Pánské účesy Roberta Starého se představují v další povedené a úspěšné kolekci. Tentokrát jsou inspirovány generací beatniků a jazzovými tóny.

Nové pánské účesy Roberta Starého pro sezónu 2015/2016 už bodují v mezinárodní kadeřnické soutěži. Pánská kolekce MULTI-COLOUR-I.A. se dostala mezi nominace prestižní kadeřnické soutěže AIPP v kategorii Best Men. A není to první úspěch, který v této soutěži kadeřnický salon Robert Starý má. Nominována byla již loňská kolekce Roberta Starého s názvem Go! Jak Robert Starý a jeho účesy pro muže uspějí budeme znát na konci září, kdy budou výsledky soutěže pro letošní rok vyhlášeny.

Pánské účesy Roberta Starého z kolekce MULTI-COLOUR-I.A. 2015/2016.

Pánské účesy Roberta Starého z kolekce MULTI-COLOUR-I.A. 2015/2016.

Do soutěže AIPP Awards  se letos přihlásilo přes 647 účesových kolekcí od kadeřníků z 36 zemí světa. Takže už i nominace pánských účesů Roberta Starého, navíc druhý rok po sobě, je obrovským úspěchem. Z českých kadeřníků se zatím podařilo vítězství dosáhnout pouze Petře Měchurové a to hned třikrát. Poprvé v sezóně 2005/2006 v kategorii AIPP Best Photo, podruhé v sezóně 2008/2009 v top kategorii Grand Trophy a potřetí v tom samém roce ještě v kategorii Best Men. Mezi nominovanými je Měchurová i letos a to v kategorii Best Video. S Robertem Starým je tak druhým českým kadeřníkem, který se dostal mezi nominace. Robertovi držíme palce, aby byl dalším českým kadeřníkem, který pokoří vrcholní příčku v Best Men kategorii.

Pánské účesy Roberta Starého z kolekce MULTI-COLOUR-I.A. 2015/2016 se dostaly mezi nominované v kategorii Best Men v prestižní kadeřnické soutěži AIPP Awards.

Pánské účesy Roberta Starého z kolekce MULTI-COLOUR-I.A. 2015/2016 se dostaly mezi nominované v kategorii Best Men v prestižní kadeřnické soutěži AIPP Awards.

Pánské účesy Roberta Starého z kolekce MULTI-COLOUR-I.A. 2015/2016.

Nové pánské účesy Roberta Starého vznikly podle autora kolekce pod básnickou palbou generace druhé poloviny let padesátých a za přispění jazzových tónů. V kolekci je zachyceno to, co v ní mladí muži té doby toužili najít – přítomný okamžik, neboli „independent area“. „V dobách kdy apothéky měli svůj význam a beatníci se snažili určit svůj směr, vznikali mnohobarevné obrazce nejen v hlavách bohémské třídy, a právě v té době temná zákoutí přitahovala mladé muže za nevšedními zážitky, které si dovedli brát velkými doušky. Společně nalezli arénu radosti i utrpení. Zbití a blažení se naplno odevzdali sobě samým, ale stále hledali…,“ řekl k nové kolekci její autor.

Liší se doba beat generation, neboli beatniků, od té dnešní? Téměř bych řekl, že se opět vrací. Stejně tak, jak se beatnici vyznačovali nonkonformním bohémským způsobem života a stavěli se do konfrontace s tradičním způsobem života i s tradiční kulturou, snaží se o to část z nás i dnes. Možná proto se tak rádi inspirujeme právě dobou beatniku, stejně jak to udělal Robert Starý. Pokoušíme se najít vlastní styl a získat vlastní životní zkušenosti – experimentujeme, láká nás soběstačnost a hledáme si vlastní kulturní vzory. Jenom nám chybí novodobý jazz. Tak alespoň ukažme, že umíme mít svěže mladí a sví, tak jako hoši v povedených a beatniky inspirovanými účesy Roberta Starého

VIDEO: Robert Starý – MULTI-COLOUR-I.A.

O kolekci účesů

Název kolekce: MULTI-COLOUR-I.A.

Sezóna: podzim/zima 2015/2016

Vlasy: Robert Starý

Foto: Vratko Barcík

Styling: Martina Gvizdová

Make-up: Adriana Bartošová 

Zdroj obrázků: Robert Starý

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník