Přeslička je sice obtížný plevel, ale současně patří mezi bylinky na vlasy, které umí prokazatelně podpořit růst vlasů. Vyrobte si vlasové tonikum!

Přeslička, odborně přeslička rolní (lat. Equisetum arvense) Přeslička rolní, patří mezi nejhorší plevele v zahrádkách i na polích. Přitom pokud se na přesličku podíváme jinak je to velice užitečný bylina a dokonce patří mezi bylinky na vlasy, které umí posílit růst vlasů. Právě léto je ideální pro sklizeň přesličky. Šedohnědé lodyhy připomínají vánoční stromek a právě ony jsou tím, co se z přesličky sbírá a suší pro další použití v domácí přírodní lékárně, nebo třeba právě jako prostředek pro růst vlasů v podobě vlasového tonika.

Přeslička je bylinka podporující růst vlasů. Vlasové tonikum si snadno připravíte i doma.

Přeslička je bylinka podporující růst vlasů. Vlasové tonikum si snadno připravíte i doma.

Vlasové tonikum z přesličky na růst vlasů!

Vlasové tonikum z přesličky

Vlasové tonikum z přesličky

Ingredience: 

  • 8 ks lodyh z přesličky (cca 15-20 cm dlouhých)
  • 600 ml vody

Postup přípravy: 

Vodu přivedeme k varu. Sušenou nebo čerstvou přesličku nejdříve rozdrtíme v hmoždíři nebo ji rozdrtíme v ruce. Pomoci si můžeme také nůžkami. Drcená přeslička se vloží do vroucí vody, voda se hned vypne a zakryje pokličkou. Takto necháme přesličku louhovat až do chvíle, kdy voda vychladne a je pouze vlažná. Tehdy obsah nádoby scedíme.

Vlasové tonikum z přesličky na růst vlasů používáme po důkladném umytí vlasů standardně šampónem. Přesličkový odvar pak vtíráme do pokožky vlasů. Pouhé opláchnutí vývarem nestačí. Vlasy je třeba po aplikaci přesličky zabalit ještě do teplého ručníku a nechat působit 15 minut. Pak vlasy standardně vysušíme nebo aplikujeme styling.

Pro ještě větší efekt můžeme vlasové tonikum z přesličky používat i v čase mezi jednotlivým mytím vlasů. Nejlépe večer do pokožky vlasů vtíráme vývar z přesličky. Toto vlhčení vlasů se nám ale může trochu nechtěně a negativně podepisovat na vzhledu našeho účesu. Proto jej třeba zvážit.

 

Přeslička v podobě vlasového tonika může být uchovávána také v lednici a to po dobu cca 1 týdne. Po  uplynutí této doby si raději připravte nové tonikum.

Kde roste přeslička?

Přeslička rolní roste na polích, především na oraništích a v zahradách. Většinou ji najdeme na suchých místech. Na těch vlhkých roste přeslička bahenní, která je jedovatá (lat. Equisetum palustre L.), ale pro použití jako vlasové tonikum rovněž vhodná.

Zásoby přesličky si můžete udělat nejlépe v létě. Přesličku je třeba nechat vysušit při standardní teplotě – venkovní nebo pokojové, bez přímého dopadu slunečních paprsků.

Přeslička rozhodně není bylinka, kterou byste měly začít pěstovat na zahradě. Je to totiž skutečně invazivní rostlina a když se u vás zabydlí, je jí téměř nemožné se zbavit. Přeslička se umí svými oddenky šířit až na vzdálenost 40 m. Pokud přece jen nedůvěřujete čistotě bylin sbíraných v přírodě a na polích, použijte k pěstování přesličky vždy květináč.

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník