Redken Střihaton 2015
Redken Střihaton 2015

Redken Střihaton 2015 lámal rekordy

6. ročník charitativní akce Redken Střihaton lámal rekordy. Nadačnímu fondu pro předčasně narozené děti a jejich rodiče přispěl částkou 331 000 Kč.

Co vlastně je Redken Střihaton? Výběr těch nejlepších kadeřníků Redken z celé České republiky stříhal i letos v pražské Redken akademii a ve vybraných kadeřnických salonech celý den bez nároku na honorář, aby celý výtěžek této charitativní akce putoval na podporu vybrané neziskové organizace. V letošním roce byl touto organizací Nadační fond pro podporu předčasně narozených dětí a jejich rodin.

Redken Střihaton 2015
Redken Střihaton 2015

Principem Redken Střihatonu, každoročního kadeřnického maratonu ve střihu, je v průběhu jednoho dne ostříhat co největší množství klientů a to bez nároku na honorář pro zúčastněné kadeřníky. Klient za střih zaplatí minimální částku 850 Kč – horní hranice je plně na jeho rozhodnutí – a v rámci této ceny obdrží kromě kvalitního střihu i dárek od značky Redken v podobě přípravku péče nebo stylingu podle kadeřníkova doporučení v hodnotě přibližně 450 Kč. Celková „vystříhaná“ částka je pak věnována vybrané neziskové organizaci na podporu její činnosti.

Redken Střihaton 2015
Redken Střihaton 2015

Ve čtvrtek 18. června 2015 se na osmi místech České republiky začalo stříhat hned z rána a končilo se často až v devět hodin večer. Výsledek však stál za vynaložené úsilí. Společně kadeřníci vybrali částku neuvěřitelných 331 000 Kč, kterou v neděli 28. června 2015 zástupci značky Redken slavnostně předají Nadačnímu fondu pro podporu předčasně narozených dětí a jejich rodin. Nadační fond částku využije pro podporu konkrétních rodin, které se potýkají s potížemi spojenými s předčasným porodem jejich dítěte. Příspěvky mohou pomoci například se zvýšenými cestovními výlohami rodiny, mohou přispět na speciální výživu dětí, zdravotnické nebo hygienické pomůcky, zajištění následné péče, rehabilitaci, pomoc psychologů apod. O konkrétní formě a výši rozhoduje vždy správní rada Nadačního fondu v čele s jeho předsedou MUDr.  Zbyňkem Straňákem, CScm MBA, primářem novorozeneckého odd. UPMD Praha.

Redken Střihaton 2015
Redken Střihaton 2015

Redken Střihaton – stříhali nejlepší z nejlepších!

Redken Střihatonu se pravidelně účastní špičkoví kadeřníci, členové Redken Art teamu a školitelé značky a pro účastníky z řad klientů se tak otvírá jedinečná možnost stát se alespoň pro jednou klientem stylistů opravdu zvučných jmen ze špičkových kadeřnických salonů, jako jsou RED, Florian Hair, Bomton, Miracle nebo Salon Jany Burdové, které se mohou zdát na první pohled běžnému člověku nedostupné.

Redken Střihaton 2015
Redken Střihaton 2015

Střihaton 2015 – to bylo 70 kadeřníků s obrovskou kadeřnickou zručností, velkým srdcem a ostrými nůžkami. Tito kadeřníci jsou skutečnou duší značky Redken, benefiční akce Redken Střihaton se účastní pravidelně a veřejně prospěšná činnost jim není cizí. Za všechny promluvily Anita Nagyová a Lenka Habartová z pražského salonu RED: „…byl to náročný den, ale byl nádherný. Máme skvělý pocit a jsme šťastné, že můžeme pomoci druhým tím, co umíme nejlépe.“

Redken Střihaton 2015
Redken Střihaton 2015

GALERIE: Redken Střihaton 2015

Redken Střihaton má své fanoušky

Redken Střihaton a jeho myšlenku podporují tradičně i významné osobnosti mimo kadeřnickou branži. Již 6. rokem, tedy od samého počátku, podporuje aktivitu i Cirk La Putyka.

Salon Jany Burdové podpořily již tradičně Tereza Kostková a Dana Morávková. Salon Marty Moravcové modelka Andrea Kloboučková a salon Hairborn moderátorka a modelka Monika Leová. Mezi patrony Redken Střihatonu se letos zařadila také zpěvačka Dannie.

Redken Střihaton 2015 probíhal na těchto místech s těmito výsledky:

  • V Redken Academy na pražském Smíchově stříhali kadeřníci z mnoha pražských salonů, ale také například z Chomutova, Roudnice nad Labem, Liberce, Ústí nad Labem nebo Českých Budějovic. Celkem jich bylo 24 rozdělených do dvou směn. Další salony, které se k této hezké akci připojily:
  • Bomton Loft Brumlovka (Vyskočilova 2, Praha 4, www.bomton.cz)
  • Bomton Jalta (Václavské nám. 43, Praha 1, www.bomton.cz)
  • Bomton Florentinum (Na Florenci 2116/15, Praha 1, www.bomton.cz)
  • Bomton Basic (Antala Staška 1904/80, Praha 4, www.bomton.cz)
  • Studio Jana Burdová (U Nádraží 11, Teplice, www.janaburdova.cz)
  • Studio Marta Moravcová (Sovova 1, Teplice) 
  • Hairborn (Vodičkova 31, Praha 1, www.hairborn.cz)
Studio Jany Burdové           45 500 Kč
Bomton Jalta           44 950 Kč
Bomton Loft Brumlovka           35 650 Kč
Bomton Basic           18 290 Kč
Bomton Florentinum           13 600 Kč
Hairborn           18 700 Kč
Studio Marty Moravcové           14 800 Kč
Redken Academy           95 810 Kč
Tržba za prodej produktů podporujících NF           43 700 Kč
Celkem Redken Střihaton 2015 (ČR)         331 000 Kč

Redken Střihaton na Slovensku

Potřetí se konal benefiční Redken Střihaton i ve slovenských Košicích, kde v Akademii Coloros stříhalo pro dobrou věc 12 kadeřníků a k příspěvku pro organizaci Pomoc jeden druhému se přidal i salon Vogue v OC Optima. Slovenským Redken střihatonistům se podařilo získat fantastických 2 285 Eur, které pomohou zdravotně postiženým dvojčatům Jakoubkovi a Ondríkovi Bačovým.

I slovenský Redken Střihaton měl letos své patrony – akci přišli aktivně podpořit i členové hokejového týmu HC Košice. 

Zdroj obrázků a informací: L’Oréal – Redken

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník