Fenomenální technika melírování na pomezí blond a hnědé barvy vlasů má teď nové módní odstíny: mokka. Inspiraci jim dala mocca káva.

Tedy abych to uvedla hned na pravou míru. Zatímco mokka jsou nové odstíny hnědé inspirovaná barvou kávy – černé i bílé, bronde je typ melíru, který lavíruje na pomezí blond a hnědé barvy na vlasy. Někdy jde více do světlých blond odstínů, jindy zas preferuje tmavší hnědé odstíny. Dohromady ale mokka a bronde dávají nový trend sezóny podzim a zima 2015/2016. Mocca káva jako inspirace přichází!

Mokka odstíny jsou odstíny hnědé barvy vlasů, které jsou teď extra módní

Co si představit pod mokka odstíny? Mokka, někdy také mocca, jsou odstíny hnědé barvy, které se inspirovaly všemožnými odstíny barvy kávy. Nejen černé, ale také bílé. Často tak zjednodušeně řešeno dostává hnědá barva pastelový až našedlý nádech. Získává tak plasticitu a rozhodně se vymyká ze zaběhnuté nudy jednolitých kaštanových odstínů. Kde však takovou barvu na vlasy sehnat?

Fenomenální technika melírování na pomezí blond a hnědé barvy vlasů má teď nové módní odstíny: mokka. Inspiraci jim dala mocca káva.

Fenomenální technika melírování na pomezí blond a hnědé barvy vlasů má teď nové módní odstíny: mokka. Inspiraci jim dala mocca káva.

L’Oréal Professionnel představil novou paletu kávových odstínů – Mokka Inoa a Mokka Dialight

Novinkou v portfoliu barev L’Oréal Professionnel jsou teď mokka odstíny. Inoa Mokka nabízí hned šest nových hnědých odstínů pro vlasy, což otevírá ještě mnohem více možností pro koloristy zejména při tvorbě osobitých bronde melírů. Pro bronde look jsou mokka odstíny a hra s nimi skutečně působivé. Další dva nové mokka odstíny hnědé barvy pod čísly 5,8 a 7,8 nabízí barvy tón v tónu Dialight. Barvy na vlasy Inoa od L’Oréal Professionnel dnes obsahují 150 barevných odstínů.

Odstíny hnědé barvy na vlasy mokka si zamilovala i Eva Virostková

Eva Virostková, technologická ředitelka L’Oréal Professionnel„Testovala jsem už všechny nové dlouho očekávané odstíny Inoa Mokka. Musím říct, že jsem z nich opravdu nadšená! Ani jeden mně nezklamal, tyto krásné kávové odstíny prostě zbožňuji! Pracuje se s nimi velmi dobře a výsledek je zaručený. Všechny dodají nádherně vyvážené odlesky, výslední efekt je velmi přirozený. Já, jako blondýna, jsem se osobně nejvíce těšila na odstín 9,8 – velmi světlá. Tento odstín by měl mít každý, kdo má klientky na blond barvu. Je to velmi harmonický odstín – ani velmi studený ani příliš teplý… Prostě úchvatná přirozená blond!“ Komentuje nové odstíny barev na vlasy mokka Eva Virostková, technologická ředitelka L’Oréal Porfessionnel.

„Taky jsem velmi netrpělivě očekávala příchod odstínů ,18. Je to úplná novinka, takový typ odstínů tady ještě nebyl. Jsou mírně studenější a díky jejich popelavým odlesků dokážeme zneutralizovat oranžový základ zesvětlení. Ve spolupráci se  základními a hlubokými odstíny Inoa Mokka nádherně překrývají i vysoké procento bílých vlasů. Dosáhneme tak krásné přirozenosti a harmonie odlesků,“ dodává Eva Virostková

A jak se líbí Evě Virostkové odstíny Dialight Mokka? „Co se týče odstínů Dialight Mokka? Tam můžu říct ze své zkušenosti jenom jedno – jsou ideální na dodání ještě více Mokka odlesků ve všech výškách. Představují pro mně jistotu, vyváženost a harmonii. Prostě krása! Použila jsem je jak na patinování melírovaných vlasů (contouring), tak i na oživení barvy v délkách,“ říká k barvám Dialight Mokka Eva Virostková.

Fenoménem podzimu bude barva vlasů jako brondé!

Hnědé barvy na vlasy, či už jako světlejší nebo tmavší, aplikované jako bronde, budou jednoznačným trendem tohoto podzimu a zimy 2015/2016. A věřím, že se na piedestalu barevnosti udrží mnohem déle než jednu fashion sezónu. Dokonalé bronde (pozor, ne blondre, blondré ani brondé) je však zejména o dokonalé aplikaci. Takže rozhodně k dobrému výsledku potřebujete i dobrého kadeřníka. Na to rozhodně nezapomeňte. A pokud chcete být „in“ řekněte si o bronde s použitím mokka hnědé barvy na vlasy.

Pustit se do bronde nebo bronde v mokka odstínech doma? To nedoporučuji! V první řadě, neexistuje jen jeden odstín bronde. Je jich nekonečně mnoho. Bronde tedy není o jedné barvě, ale o technice, která aby dobře dopadla, tak si vyžaduje zkušeného koloristu. Prvním krokem by vždy měla být diagnostika. Dobrý kadeřník vybere pro vás takové odstíny, které budou ladit s vašimi tóny pleti a váš vzhled dokážou vylepšit. Bronde je melír na míru. Také druhý krok – samotná aplikace bronde – vyžaduje know-how profesionála. Zkušenosti jsou nevyhnutné jak pro dávkování barvy, tak pro horizontální a vertikální techniky balayage potřebné na vytvoření bronde – třeba v mokka barevnosti. Jemné stupňování barvy mezi kořínky a konečky tvoří neporovnatelný rozdíl mezi nepodařeným a dokonalým bronde.

Zdroj obrázků a informací: L’Oréal

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník