Italská značka Framesi své účesy pro sezónu podzim/zima 2015/2016 stylizovala jako retro účesy a inspiraci tím nejlepším z účesů 60. a 70. let.

Opět se retro účesy vrací do módy! Léta „velkého“ designu – 60. a 70. léta minulého století, jsou zas a znovu inspirací pro módní tvůrce i kadeřníky. Zatímco však začátek nového tisíciletí fascinovala především éra a design květinových dětí (v módě se objevovaly staronové prvky hippies s květinkovými šaty, či glam rock styl s jeho třpytivými prvky na oblečení a klínovými botami), nyní se pozornost obrací k eleganci a formálním prvkům této doby. Přesně to můžete vidět také v nové kolekci účesů inspirovaných retro stylem – Framesi podzim/zima 2015/2016. Kolekce se jmenuje Vintage today.

Retro účesy Framesi podzim/zima 2015/2016 –Vintage today.

Retro účesy Framesi podzim/zima 2015/2016 –Vintage today.

Účesy v retro stylu budou jedním z hitů této módní sezóny

Móda, jak jsme ji znali v minulém století, kdy se dala dělit na dekády podobných stylů je dávno mrtvá. Že by už nebylo co nového vymyslet? Někdy této myšlence začínám věřit! Neustále se obracíme k tomu, co tady už bylo – vzniká paradox, kdy vintage nebo retro nazýváme módním. I když na druhou stranu, není to poprvé, co se móda, design nebo umění vrací k tomu, co tady už bylo. I doba renesance byla jenom znovuzrozením antiky. Tak proč nevzkřísit slavná 60. a 70. léta?

Retro účesy budou jedním z účesových trendů podzimu 2015, ale také zimy 2016. Takže nebudou rozhodně chybět ani mezi účesy 2016. Inspirace slavnými 60. a 70. léty proniká nejen do dámských účesů, ale také do účesů pro muže. Tak je tomu i v kolekci Framesi fall/winter 2015/2016. Dámské retro účesy doplnil i blonďatý pánský retro účes s na straně posazenou patkou a frajersky dlouhou ofinou.

GALERIE: Framesi podzim/zima 2015/2016 – Vintage today

Retro účesy podle Framesi jako módní styl pro podzim/zima 2015/2016

Krátké pixie s vykukujícími oušky, bob i mikádo, včetně pyšného stylizovaného drdolu a důrazu na objem zátylku. Každý z retro účesů Framesi podzim/zima 205/2016 našel inspiraci v 60. nebo 70.letech minulého století. Pramínky jsou uvolněné před ušima a uši jsou hezky zdůrazněné, eleganci dělá uhlazený look i vzhled zkrocených vln na dlouhých vlasech i polodlouhých střizích. K retro stylingu a promyšleným stylům přidává Framesi samozřejmě také dokonalé barvy. Kaštanová brunetka konkuruje ostružinové krásce a jahodová blondýnka kočkám s účesy v módní barvě roku – v hnědočervené marsala barvě. A retro účesy tak navíc získávají skutečně nepřehlédnutelnou barevnost.

VIDEO: Retro účesy Framesi F/W 2015/2016

Zdroj obrázků: Framesi.it

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník