Ať už se pomalu chystáte na filmový festival v Karlových Varech, nebo vás čeká jiná slavnostní příležitost, kde potřebujete zazářit se skutečně atraktivním účesem jako filmová hvězda, inspirovat se můžete novým slavnostním účesem Lenky Jakubové Film Noir style. Celý postup přípravy tohoto účesu najdete v našem článků jako tutoriál. Slavnostní účes pro léto od Lenky Jakubové, který vám teď představíme, má dnes tak oblíbený retro nádech a současně letní odlehčenost.

Přestože léto není zrovna časem plesů, kdy se snažíme ze svých vlasů vykouzlit co nejatraktivnější slavnostní účes, i v tomto období něco luxusnějšího z času na čas potřebujeme. Svatby, oslavy nebo třeba návštěvy VIP akcí, nás občas donutí hledat slavnostní účes na léto, který odolá i horkému letnímu sluníčku. Slavnostní účes Lenky Jakubové je možná přesně tím, co hledáte. K tomu, abyste jej vykouzlily, potřebujete dlouhé vlasy, šikovné ruce, kulmu a několik stylingových pomůcek.

Slavnostní účes pro léto od Lenky Jakubové s názvem Film Noire style.

Slavnostní účes pro léto od Lenky Jakubové s názvem Film Noire style.

Slavnostní účes pro léto Lenky Jakubové Film Noir style – tutoriál

 1. (Snímky 1A+B) Umyté a dohladka fénem vyfoukané vlasy rozdělíme do třech sekcí. Přední a zadní partii vlasů rozdělíme od ucha k uchu trojúhelníkovou pěšinkou. Přední partii pak ještě rozdělíme na dvě části asymetricky posazenou pěšinkou.
  03a-Tutorial-Slavnostni-uces-Lenky-Jakubove-Film-Noire-style 03b-Tutorial-Slavnostni-uces-Lenky-Jakubove-Film-Noire-style
 2. Zadní polovinu vlasů nahoře natupírujeme, aby nám vznikl objem. Vlasy nalakujeme a pomocí plochého kartáče natupírované vlasy uhladíme. Posléze je sčešeme do spodní části a uděláme culík.
  03c-Tutorial-Slavnostni-uces-Lenky-Jakubove-Film-Noire-style
 3. Vlasy v culíku natupírujeme, zespodu je pak uhladíme a natočíme směrem nahoru na podložku. Podložku a vlasy uchytíme vlásenkami.
  03d-Tutorial-Slavnostni-uces-Lenky-Jakubove-Film-Noire-style
 4. Pravou přední sekci upravíme pomocí kulmy tak, že vlasy natočíme do 1,5 centimetrových pramenů, které ukládáme vodorovně pod sebe.
  03e-Tutorial-Slavnostni-uces-Lenky-Jakubove-Film-Noire-style
 5. Potom natočené prameny rozčešeme tak, aby nám vznikly vlny.
  03f-Tutorial-Slavnostni-uces-Lenky-Jakubove-Film-Noire-style
 6. Konečky vlasů vln pak směrem od ucha stáčíme a připevňujeme na vrchní číst drdolu pomocí vlásenek. Pro uhlazení vlasů můžete použít Lift vertige gel Kérastase Paris.
  03g-Tutorial-Slavnostni-uces-Lenky-Jakubove-Film-Noire-style 04-Kerastase-Lift-Vertige
 7. I v levé přední části stočíme pomocí kulmy vlasy stejným způsobem. Na vrchní části je opět pomocí vlásenek uchytíme k drdolu.
  03h-Tutorial-Slavnostni-uces-Lenky-Jakubove-Film-Noire-style
 8. Konce spletených vlasů i podložku pak překryjeme okraji vlasů z drdolu. Celý slavnostní účes ještě zafixujeme lakem na vlasy Laque Couture Kérastase Paris.
  03i-Tutorial-Slavnostni-uces-Lenky-Jakubove-Film-Noire-style 05-Kerastase-Laque-Couture

 

Film Noir style – slavnostní účes s náladovým vizuálním stylem!

Slavnostní účes Lenky Jakubové má náladový vizuální styl, který se inspiroval filmovým výrazivem. Film Noir style totiž odkazuje na sérii poněkud pesimisticky laděných amerických kriminálek a akčních filmů natočených v létech 1940 až 1950. Tyto filmy používaly náladový vizuální styl a inspirovaly se evropskými dvacátými lety. Vizuální styl často maskoval nízké rozpočty těchto filmů. Herec Robert Mitchum , hvězda tohoto žánru, kdysi zavtipkoval, že technici „svítí ve filmu svými nedopalky cigaret“.

Další charakteristikou Film Noir style je „femme fatale“. Žena, jakou vytvořil i slavnostní účes Lenky Jakubové. Žena smyslná, intrikující a obvykle chytřejší než muži, který se objevují v její blízkosti. Tyto „špatné holky“, nasvícené dramaticky náladovým světlem, se staly ikonu tohoto filmového žánru.

Znovuoživení zažil žánr Film Noir style opět v první dekádě nového tisíciletí. Ožil ve filmech Winter Bone (2010) nebo Sin City (2005). A tato krásná filmová atmosféra dýchá také ze slavnostního účesu Lenky Jakubové. Společenské účesy jsou bohatší o další skvělý účes.

Zdroj obrázků: produkty Kérastase / L`Oréal, Academy Petra Měchurová – fotograf tutoriálu: Tomáš Lébr

 

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník