Mladá kadeřnice Radka Bajglová vhupla do velkého kadeřnického světa před rokem – a rovnou mezi ty nejlepší. Řídí se krédem: Když nevíš, kouzli!

Pro Radku Bajglovou je soutěž AICHI premiérovým kláním mezi profesionály a nyní je ve finále. Za svůj úspěch děkuje svému mentorovi a zaměstnavateli, Honzovi Kořínkovi. Kadeřnice Radka pracuje v Salonu Honzy Kořínka, který najdete na adrese Sázavská 24, Praha 2. Radka Bajglová vám ráda udělá třeba nádherné bronde nebo contouring.

Radka Bajglová: zpovídáme kadeřníky v soutěži proměn AICHI 2016

Proč jsi se přihlásila do soutěže AICHI?

∴ Radka Bajglová: Vlastně mě do soutěže přihlásil můj zaměstnavatel. Když jsem si o AICHI zjistila více, byla jsem ráda, že jsem do toho šla. Přípravu na proměny jsem měla i díky natáčení televizního pořadu, které jsme u nás v salonu dělali. Byla to výzva a já se výzev nebojím.

Co si myslíš, že ti soutěž přinese?

Radka Bajglová: Jsem si jistá, že mi nic nevezme, a to je důležité. Přinést může inspiraci, zkušenosti, rozhled, pohled na práci konkurence. Věřím, že zkušenosti z této soutěže mě posunou dále v mé profesionální kariéře kadeřnice.

Soutěžíš v AICHI poprvé nebo máš za sebou už nějaké jiné předchozí účasti?

Radka Bajglová: Tato soutěž je moje premiéra v klání mezi profesionálními kadeřnicemi, proto již postup do finálového kola považuji za velký úspěch, za který bych ráda poděkovala celému týmu a především mentorování od Honzy Kořínka!

Radka Bajglová – Hair studio Honza Kořínek, Praha | Proměny AICHI 2016 - postupující do semifinálového kola

Radka Bajglová – Hair studio Honza Kořínek, Praha | Proměny AICHI 2016 – postupující do semifinálového kola

Představíš nám svůj tým, který Ti v soutěži AICHI pomáhá?

Radka Bajglová: Při této soutěži spolupracuji s vizážistkou Klaudií Havlovou, a jak jsem zmínila, opírám se především o rady od Honzy Kořínka. Držím se jeho rad, že se nemám bát a mám proměnu vždy udělat tak, abych si mohla s klidným svědomím říci, že jsem to udělala podle svých nejlepších představ a také podle toho, že změna image ženě prospěje.

Co by jsi žádné ženě při proměně nikdy neudělala?

Radka Bajglová: Nikdy neříkej nikdy. Takže se to nedá říct tak jednoznačně. Každopádně mi jde především o to, aby se klientka cítila dobře v tom, co pro ni plánuji. V této soutěži se, upřímně, moc neptám, co by žena chtěla, ale na saloně vždy dbám na to, aby klientka přesně věděla, s čím odejde. Jinak věřím v to, že kreativitě se meze nekladou.

Existuje střih, barva, styling, který pokládáš skutečně spíše za mstu?

Radka Bajglová: 🙂 Možná nějaké dámě vyholit pruh uprostřed hlavy a zbylé vlasy jí obarvit třeba na zeleno. Všeobecně si myslím, že ale platí – náš zákazník, náš pán. To znamená, že se snažím provést co nejlépe konzultaci a diagnostiku, abychom s klientkou vymyslely, co jí bude slušet. Pokud si ale trvá na něčem, o čem je přesvědčená, ráda jí přání splním – i když je to někdy třeba extravagantní nebo naopak usedlá varianta účesu.

Mladá kadeřnice Radka Bajglová vhupla do velkého kadeřnického světa před rokem – a rovnou mezi ty nejlepší. Řídí se krédem: Když nevíš, kouzli!

Mladá kadeřnice Radka Bajglová vhupla do velkého kadeřnického světa před rokem – a rovnou mezi ty nejlepší. Řídí se krédem: Když nevíš, kouzli!

Co Tě v současné době baví dělat s vlasy klientek a klientů nejvíce?

Radka Bajglová: Nejvíce mě asi baví ten pocit, že ženy od nás odcházejí spokojená a s krásnými zdravými vlasy a rády se za mnou vrací. Toho si vážím a to mě na mé práci baví. Samozřejmě ráda dělám i trendy záležitosti, jako jsou například bronde, contouring, nebo barvení tón v tónu.

Máš typ na kosmetický produkt, který ti připadá skutečně top a ráda ho doporučuješ?

Radka Bajglová: Mám jich několik. Já osobě se neobejdu bez tužidla ve spreji PLI z řady TECNI.ART od L’Oréal Professionnel, oblíbenou mám i novinku SAVAGE PANACHE – pudrový sprej pro dodání objemu. Na péči z řady PRO FIBER nedám dopustit a sama ráda používám MYTHICKÉ OLEJE pro dodání lesku, výživu a ochranu před žehlením anebo pro vlny BEACH WAVES sprej.

Odhadneš, kolik zákazníků si během roku odnese od Tebe nový nebo upravený účes?

Radka Bajglová: Nebudu odhadovat – těžko se to počítá. Upřímně ale můžu s čistým svědomím říci, že se v práci nenudím a nemám kolikrát ani čas si v klidu dojít na toaletu 🙂

Radka Bajglová – Hair studio Honza Kořínek, Praha | Proměny AICHI 2016 – postupující do finálového kola

Radka Bajglová – Hair studio Honza Kořínek, Praha | Proměny AICHI 2016 – postupující do finálového kola

Jak často měníš svůj účes ty sama?

Radka Bajglová: Koncem loňského roku jsem změnou image prošla i já. Z blondýnky jsem bruneta a musím uznat, že se v nové barvě cítím skvěle. Tak předpokládám, že mi to nějaký ten pátek vydrží, protože všeobecně jsem spíše konzervativní.

Co nejzajímavějšího Tě ve Tvé kadeřnické praxi potkalo?

Radka Bajglová: Asi tým, ve kterém pracuji. Možná to zní jako klišé, ale za necelý rok jsem toho s Honzou Kořínkem zažila tolik, že jen těžko vybrat něco, co by bylo to „nej“. A to jak pro profesní, tak i po soukromé stránce. Vlastně je skvělé, že pracujete s lidmi, které máte rádi, a oni mají rádi vás.

Radka Bajglová: „AICHI byla výzva a já se výzev nebojím“

Radka Bajglová: „AICHI byla výzva a já se výzev nebojím“

Jaké lidi jsi potkala, jaké máš za sebou úspěchy a jak dlouho už vlastně jako kadeřnice pracuješ?

Radka Bajglová: Za svůj největší úspěch považuji přijmutí do kadeřnického salonu Honzy Kořínka, kde jsem poznala pravé kouzlo tohoto řemesla. Přiznám se, že až do té doby jsem moc netušila, o čem ta naše kadeřničina je. Potkala jsem skvělé kolegy, skvělé zákazníky a zažila velké akce, o kterých se mi před rokem ani nezdálo. Potkala jsem spoustu známých a zajímavých osobností, které se svěřily do mé péče, zažila jsem velké focení, natáčení televizního pořadu, kadeřnické soutěže… Je toho prostě hodně.

Prozraď nám své životní motto.

Radka Bajglová: Když nevím, kouzlím!

Zdroj obrázků: AICHI, Radka Bajglová Facebook

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník