Otestovali jsme vlasovou kosmetiku Oi Davines se zkrášlujícími oleji. Podívejte se, jak v testu dopadl Oi šampon, kondicionér a mléko na vlasy.

Značka Davines v Česku nepatří zatím mezi notoricky známé značky vlasové kosmetiky a je to určitě škoda. Tato relativně mladá značka vznikla v roce 1983, kdy se italská rodinná firma Bollati vydala na cestu hledání toho nejlepšího, co můžeme kosmetika vlasům a také pleti poskytnout. Z původní výzkumné laboratoře se nakonec v roce 1993 vyvinula i samotná značka profesionální vlasové kosmetiky určené pro kadeřníky – nese dnes známý název Davines. Sortiment je až neuvěřitelně bohatý, má mnoho řad určených pro různé typy vlasů i pro řešení různých vlasových problémů. Dostaly se mi do ruky produkty z řady Oi Davines, které jsou postaveny na výtažcích oleje z oreláníku barvířského. Je to nová řada vlasové kosmetiky pro všechny typy vlasů. Takže bylo zajímavé ji otestovat na mých, extrémně suchých, vlnitých až krepatých vlasech. Obsah olejů sliboval, že uspokojí i můj typ vlasů. Takže vzhůru k tomu, jak jsem řadu testovala a jaký byl výsledek.

Řada Oi Davines obsahuje zkrášlující oleje z oreláníku barvířského. Vlasová kosmetika Oi Davines je bez parabenů.

Řada Oi Davines obsahuje zkrášlující oleje z oreláníku barvířského. Vlasová kosmetika Oi Davines je bez parabenů.

Oi řada Davines – co řada obsahuje a co jsem testovala

Nejdříve je dobré se podívat, jaké produkty řada Oi Davines obsahuje a které produkty z ní jsem testovala. Řada obsahuje Davines Oi Shampoo – šampon slibující mimořádný lesk a jemnost vlasů, Davines Oi Conditioner – kondicionér na vlasy určený pro hydrataci vlasů a dosažení výjimečného lesku, Davines Oi All in one milk – multifunkční mléko na vlasy pro bezoplachovou péči, Davines Oi Oil – zkrášlující olej na vlasy a nakonec Oi Body Wash – zjemňující a hydratující sprchový gel. Z celé této kosmetické řady jsem otestovala tři produkty na vlasy: šampon, kondicionér a multifunkční vlasové mléko. Trochu mne mrzí, že jsme vzhledem ke svému typu vlasů neměla k dispozici také vlasový olej Oi, ale ten třeba otestuji příště.

Trojice testovaných produktů z řady Oi Davines: Davines Oi Shampoo – šampon slibující mimořádný lesk a jemnost vlasů, Davines Oi Conditioner – kondicionér na vlasy určený pro hydrataci vlasů a dosažení výjimečného lesku a Davines Oi All in one milk – multifunkční mléko na vlasy pro bezoplachovou péči.

Trojice testovaných produktů z řady Oi Davines: Davines Oi Shampoo – šampon slibující mimořádný lesk a jemnost vlasů, Davines Oi Conditioner – kondicionér na vlasy určený pro hydrataci vlasů a dosažení výjimečného lesku a Davines Oi All in one milk – multifunkční mléko na vlasy pro bezoplachovou péči.

Co vlasová řada Oi od Davines slibuje?

Než se podíváme na samotné testování produktů Oi Davines, je dobré se podívat na to, co vlastně řada Oi našim vlasům slibuje. Jak už jsem zmínila, hlavní aktivní složkou řady jsou výtažky z oleje oreláníku barvířského. Tato rostlina – oreláník barvířský, lat. bixa orellana (také achiote nebo annatto) – patří mezi nejvýznamnější potravinářská barviva (známé jako E160b) a říká se jí také americký šafrán nebo falešný šafrán. Je to jedna z nejznámějších amazonských dřevin, která dorůstá zhruba do výšky 10 m. Oreláník obsahuje obrovské množství karotenoidů, především bixin a norbixin. A právě karotenoidy působí jako silné antioxidanty, kterými se chlubí i řada Oi od Davines. Obsahují je výtažky z oleje oreláníku. Výrobky řady dále obsahují meruňkové máslo, které dodává vlasům jemnost a hydratuje je, provitamin B5 pro hloubkovou hydrataci, prodyšné silikony pro vytvoření ochranného filmu na vlasech a glycerin jako vyživující složku pro vlasy.

Řada Oi Davines staví svůj úspěch na zkrášlujících olejích amerického šafránu. Oreláník barvířský obsahuje velké množství antioxidantů, které teď díky Oi řadě můžeme naservírovat i svým vlasům.

Řada Oi Davines staví svůj úspěch na zkrášlujících olejích amerického šafránu. Oreláník barvířský obsahuje velké množství antioxidantů, které teď díky Oi řadě můžeme naservírovat i svým vlasům.

Řada Oi Davines je multifunkční a slibuje tak trochu uklidit vaši rodinnou koupelnu od přemíry různé kosmetiky, šamponů, masek, kondicionérů či post-mycích prostředků na vlasy. Má uspokojit každého člena domácnosti bez rozdíly typu vlasů, jejich délky či struktury. Oi vlasové mléko a olej dokonce slibuje uspokojit ženy s touhou po rovných uhlazených vlasech s krásným leskem, i ženy s kudrnatými vlasy. Druhý případ jsem otestovala.

Test vlasové kosmetiky Oi od Davines

Testované produkty Oi Davines:

  • Davines Oi Shampoo – šampon
  • Davines Oi Conditioner
  • Davines Oi All in one milk

Řada vlasové kosmetiky Oi Davines

Dříve než se pustím do popisování jednotlivých testovaných produktů Oi řady, je třeba zmínit několik věcí týkajících se řady obecně. Začnu vůní. Je až překvapivě intenzivní, řekla bych sladce ovocná, ale pro mne osobně jen stěží k něčemu přirovnatelná. S podobnou vůní jsme se už setkala v jiné kosmetice, i když ve které si teď nevybavím. Rozhodně mi však tato vůně leží v hlavě už několik dní a stále jsem nezjistila, co mi připomíná. Mne osobně je vůně velice příjemná, jen se trochu bojím, aby se díky své intensitě nepoprala s mým parfémem. Pokud totiž budete jako já používat mléko (nebo olej) z řady i v rámci denní péče, vonět budete intenzivně pořád.

Cenově patří řada Oi Davines mezi profi řady z kadeřnických salonů. Takže je o něco vyšší, pořád však ne astronomická a ten, kdo si kupuje kvalitní salonní kosmetiku je na tyto ceny zvyklý. Šampon Oi Davines 280 ml stojí 329 Kč, kondicionér Oi Davines 250 ml 359 Kč a Oi multifunkční vlasové mléko 135 ml koupíte za 379 Kč. Nejdražší v řadě je pak Oi oil Davines. Ten stojí v 135 ml balení 499 Kč. Ten jsem ale netestovala.

Oi šampon Davines.

Oi šampon Davines.

Davines Oi Shampoo – šampon

Oi šampon Davines má středně hustou krémovou konzistenci. Použila jsem jej přímo bez ředění, i když příště zkusím klasickou variantu pro správné mytí vlasů, kdy se potřebná dávka šamponu naředí v malém množství vlažné vody. Šampon je univerzální, dobře pění a zvládl dokonce i přesušení zacuchané kudrnaté vlasy. I když bylo poznat, že kluzné složky, které se pro tento typ vlasů do šampónů přidávají, nemá. Rozhodně ale nezklame žádného člena domácnosti a pokud se rozhodnete používat produkty Oi Davines řady, určitě používejte řadu celou už od šamponu. Je to záruka toho, že z řady a ze složení jejich produktů vytěžíte naprosté maximum.

Šampon Davines Oi Shampoo díky výtažkům z oleje oreláníku barvířského dodává vlasům lesk, hebkost a jemnost. Mohu to potvrdit i na základě testu. Je příjemný i pro mytí celého těla, což doporučuje i výrobce. Zvyšuje eleasticitu pokožky a neobsahuje sulfáty ani parabeny.

Oi kondicionér Davines.

Oi kondicionér Davines.

Davines Oi Conditioner – kondicionér

Oi kondicionér Davines je opět doporučován pro všechny typy vlasů. Při testování mile překvapila jeho skutečně hustá krémovitá konzistence. Lépe se nanáší na vlasy bez rizika, že z vlasů steče a skvěle poslouží i k tomu, aby se vám hezky a dokonce jen z pomocí prstů rozešly od sebe i smotané dlouhé vlasy. V návodu jsem nepostřehla, jak dlouho na vlasech kondicionér ponechat a tak jelikož mi připomenul svojí konzistenci spíše kvalitní masky na vlasy, nechala jsem jej působit na vlasech zhruba 5 minut.

Kondicionér Davines Oi Conditioner slibuje vlasy hydratovat, vyživit, dodat jim výjimečný lesk a jemnost. Chrání vlasy před tepelnými zdroji a zabraňuje vysoušení vlasů. Je vhodný i pro tělo, což jsem nevyzkoušela, ale určitě to příště udělám. Neobsahuje parabeny.

Oi multifunkční mléko na vlasy Davines.

Oi multifunkční mléko na vlasy Davines.

Davines Oi All in one milk – multifunkční mléko

To nejdůležitější v péči o mé vlasy vždy přichází až po jejich umytí. Zvolená kosmetika je odpovědná za to, jestli se mi udělají bohaté, nebo zplihlé vlny, zdali mi vlasy vydrží hydratované a lesklé celý týden, nebo zdali se mi vlasy prosuší a pramínky rozejdou již do odpoledne či do druhého dne. Takže bezoplachová kosmetika, jakou multifunkční mléko Oi je, je pro mé vlasy naprostá nevyhnutnost.

Př testování mléka Oi na vlasy jsem nejdříve mléko aplikovala na mokré vlasy poté, co jsem je jen mírně vysušila ručníkem. Následně jsem aplikovala do vlasů běžné pěnové tužidlo, které pro svůj typ vlasů používám a vlasy jsem asi po hodině přirozeného sušení dosušila fénem s kondicionérem. Musím říct, že výsledek byl viditelně lepší, než když vlasy upravuji bez Oi mléka. Vlny nejsou tuhé, jak je tomu díky tužidlu, ale až neuvěřitelně pružné a bohatší než obvykle. Takto dokážu vypadat jenom po regeneračních kúrách v kadeřnictví. Těžko říct, jestli je hlavním „pachatelem“ takto dokonalých vln jenom Oi milk Davines nebo kombinace celé řady Oi vlasové kosmetiky. Ale opakuji, že vždy je lepší vsadit na stejnou řadu výrobků pro celý proces péče o vlasy.

VIDEO: Aplikace Oi All in one milk v návodu od Davines

Multifunkční Oi mléko – Davines Oi All in one milk jsem po mytí aplikoval přímo na vlasy ruční pumpičkou, která je součástí výrobku. Další dny jsem mléko používala na suché vlasy, abych eliminovala krepatění vlasů, ke kterému dochází vždy postupně po mytí, kdy se každý den objevují nové prosušené a v pramenech nedržící krepatící se vlasy. Mléko Oi ale vlasy dokázalo udržet ukázněné celý týden až do dalšího mytí vlasů. Aplikovala jsem jej vždy nanesením na ruce, mírným rozetřením na dlani a pak aplikací do vrchního objemu vlasů. Vlasy mléko navíc intenzivně provonělo a dodalo jim další lesk.

Davines Oi řada – výsledek testu
Oi Davines – testovali jsme kosmetiku se zkrášlujícími oleji
V našem testu dopadla řada Oi Davines skvěle. Chválím především její univerzálnost, multifunkčnost a pro mne osobně je naprostým favoritem mezi testovanými třemi produkty Oi multifunkční mléko na vlasy – Oi All in one milk. Ocenila bych více informací o správné aplikaci produktů, i když po trošce pátrání po internetu to vyřešila videa s uměleckým ředitelem značky Davines – Angelo Seminara, kde se lze podívat třeba na správnou aplikaci a výsledky po použití Davines Oi All in one milk. Určitě dostanete instrukce i od svého kadeřníka, kde si můžete tyto produkty zakoupit. Trochu bojuji s intenzitou vůně výrobků – ale sama jsem na vážkách, jestli za ní řadu chválit nebo naopak. Nosit parfém je nyní téměř zbytečné!
Funkčnost98%
Konzistence100%
Vůně93%
Návod k použití95%
Cena85%
Dostupnost ke koupi95%
Pro
  • univerzálnost pro všechny vlasy a multifunkčnost
  • skvělá funkčnost Oi All in one milk produktu
  • možnost aplikovat i jako tělovou kosmetiku
Proti
  • možná až příliš intenzivní vůně (problém: kombinace s parfémy, použití pro muže)
  • vyšší cena (ta však odpovídá srovnatelným profi produktům)
  • malé balení mléka pro dlouhé vlasy (135 ml)
94%Výsledek testu

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník