Lucie Ungrová již zítra předá pomyslné žezlo vítězi nového ročníku AICHI a současně jako loňská vítězka předvede svoji vlasovou show.

V těchto chvílích je v podstatě již za námi letošní 14. ročník soutěže kadeřnických proměn, tedy ročník AICHI 2016 a už se jen čeká na slavnostní vyhlášení výsledků. Na slavnostním galavečeru se mimo jiné představí se svojí účesovou show i loňská vítězka AICHILucie Ungrová. Je totiž vždy výsadou vítěze daného ročníku, aby spolu s vyhlášením výsledků dalšího ročníku představil také své vlastní kadeřnické umění. Takže loni, ve chvíli, kdy Lucka Ungrová stoupala na pomyslný nejvyšší stupínek vítězů, předváděla svoji show Adéla Kodetová, vítězka AICHI 2014. A letos je to právě Lucie, která má nyní plné ruce práce s dolaďováním posledních detailů svého velkolepého kadeřnického představení.

Před časem jsme s Lucií Ungrovou udělali krátký rozhovor, ke kterému bychom se teď rádi ještě jednou vrátili. Berte to jako ochutnávku před tím, co nám Lucie představí na galavečeru. Pro ty, kteří se show osobně nezúčastní, chystáme samozřejmě reportáž s velkou fotogalerií.

Lucie Ungrová, vítězka loňského ročníku AICHI 2015 i vítězka Ceny veřejnosti 2015, při práci.

Lucie Ungrová, vítězka loňského ročníku AICHI 2015 i vítězka Ceny veřejnosti 2015, při práci.

Rozhovor s Lucií Ungrovou, vítězkou AICHI 2015

Rozhovor s Luckou Ungrovou vznikl na začátku vyhlášení nového ročníku AICHI 2016 a nyní se k němu v předvečer, kdy uvidíme Lucčinu show, opět rádi vracíme. Berte proto v potaz trochu posunuté časové souvislosti. A jsme zvědaví na další novinky, které se od Lucky po show dozvíme.

Lucko, hned připomenu, že jsi loňskou vítězkou AICHI. Je to už čtvrť roku, co jsi byla vyhlášena nejlepší kadeřnicí soutěže kadeřnických proměn. Jak se od té doby díky úspěchu v soutěži proměnil Tvůj profesní život?

∴ Lucie Ungrová: Můj profesionální život se změnil hlavně v tom, že mi k mé stálé klientele přibylo mnoho nových zákazníků. Zatím mne v dubnu a v květnu čeká školení, na které se moc těším. V dalším půlce roku mě čeká syn. Pak přijde večeře porotců dalšího ročníku AICHI, kde budu s odbornou porotou hodnotit letošní proměny soutěžících ve finálovém kole. A potom v říjnu galavečer AICHI 2016 kde předvedu svoji show. Měla jsem pro letošek i jiné plány, ale asi se mi splní až v roce dalším… Bohužel!

Kadeřnice Lucie Ungrová

Kadeřnice Lucie Ungrová

Chtěla jsi být vždy kadeřnicí, nebo byla Tvá cesta k této profesi klikatá? Jakou dlouhou máš vlastně za sebou praxi do chvíle, co jsi zvítězila v AICHI 2015?

∴ Lucie Ungrová: Kadeřnicí jsem chtěla být už od mala. Začala jsem tím, že jsem stříhala nejdřív panenky a pak sebe 🙂 Loni v prosinci 2015 jsem měla desetileté výročí své praxe.

Když si máš možnost vybrat, do čeho se v souvislosti se svojí prací nejraději pustíš? Do barev, krátkých módních střihů, do kompletních proměn nebo do něčeho zcela jiného?

∴ Lucie Ungrová: Moje práce mě baví a to skutečně moc. Je to současně i můj koníček a myslím si, že se ráda pouštím do nových věcí. Jelikož mám teď po soutěži AICHI moc práce, příliš času na celkové proměny, které jsem dřív dělala mi nezbývá. Což mne dost mrzí a doufám, že se k nim v nejbližší době opět vrátím.

Určitě si v jednom kole – profese, rodina, malý syn… Co ráda děláš, když potřebuješ vše hodit za hlavu?

∴ Lucie Ungrová: Ano v jednom kole jsem 🙂 Někdy bych potřebovala, aby den byl delší, ale bohužel… Moje profese je i můj koníček, ale hlavně jsem máma. Tak se ve svém volnu, kterého je hodně málo, věnuji mému synovi. Ale když se najde opravdu chvilinka, jdu za svými přáteli nebo se někam projít. Člověk někdy potřebuje být chvíli sám, aby získal novou sílu a dobil energii.

Kadeřnice Lucie Ungrová při práci

Kadeřnice Lucie Ungrová při práci

Je tradicí, že vítěz předchozího ročníku AICHI připraví pro další galavečer svoji velkou kadeřnickou show. I když je to až za dlouho, skládáš si už v hlavě nápady, čím překvapíš? Prozraď, na co se můžeme těšit?

∴ Lucie Ungrová: Ano Roxanko. Je to za dlouho, ale než se člověk otočí, tak to bude tady 🙂 V hlavě mám dva odlišné nápady, ale zatím čekám, jak se domluvím s týmem, který galavečer chystá. Jestli budu mít téma zvolené, nebo jsi jej můžu zvolit sama. Pokud si budu moci téma zvolit, doufám, že se bude líbit 🙂

Aktuálně kadeřnický svět žije nominacemi na Kadeřníka roku a Czech&Slovak Hairdressing Awards. Našla jsi si taky čas a posílala si do soutěže svoji práci? Viděla jsem řadu skvělých věcí, které měly jen tu smůlu, že prostě pět nominovaných v každé kategorii znamená, že se jich tam více skutečně nevejde.

∴ Lucie Ungrová: Moc mě to mrzí, ale časově jsem se do soutěž Kadeřník roku – Czech and Slovak Halrdressing Awards přihlásit nestihla.

Rodina je u Lucky Ungrové na prvním místě.

Rodina je u Lucky Ungrové na prvním místě.

Mnoho profesně starších kadeřník se téměř honosí tím, že nejsou „trendaři“. Podle mne je to trošku škoda. Co ty? Sleduješ módní i kadeřnické trendy a pouštíš se do nich?

∴ Lucie Ungrová: Ano sleduji nové trendy střihů a barev. Ráda zkouším nové techniky a svým klientkám a klientům je často nabízím.

Co říkáš na trend šedivých, šedých nebo stříbrných vlasů? Dáváš mu u nás šanci, nebo si myslíš, že v Česku na něj ženy nakonec příliš odvahy nenajdou?

∴ Lucie Ungrová: Trend šedivých a stříbrných vlasů se mi moc libí a ráda s nimi pracuji. V Česku se najdou ženy, kterým šedivé odstíny barev sluší a nemusí to být jen mladé dívky, ale i zralé ženy na kterých jsou šedivé tóny moc krásné.

Ptala jsem se na stejnou věc i tvé předchůdkyně na stupni vítězů AICHI, Adély Kodetové, máš nějaký produkt, bez kterého si neumíš svoji práci kadeřnice představit? Je nějaký produkt, který jsi si v poslední době zamilovala natolik, že nechápeš, jak si bez něj mohla před tím žít?

∴ Lucie Ungrová: Ano. Úžasná věc, kterou na vlasy moc ráda používám, je od značky L’Oréal Professionnel. Jde o Mythic Oil. Dále od značky Subrina sprej na vlasy No Modesty, který pomáhá ženám dosáhnout krásný objem vlasů. Ale abych nezapomněla na pánskou řadu, je to pasta na vlasy, rovněž od značky Subrina, která je pro modelování pánských střihů skutečně úžasná.

Právě byl vyhlášen nový ročník AICHI. Co bys doporučila kadeřníkům, stojí to za to, investovat do podobné soutěže svůj čas a přihlásit se? Co jsi si ty sama odnesla ze soutěže, nejenom z vítězství v ní, ale obecně z jednotlivých klání a setkání?

∴ Lucie Ungrová: Měla jsem opravdu štěstí, že jsem si vylosovala ve všech kolech úžasné modelky. V semifinálovém kole jsem se zúčastnila soutěže s úžasnou vizážistkou Terezkou Mikeštíkovou. Ve finálovém kole jsem proměnu modelky Zuzky absolvovala celou sama. Modelce jsem změnila barvu a střih vlasů, sama jsem si modelku i nalíčila a zvolila pro ni vhodné oblečení. Tohle byla pro mě největší a nejtěžší zkušenost. A dnes už vím, že úsilí, snaha a láska ke své práci, kterou jsem do toho dala, stáli za to a výsledek je pro mě velkým úspěchem. I proto bych soutěž AICHI určitě doporučila všem kadeřníkům, kteří svoji práci milují, které baví „měnit“ a pomáhat ženám změnit jejich image. AICHI je úžasná zkušenost, která mi dala strašně moc. Ze soutěže jsem si odnesla hodně zkušeností. O ceně AICHI říkám, že je to moje odměna za práci, která mě moc baví a naplňuje.

Lucie Ungrová – vítězka kadeřnických proměn AICHI 2015.

Lucie Ungrová – vítězka kadeřnických proměn AICHI 2015.

Kdo je Lucie Ungrová

Lucie Ungrová (roč. 1986) vystudovala střední školu tradičních řemesel v Brně. Po střední škole absolvovala Wella akademii v Praze. Přibližně dva roky Lucie Ungrová spolupracovala s výbornou fotografkou Monikou Čupovou (Monique Design & Photography) a s vizážistkou Terezou Mikeštíkovou. Jako týmová práce této spolupráce vznikla řada velice povedených proměn. V prosinci 2015 oslavila Lucie desetileté výročí své kadeřnické praxe. Pracuje v kadeřnictví Mondani v Židlochovicích. Lucie se stala absolutní vítězkou 13. ročníku kadeřnických proměn AICHI 2015 a současně získala Cenu veřejnosti AICHI 2015. Stala se tak vlastně dvojnásobnou a absolutní vítězkou soutěže.

Zdroj obrázků: Lucie Ungrová Facebook

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník