Vyrobte si vlastní přírodní kondicionér! Hodí se hlavně pro suché vlasy, neobsahuje žádnou chemii a všechny ingredience máte určitě doma!

Neumíte si bez kondicionéru představit svoji péči o vlasy, ale raději byste našli přírodní alternativu? Připravte si přírodní kondicionér – je jím obyčejná majonéza! Slovo obyčejná však rozhodně nemá toto řešení přírodní péče o vlasy nijak podcenit! Pouze vás chci povzbudit, že ať už jste zručná kuchařka, nebo vařením děva zcela netknutá, majonézu jako kondicionér pro vlasy zvládne každá.

Vyrobte si vlastní přírodní kondicionér na vlasy. Možná vás překvapí, že jím je zcela obyčejná domácí majonéza.

Vyrobte si vlastní přírodní kondicionér na vlasy. Možná vás překvapí, že jím je zcela obyčejná domácí majonéza.

K čemu vlastně slouží kondicionér?

Kondicionéry jsou dnes zcela neodmyslitelnou součástí všech kosmetických řad vlasové kosmetiky. Žádnému z kvalitních šamponů tento „bratříček“ nechybí. Přesto mnoho žen kondicionér nepoužívá a odhaduje se, že nás je jen 20 %, které si bez kondicionéru svoji péči o vlasy neumíme představit. Nejčastěji kondicionéry používají ženy s dlouhými a kudrnatými nebo vlnitými vlasy a používají je jako rozčesávač. Po umytí vlasů šamponem si nanesou na mokré vlasy kondicionér, který pokud je kvalitní, dokáže i bez česání hřebenem nebo kartáčem vlasy od sebe hezky oddělit a to i pokud jsou dost zacuckané. Nejhorším smotkům tak stačí pomoci prsty, nebo aplikaci kondicionéru po spláchnutí první vrstvy ještě jednou zopakovat.

Avšak kondicionér patří i na vlasy jiných žen! proč? Šampony či už chceme nebo ne, obsahují relativně agresivní odmašťovací látky. Vlasy mohou po umytí ztratit lesk, nabít se statickou elektřinou a nevzhledně poletovat kolem hlavy, být příliš jemné k tvarování jakéhokoliv účesu Mytím totiž ztratí svůj přirozený ochranný film. Ten má opět vytvořit právě aplikace kondicionéru – a to i smývatelného. Kondicionéry vytvoří kolem vlasů opět ochrannou vrstvu, která pak vlasy i po smytí kondicionéru chrání před různými venkovními vlivy.

Kondicionéry jsou vynález 20. století a objevily se dokonce hodně pozdě – až v 60. letech. Masivněji se šíří až od 80. let. Avšak ženy si při péči o vlasy uvědomovaly potřebu, něčím svým vlasům po mytí pomoci ke své dřívější přirozenosti a tak pátrání v minulosti snadno zjistíme, po jakých přírodních postupech a ingrediencích sáhnout a jak dnes bohužel chemií prošpikované kondicionéry nahradit přírodním řešením. Jak si tedy vyrobit přírodní kondicionér?

Přírodní kondicionér jako majonéza

Majonéza se do vlasů používala mnohem dříve, než si ženy měly možnost koupit kondicionér. Blahodární vliv žloutků smíchaný s olejem – nejlépe s olivovým, je znám již dlouho. Ke směsi se ještě přidává jableční ocet nebo šťáva z citronu.

Vzhledem k použití oleje je majonézový přírodní kondicionér na vlasy, tedy majonézová maska na vlasy, vhodné zejména pro revizalizaci suchých vlasů. Jableční ocet nebo citron pomohou vlasů udržet jejich přirozené PH a současně jsou aktivátorem vysokého lesku vlasů. Vyrobte si vlastní přírodní kondicionér bez chemie! Je to skutečně snadné.

Vyrobit domácí majonézu určitě zvládnete. Hodí se i jako přírodní kondicionér na vlasy!

Vyrobit domácí majonézu určitě zvládnete. Hodí se i jako přírodní kondicionér na vlasy!

Majonézový vlasový zábal jako přírodní kondicionér na vlasy

Ingredience:

 • 2 žloutky
 • 1 dcl olivového oleje
 • 1 dcl jablečného octa (nebo šťáva z citronu bez dužiny)
 • igelitová pokrývka hlavy
 • široký štětec pro aplikaci (není nutný)

Příprava majonézové masky na vlasy (majonézového přírodního kondicionéru):

 1. Majonézový kondicionér můžeme připravovat ručně šlehací metličkou nebo mixérem.
 2. Žloutky jemně vymícháme. Neměly by v nich zůstat stopy po bílu.
 3. Pak začínáme přidávat olivový olej. Musíme to dělat skutečně pomalu, po kapkách a současně dále šlehat. Při rychlém nalití oleje se nám majonéza srazí.
 4. Jakmile jsme přidaly všechen olej, pomalu přidáváme jablečný ocet nebo citronovou šťávu. Opět mícháme.

Aplikace přírodního kondicionéru na vlasy

 1. Vlasy si standardně umyjeme šampónem.
 2. Z vlasů rukami vyždímáme přebytečnou vodu, můžeme si jemně pomoci i ručníkem.
 3. Majonézu máme připravenou v nerezové nebo plastové misce. Optimálně má pokojovou teplotu.
 4. Prsty nebo pomocí širokého štětce začneme na vlasy od kořínků až po konečky nanášet majonézový zábal.
 5. Majonézu pomocí prstů do vlasů vmasírujeme.
 6. Delší vlasy můžeme vypnout pinetkami.
 7. Vlasy ukryjeme pod igelitovou čepici nebo igelit. Můžeme ještě na něj použít ručník pro udržení vhodné teploty. Necháme působit 30 min. (Více je lépe – a nevadí ani nechat na vlasech působit třeba přes noc.)
 8. Vlasy umyjeme. Pozor! Majonézu smýváme nejdříve studenou vodou, aby nedošlo ke sražení vajíčka v majonéze špatně by se vymývalo!
 9. Vlasy pak už nemyjeme opět šampónem!
 10. Pro vytvarování účesu po aplikaci přírodního kondicionéru použijeme standardní styling jako obvykle.

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník