Pěšinka hodně na stranu a zlaté vlasy – to je nápad kadeřníků z módní přehlídky Dries Van Noten. Zvládnete to i vy doma – poradíme vám, jak na to!

Zlaté vlasy, nebo spíše pozlacená pěšinka, sklidily po přehlídce Dries Van Noten velký úspěch. Zlacení je vůbec hitem sezóny 2014. Například značka Dior vsadila na make-up s na zlato obarveným obočím. Ale zatímco zlaté obočí je už extrém, pozlacená pěšinka může skvěle zpestřit i obyčejný rovný účes s pěšinkou na stranu.

Zlatý make-up jako kosmetiky i zlatý make-up na vlasy jsou hitem sezóny 2014: Vlevo: zlaté obočí na módní přehlídce Dior, vpravo zlatá pěšinka v účesu z módní přehlídky Dries Van Noten.

Zlatý make-up jako kosmetiky i zlatý make-up na vlasy jsou hitem sezóny 2014: Vlevo: zlaté obočí na módní přehlídce Dior, vpravo zlatá pěšinka v účesu z módní přehlídky Dries Van Noten.

To že nejde o žádný společenský účes, ale o zpestření každodenního účesu, dokázal i Dries Van Noten. I jeho Ready-to-wear móda totiž prezentovala stejný extrém, jako zlatá pěšinka použitá v obyčejném denním účesu. Oblečení v kolekci, kde Dries Van Noten předvedl i zlaté pěšinky, dávala do kontrastu obyčejnou bavlnu a zlaté materiály, nebo obyčejné každodenní streetstylové oblečení s módními kousky plnými volánů, na jaké jsme zvyklí leda tak na svatebních šatech nebo na šatech na ples.

Pozlacená pěšinka ve stylu Dries Van Noten má zpestřit obyčejné denní účesy. Stejně, jako zlaté efekty a slavnostní volány zpestřili na modelech značky obyčejnou bavlnu nebo streetstylové oblečení.

Pozlacená pěšinka ve stylu Dries Van Noten má zpestřit obyčejné denní účesy. Stejně, jako zlaté efekty a slavnostní volány zpestřili na modelech značky obyčejnou bavlnu nebo streetstylové oblečení.

Pozlacená pěšinka Dries Van Noten

Pěšinka se letos nosí hodně na stranu

Obyčejná pěšinka, je jedno jestli ji teď nosíte vlevo nebo vpravo, se letos posunula hodně na stranu. Je to jeden z módních trendů pro vlasy letošního roku 2014. Pěšinka je letos natolik vychýlená, že vlasy mohou dokonce připomínat starou dobře známou „přehazovačku“ plešatých mužů, kteří se se svými chybějícími kadeřemi nechtějí smířit a pleš si zakrývají dlouhými, na bocích rostoucími vlasy. Ale pěšinka posazená více na bok není pro nás ženy ničím kontroverzním, naopak. Mít ji tam znamená, že víme, co se letos nosí! Takto učesané pěšinky jsme mohly vidět na mnoha módních přehlídkách top designérů a značek. Na straně posazené pěšinky představili Dries Van Noten, Stella McCartney, Prada, Missoni nebo Jil Sander.

Zajímají vás účesové trendy pro léto 2014? Dvoudílný seriál Účesy pro jaro a léto 2014 jsme publikovali v módním magazínu Profimoda.cz. 

Zlaté vlasy jako pozlacená pěšinka!

Značka Dries Van Noten a její stylisté přišli s úžasným nápadem, jak obyčejné rovné vlasy s pěšinkou, hlavně s tou módně na straně posazenou, osvěžit. Pěšinku pozlatili. Takže nečekejte nenositelné zlaté vlasy, ale nádherně decentně, jako šperk zdobenou, pěšinku.

Jak se taková pěšinka zdobí? Správná barva se zlatými třpytkami a štěteček – a pak už jen šikovné ruky kadeřníka. Na pěšinku se prostě namaluje zlatý proužek. Výhodou je, že zlacená pěšinka vynikne na všech barvách vlasů. Dokonce nezanikne ani na blond vlasech. Možná jen pozor při zcela platinovém, až namodralém či šedém odstínu, tady bych spíše zkusila alternativu ve formě postříbřené pěšinky.

Zlacení pěšinky – kadeřníci Dries Van Noten v akci.

Zlacení pěšinky – kadeřníci Dries Van Noten v akci.

Jak na zlatou pěšinku doma bez speciální vlasové kosmetiky?

Dlouho mne pozlacená pěšinka lákala a chtěla jsem ji vyzkoušet. Jak ji ale udělat bez zbytečných investic a shánění téměř nesehnatelného vlasového make-upu? Řešení se nakonec našlo, vyzkoušela jsem jej a fungovalo.

  1. Potřebujete silně tužící gelové tužidlo, zlaté třpytky (dají se koupit například v papírnictví, v dětském zboží nebo v kreativních potřebách) a plochý štětec.
  2. Potřebné množství gelu dejte do misky nebo na kousek kartonu. Přidejte třpytky a dokonale smíchejte dohromady, například pomocí špejle.
  3. Pak štětcem aplikujte zlatý gel na pěšinku.
  4. Můžete (ale nemusíte) zalakovat. Závisí na tom, jestli na vlasy používáte lak nebo nikoliv.

Pokud ale objevíte již přímo připravený produkt pro zlatou pěšinku, nezapomeňte vložit do diskuse k tomuto článku, o jaký produkt jde, kolik stojí a kde se dá koupit. Pokud s ním budete již mít osobní zkušenosti, sem s nimi !

Zdroj obrázků: Dior RTW S/S 2014, Dries Van Noten RTW S/S 2014, Style.com

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník