Používáte slaný sprej na vlasy, abyste docílily vzhled plážových vln? Otestovala jsem Osis+, který nabízí mnohem komplexnější řešení pro vlasy.

Produkt, který jsme v redakci testovali se přesně jmenuje OSiS+ Soft Glam Air-Dry Salt Mist. Osobně nemám tyto šílené názvy produktů ráda. Těžko se zapamatují, těžko se někomu pak taky doporučují. Tento slaný sprej na vlasy s mořskou solí patří do portfolia Schwarzkopf Professional produktů a je jedním produktem z řady OSiS+ Soft Glam. Abych vás uvedla do obrazu, jak tento produkt prezentuje výrobce, tady je jeho specifikace: „OSiS+ Soft Glam Air-Dry Salt Mist nabízí přirozeně rozcuchaný vzhled a pomůže vytvořit unikátní styly s nedbalou strukturou bez zbytečného zatížení vlasů. Na rozdíl od jiných slaných sprejů dodává díky složení s kokosovým olejem, vlasům dotyk jemnosti.  Složení je doplněno o mořskou sůl pro fixaci. Zákaznice rovněž potěší příjemná exotická vůně.“ A teď co od toho produkty můžete čekat doopravdy.

Slaný sprej na vlasy, který umí více než jen obyčejná mořská voda

Slaný sprej na vlasy, který umí více než jen obyčejná mořská voda

Slaný sprej na vlasy, který umí více než jen obyčejná mořská voda

Mořská voda je známým prostředkem, pomocí kterého si ty z nás, které máme alespoň trochu přirozeně vlnité vlasy, dokážeme dopřát tento efekt s ještě větší parádou. Zarputile rovné vlasy mořská voda nerozvlní. Možná jste již po nějakém slaném spreji na vlasy s mořskou solí sáhly, možná dokonce patříte mezi příznivce DIY a ještě jste na podobném spreji ušetřili, protože jste si prostě smíchali vodu s mořskou solí a slaný roztok nalili do jakéhokoliv prázdného rozprašovače. Jenomže efekt nejspíš není takový, jaký jste čekaly. Jak je na tom slaný sprej na vlasy, neboli mořský sprej na vlasy OSiS+ Soft Glam Air-Dry Salt Mist?

Používáte slaný sprej na vlasy, abyste docílily vzhled plážových vln? Otestovala jsem Osis+, který nabízí mnohem komplexnější řešení pro vlasy.

Používáte slaný sprej na vlasy, abyste docílily vzhled plážových vln? Otestovala jsem Osis+, který nabízí mnohem komplexnější řešení pro vlasy.

Jak na vlnité vlasy se slaným sprejem na vlasy?

Spray s mořskou vodou a kokosovým olejem OSiS+ Soft Glam Air-Dry Salt Mist doporučuje výrobce používat buďto aplikací na vlhké vlasy, které pak necháte přirozeně doschnout, nebo na vlasy zcela suché. Vyzkoušela jsem sice oba způsoby, ale vzhledem k zvyklostem úpravy mých vlasů jsem nakonec slaný spray na vlasy OSiS+ Soft Glam Air-Dry Salt Mist aplikovala až jeden či dva dny po umytí vlasů – a se skvělým výsledkem.

Slaný sprej na vlasy OSiS+ Soft Glam Air-Dry Salt Mist znatelně a rychle navrátil vlasům vlny. Ty byly navíc velice trvanlivé, přitom pružné i když trochu lepící – ale to skutečně jen zanedbatelně. Dokonce takto ošetřené vlasy nezanechávaly stopy ani na mých dioptrických brýlích. Díky použití slaného spraje od Schwarzkopf Professional vydrželi vlny přes 10 dnů v naprosto dokonalé kondici. Nerozcuchal je dokonce ani porod a pobyt v porodníci – a to už je skutečně co říct. Jestli tedy mohu dlouhovláskám pro dlouhé vlasy doporučit skutečně dokonalou péči o vlasy před porodem, aby jej absolvovaly skutečně upravené, je právě slaný sprej na vlasy OSiS+ Soft Glam Air-Dry Salt Mist tím pravým. A přitom jsem původně až tak extrémní testování neplánovala.

Slaný sprej na vlasy OSiS+ Soft Glam Air-Dry Salt Mist znatelně a rychle navrátil vlasům vlny.

Slaný sprej na vlasy OSiS+ Soft Glam Air-Dry Salt Mist znatelně a rychle navrátil vlasům vlny.

Zdroj obrázků: Schwarzkopf Professional, Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

Slaný sprej na vlasy OSiS+ Soft Glam Air-Dry Salt Mist – výsledek testu
Slaný sprej na vlasy s mořskou solí OSiS+ – co myslíte, funguje?
Testovaný slaný sprej na vlasy je když zapomeneme na všechny marketingové řeči kolem vlastně tužidlo pro vlnité vlasy. Velice kvalitní a plnící sliby. Vlny umí stabilizovat, zabránit jejich narovnávání (tedy u přírodně vlnitých vlasů) a je schopen udržet vlasy v úhledných pramíncích. Malinko na škodu je přece jen částečně lepivý výsledek po aplikaci (ale skutečně jen mírně). Naopak obsah kokosového oleje v podobě mastícího se efektu vlasů nijak negativně nezaznamenáte. Největším nedostatkem je forma aplikace s ručním rozprašovačem, který jde na můj vkus tvrději a aplikace tak není úplně pohodlná. Doporučená maloobchodní cena produktu je 329 Kč, ale obecně sprej najdete na internetu za ceny od 179 Kč až po cenu přes 350 Kč. Ta první určitě za investici stojí. Vaše vlny budou skutečně vypadat lépe než doposud. Těm mým se navíc dostalo i většího lesku. Zajímavé bude otestovat výrobek na středně dlouhé či kratší vlasy s cílem docílit rozcuchaný vzhled.
Funkčnost a účinnost100%
Návod k použití95%
Vůně100%
Cena95%
Dostupnost ke koupi95%
Ostatní vlastnosti95%
Pro
  • skutečně funguje na obnovu a udržení vln
  • dlouhá účinnost
  • funguje i v extrémnějších podmínkách
Proti
  • trochu ve vlasech lepí
  • ruční rozprašovač jde více ztuha
  • vyšší cena a dostupnost jen v kadeřnictvích a specializovaných e-shopech
97%Výsledek testu

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník