu na hlavě.
  • Přichyťte je prvními dvěma sponkami, stejně jo by jste se chystala tvořit trojúhelník. Opět nezapomeňte na to je dávat pro lepší držení zvlněním dolů. Takto si vytvoříte horní základ pro šipku.
  • Nyní místo toho, aby jste propojila tyto dvě sponky třetí na dolní základně, jako to bylo v případě trojúhelníku, tak použijete sponku tak, že ji zhruba v polovině jedné sponky křížem připnete směrem ke konci druhé sponky.
  • Se čtvrtou sponkou uděláte to samé. Tím jste si během dvou minut vytvořila dokonalou šipku.

 

Zdroj: Chik.net Fashionisers, Pinterest

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník