Lepší než umět stárnou je pro nás ženy nestárnout. Náš vyměřený čas, který nám ukusuje z krásy, umí zastavit neinvazivní metody omlazení obličeje.

Věk se nakonec podepíše na každé z nás. Na někom dříve, na někom později. Některá z nás pocítí potřebu omlazení obličeje už po třicítce, jiné z nás začne nekompromisní čas trápit třeba až s padesátkou na krku. Pozitivní je, že díky plastické chirurgii jsou mnohé zákroky související s omlazením neinvazivní. Tím i méně náročné na finance, na délku rekonvalescence a mnohdy zcela nebo téměř bezbolestné. Zdá se, že neinvazivní metody omlazení obličeje nás konečně přibližují k ideálu, kdy dokážeme být krásné v podstatě po celý život. Čas sice nezastavíme, ale rozhodně jej dokážeme přelstít a alespoň zpomalit. Seznamte se s nejmodernějšími a nejžádanějšími triky, kterými umí moderní plastická chirurgie zastavit, nebo dokonce vrátit čas.

01-neinvazivni-metody-omlazeni-obliceje

Lifting nitěmi je současným hitem plastických chirurgů

Klasický lifting obličeje, jenž umí upravit povadlý výraz obličeje a odstranit prohlubující se vrásky, je chirurgickým zákrokem. Dnes jej však úspěšně a efektivně nahradila metoda jiná. Je neinvazivní a provádí se formou ambulantního zákroku. Jde o lifting nitěmi. Tato miniinvazivní metoda dokáže velice úspěšně nahradit chirurgický skalpel, případně alespoň výrazně oddálit potřebu jejího použití. Vyvíjí se stále dál a zejména nové materiály dávají této metodě neinvazivního omlazení obličeje stále nové a nové možnosti. Absolutním hitem jsou dnes vstřebatelné kanylové 3D nitě. Ty mají schopnost se zcela vstřebat a rozpustit. Tím se zamezuje jejich prosvítání přes obličej v případě, že po zákroku zhubnete. Proceduru je sice nutné obvykle po deseti až dvanácti měsících opakovat, je však velice účinná, téměř bezbolestná a provádí se jen za lokálního umrtvení, tedy bez narkózy.

03-neinvazivni-metody-omlazeni-obliceje

Odstranění vrásek botuloxinem funguje mnohem lépe, než se někdy prezentuje v médiích

Botuloxin má trochu pošramocené jméno díky honbě bulvárních novinářů a fotografů za senzacemi v souvislosti s celebritami. Ale botuloxin není metoda, která by vás negativně změnila k nepoznání. Tato neinvazivní metoda estetické medicíny je skvělá pro odstranění vrásek. Často se uplatňuje zejména v situacích, kdy nás trápí mimické vrásky, horizontální vrásky na čele, ale i vrásky vedoucí od kořene nosu k bradě. Právě tyto vrásky nám do obličeje často vtisknou nechtěný výraz, mnohdy jakoby připraven pro pero karikaturisty. Díky snadnému zákroku, jehož délka nepřekročí 5 až 15 minut, dokážeme výrazně omladit svůj obličej. Neinvazivní metody omlazení obličeje se rozhodně botuloxinu nevyhýbají. Jeho aplikace je účinná po dobu 9 až 12 měsíců a zákrok lze úspěšně opakovat vždy po uplynutí této doby.

05-neinvazivni-metody-omlazeni-obliceje

Výplně kyselinou hyaluronovou jsou pro tělo velice přirozené

Injekční výplně kyselinou hyaluronovou jsou další neinvazivní metodou, kterou lze využít nejen pro omlazení obličeje. Výhodou metody je to, že kyselina hyaluronová je našemu tělu velice blízká. Její aplikací se dají odstraňovat různé projevy stárnutí. Je vhodná pro korekci jizev, stejně tak jako pro zvětšení rtů, modelaci obličeje, a to jak pokud jde o kontury, tak samotný objem. Injekční výplně jsou vhodné pro výplně vrásek kolem rtů, vyplně vrásky na čele, glabely mezi obočím i nosoretní vrásky. Při plošné aplikaci omladí krk a dekolt. Vhodné jsou ale i k omlazení rukou. Injekční výplně s kyselinou hyaluronovou se aplikují do různých vrstev kůže a efekt z aplikace přetrvává 6 až 12 měsíců.

02-neinvazivni-metody-omlazeni-obliceje

Lipofiling, neboli krása o kterou se postará váš vlastní tuk

Další zajímavou metodou pro odstranění vrásek, ale i modelaci obličeje, je takzvaný lipofiling. Rovněž patří mezi neinvazivní metody omlazení obličeje a pro výplně vrásek a modelaci využívá náš vlastní tuk. Tuková tkáň se obvykle odebírá z oblasti břicha. Tuk se pak odstředěním upraví a aplikuje se do oblasti obličeje. Metoda je ideální pro vyhlazení vrásek, vyretušování kruhů pod očima, pro zvětšení rtů, ale i pro vytvoření výplní propadlých částí obličeje.

04-neinvazivni-metody-omlazeni-obliceje

Plazmaterapie vás omladí vaší vlastní krví

V našem těle se najde ještě jedna „surovina“, za pomoci které nás plastičtí chirurgové dokážou omladit. Je jí naše vlastní krev. Metoda je známá pod názvem plazmalifting, ale i plasmalifting nebo plazmaterapie či plasmaterapie. Je velkým trendem mezi takzvanými miniinvazivními zákroky. Je to omlazovací metoda se skutečně maximálními účinky, která dokáže pomocí naší vlastní krevní plasmy působit na buněčné úrovni a omladit nás. Cílem plasmaterapie je biostimulace našich vlastních kolagenových buněk. Ty se nachází v naší pokožce. Pro aplikaci se vyrobí speciální směs z naší vlastní krevní plasmy, která se obohatí o krevní destičky a to až o 600 %. Tyto destičky pak stimulují naše kmenové buňky a způsobí vznik kolagenových vláken, jejichž množství jinak s věkem zcela zásadně klesá. Metoda se kombinuje velice často s výplněmi kyselinou hyaluronovou. Tyto dvě neinvazivní metody omlazení obličeje dokážou nastartovat v našem těle velice často procesy jeho vlastního omlazování. Dochází k regeneraci, k lepší hydrataci pleti, často je metoda nápomocná při alopecii, při projevech akné i při hojení chronických defektů či jizev.

Zdroj informací:  www.perfectclinic.cz, www.uem.cz, www.skincareliberec.cz

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník