Co přinesl titul Kadeřník roku vítězce posledního ročníku Mishe Čadkové? O tom, o její práci i salonu si povídáme s touto úspěšnou českou kadeřnicí.

Posledního Kadeřníka rokuCzech and Slovak Hairdressing Awards 2015 vyhrála křehká vyznavačka zdravého životního stylu – Misha Čadková. V rozhovoru s ní se dozvíte, co jí osobně účast a výhra v této soutěži přinesla, ale i mnoho o její práci či kadeřnickém studiu. Chcete-li se i vy vyhoupnout mezi kadeřnickou špičku, inspirujte se těmi nejlepšími z nejlepších, kam Misha určitě patří. Misha Čadková je majitelkou Misha/hair studio – raw beauty. Kromě toho je kreativní ředitelkou HCF a techni art ambasadorkou L’Oréal Professionel.

Misha Čadková je aktuálně držitelkou titulu Kadeřník roku

Misha Čadková je aktuálně držitelkou titulu Kadeřník roku

5x o soutěži Kadeřník roku

  1. Letos se koná již 15. ročník soutěže Czech&Slovak Hairdressing Awards 2017.
  2. Kromě cen v jednotlivých kategoriích se v soutěži vyhlašuje i absolutní vítěz – Kadeřník roku. Letos tedy Kadeřník roku 2017.
  3. Vítězkou posledního ročníku Czech and Slovak Hairdressing Awards 2015 a nositelkou titulu Kadeřník roku je Misha Čadková.
  4. Letošním podtitulem prestižní kadeřnické soutěže je Next Level 2017. Proč? To se dovíte v rozhovoru s manažerkou soutěže Lucií Záhorcovou.
  5. Vyhlašovatelem soutěže Kadeřník roku 2017 je Schwarzkopf Professional, který je divizí společnosti Henkel

Rozhovor s Mishou Čadkovou

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Redakce Vlasy a účesy: Misho, jste vítězkou posledního ročníku Czech and Slovak Hairdressing Awards 2015. V těchto dnech měli čeští a slovenští kadeřníci poslední možnost přihlásit se do této prestižní kadeřnické soutěže. Proč byste jim poradila do soutěže určitě „jít“? Co výhra v soutěži přinesla konkrétně Vám?

Misha Čadková: Je samozřejmě vždy individuální, proč člověk soutěží. Ale pokud člověk přemýšlí a má svoje vize, tak by do toho měl určitě jít. Každá nová zkušenost nás totiž posouvá dál. Mne osobně soutěž o cenu Kadeřníka roku přinesla zejména dobrý pocit. Byla jsem ráda, že se moje práce líbí a že všechno to vynaložené úsilí bylo dokonce i oceněno. Přineslo mi to dobrou náladu. A klienti našeho salonu jsou teď navíc pyšní na to, že chodí právě k nám.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Redakce Vlasy a účesy: Máte po ruce i radu, jak v soutěži uspět?

Misha Čadková: Tak to bohužel nemám. Naše práce je složitá v tom, že každý vidíme jinak a každému se líbí něco jiné. I lidé v porotě jsou různí a mají své oblíbené styly. Proto je to vždy o aktuální konstelaci kdy to zrovna sedne většině a vše navíc klapne tak jak má. Ale já osobně to mám vždy tak, že si podobnou práci, tedy přípravu kolekce do soutěže, skutečně užiji. Pracuji prostě s chutí a jak nejlépe dovedu.

Mishu Čadkovou vyhledávají známé osobnosti showbyznysu - Jana Voldánová nebo Bára Vaculíková

Mishu Čadkovou vyhledávají známé osobnosti showbyznysu – Jana Voldánová nebo Bára Vaculíková

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Redakce Vlasy a účesy: Holič i kadeřník býval v minulosti rozhodně víc než jen řemeslníkem „přes krásné vlasy“. I Váš salon působí jako antistresové místo, kam si zákaznice a zákazníci nepřijdou jen pro nový účes, ale i načerpat energii či zrelaxovat. Jakou přidanou hodnotu se svým klientům v salonu snažíte kromě hezkých vlasů a účesu nabídnout?

Misha Čadková:  Náš salon, to je kolektiv lidí, který pracuje na své profesionalitě. Snažíme se dobře znát svoji profesi a k tomu jako přidanou hodnotu máme vždy úsměv na tváři. Nic pro nás není problém. Snažíme se lidi zastavit, uvolnit a nabídnout jim možnost relaxovat – prostě dát jim v tom jejich životním shonu trochu klidu, péče a laskavého přístupu. Jsme profesionálové na problematické vlasy, znalci nejnovějších trendů a nejen to. Zákazníkům nabízíme i RAW přístup a naši filosofii chránící životní prostředí.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Redakce Vlasy a účesy: Chodí si k Vám zákaznice třeba i jen popovídat jako k psychologovi?

Misha Čadková: Ano, to už tak bývá. Pokud zákaznice a zákazníci získají pocit jistoty, rádi si povídají o čemkoliv. Je to velice příjemné a za ta léta praxe už člověk umí skutečně naslouchat či vycítit, jestli si chce zákazník popovídat, nebo si naopak užít jen ten klid. To je třeba umět vycítit.

Mishu Čadkovou vyhledávají známé osobnosti showbyznysu - Dana Batulková

Mishu Čadkovou vyhledávají známé osobnosti showbyznysu – Dana Batulková

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Redakce Vlasy a účesy: Ve spolupráci  s Nadací Terezy Maxové jste již několikrát proměnila ženy z azylových domů a dodala tak sebevědomí ženám, které si sáhly na své dno. Myslíte si, že dobře vypadat pomáhá ženám více než jen zvednout sebevědomí a že je dokáže „nakopnout“ k tomu, aby začaly naplno od začátku?

Misha Čadková: S Terezou Maxovou máme úžasnou spolupráci. Samotný výraz těchto žen po proměně mluví sám za sebe – jak se na sebe podívají a usmějí se. To je to, co nás opravdu zahřeje a přesvědčí o tom, že svoji práci děláme dobře. Krásné vlasy a slušivý vzhled může ženu skutečně nakopnout. Získáte pocit, že není vše ztraceno a  můžete jít dál – navíc, že vše už bude lepší.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Redakce Vlasy a účesy: Helena Rubinstein je známá svým výrokem, že neexistují ošklivé ženy, jsou jen líné o sebe pečovat. Jak jsou na tom podle Vás Češky? Myslíte si, že by pokud jde vlasy, měly dělat něco jinak než dělají? Existuje nějaký nešvar dnešní doby, jakým byla například v 80. letech nekvalitní a vlasy ničící trvalá?

Misha Čadková: Dnes už je to doopravdy jinak a ženy o sebe skutečně dbají – alespoň ty, co k nám chodí. Přijdou ale třeba s tím, že si neví rady se stylem nebo barevností. A od toho jsme tady my. Samozřejmě lépe jsou na tom větší města. Tam lidé dbají více o to, aby byly trendy nebo se drželi svého stylu. Nešvary však stále vidím v domácím barvení. S tím se setkávám nejvíce a nejčastěji je také opravujeme.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Redakce Vlasy a účesy: Dokáže podle Vás správně zvolený účes nebo barva vlasů skutečně omladit?

Misha Čadková: Určitě ano. Dokáže hlavně zjemnit rysy a tím pádem i omladit. Správně zvolená barva nebo kombinace barev, ale i střih, nás mohou osvěžit, dodat výrazu jiskru i mladistvost.

Misha Čadková je majitelkou Misha/hair studio – raw beauty.

Misha Čadková je majitelkou Misha/hair studio – raw beauty.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Redakce Vlasy a účesy: Mezi Vaše klientky patří i řada V.I.P. osobností a celebrit. Koho ve svém salonu vždy ráda vidíte? A máte osobní sen, o koho „korunu krásy“ byste se ráda starala?

Misha Čadková: Neumím říct, koho ve svém salonu ráda vidím. Mám kolem sebe lidi, které vidím pokaždé ráda bez výjimky. A o koho bych se ráda jako kadeřnice starala? O všechny, s kým si sednu stylově a lidsky. Opravdu nemám vysněné osobnosti. Líbí se mi stýkat se s každým, kdo něco dělá dobře. A pokud si navíc sedneme lidsky, tak jim strašně ráda i dělám vlasy. Samozřejmě by bylo zajímavé starat se o vlasy takových žen, jako je Angelina Jolie nebo Kate Moss, které si již také prošly různými životními zkušenostmi.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Redakce Vlasy a účesy: Mnoho kadeřníků tvrdí, že je módní trendy nezajímají a že se svými účesy snaží hlavně pozvednout osobnost klienta. Jaký je Váš názor na vlasové módní trendy? Jak bychom se k nim měly stavět my – zákaznice?

Misha Čadková: Mne naopak módní trendy velice zajímají. Sleduji časopisy, přehlídky… Udržuje mne to v přítomnosti – vím, co je trendem u nás a co ve světě a díky tomu mám možnost profesně růst. Samozřejmě není možné vše aplikovat na zákaznice. Je to však pro mne inspirace, kterou mohu uplatňovat v praxi. Ze všeho se dají načerpat nápady.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Redakce Vlasy a účesy: Váš pražský salon patří mezi nejprestižnější kadeřnické salony. Nemáte sen expandovat i do jiného města? Nebo rozšířit počet pražských salonů?

Misha Čadková: V hlavě nosím mnohé sny. Ano, i to, že bychom se salonem někam expandovali. Uvidím, kam mne mé sny zavedou. Teď jsou ještě mé děti velice malé, takže mám prostor nechat tyto své sny pořádně uzrát.

Misha Čadková

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Redakce Vlasy a účesy: Misha/hair studio prošlo před nedávnem velkou změnou a nyní se prezentuje svojí filosofií Raw beauty. Kde se tato inspirace vzala?

Misha Čadková: Změnila jsem nejen celou filosofii a koncept salonu. Změnila jsem se i já. Našla jsem větší vnitřní klid, zaměřila jsem se na to co jím, uvědomila jsem si, jak je vše kolem rychlé a uspěchané. V práci trávím skutečně hodně času a tak by moje proměna bez proměny salonu nefungovala. Navíc klid a zdraví, které jsem našla, chci dopřát i našim klientkám.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Redakce Vlasy a účesy: Máte plány, kam se chcete se službami v salonu posunout dál?

Misha Čadková: Stále se někam posouváme a rozšiřujeme vlasové služby. A to je to co chci – stále mít co nabídnout a být si jista tím, že je to skutečně top nabídka.

Zdroj obrázků: koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník