Mikádo je jedním z nejoblíbenějších střihů vůbec. A jaké bude mikádo 2015? Pojďte s podívat na nové střihy, barvy i melíry pro tento účes.

Také tradiční účes mikádo zažíná s každou sezónou změny. Někdy větší, jindy menší. Mikádo 2015 bude rozhodně kreativnější než doposud. Můžete jej barvit a melírovat, dát mu asymetrický střih nebo jej rozvlnit. Mikáda mohou být v délkách od extra krátkých jako bob, až po dlouhé po ramena jako lob. Sáhla jsem po jedné úžasné kolekci účesů od australského kadeřnického salonu Yoshiko Hair. Právě jejich mikádo kolekce s názvem The Allure Fatale Collection ukazuje všechny mikádo trendy pro novou sezónu 2015. Rovné mikádo zůstává samozřejmě klasikou, do které se však vmísili další prvky. A přidává se také vlnité mikádo jako nový fenomén pro tento klasický účes. Znalé tohoto střihu se možná právě teď chtějí zeptat – a co mikádo podkova? Ano, účesy mikádo podkova jsou klasika, ale – nová sezóna přináší také nové a lepší nápady. Pojďte se podívat!

Mikádo je jedním z nejoblíbenějších střihů vůbec. A jaké bude mikádo 2015? Pojďte s podívat na nové střihy, barvy i melíry pro tento účes.

Mikádo je jedním z nejoblíbenějších střihů vůbec. A jaké bude mikádo 2015? Pojďte s podívat na nové střihy, barvy i melíry pro tento účes.

Mikádo střih a barva pro rok 2015

Asymetrické mikádo ve dvou délkách

Napůl bob, napůl lob. I tak by se dalo nazvat asymetrické mikádo. Na jedné straně jako dlouhé mikádo, na druhé omnoho kratší. Dokonce můžeme jít do extrémů kratších, než je krátký bob. Střih může být rovný nebo prostříhávaný, barva jednolitá s leskem nebo melírovaná. Vždy mu však sluší ofina.

Asymetrické mikádo ve dvou délkách.

Asymetrické mikádo ve dvou délkách.

Krátké mikádo stínované tón v tónu

Blond mikádo, ale také stejný účes v hnědé nebo v jiné barvě, vypadá skvěla také jako krátké mikádo. Někdy se tento účes ztotožňuje s bob střihem, to když má zachované oblé tvary, což je dost obvyklé. Fascinující v sezóně 2015 je hra s barvou. Ta ale nemusí být nijak řvoucí. Cení se i nenápadné stínování tón v tónu.

Krátké mikádo stínované tón v tónu.

Krátké mikádo stínované tón v tónu.

Sestříhané mikádo v několika délkách

Dalším hitem sezóny 2015 je sestříhané mikádo. Teď nemyslím nakrátko, ale postupně v několika délkách, přičemž linie střihu je hezké zdůraznit. V délce po ramena jde už vlastně o lob, ale ten je jen jednou specifickou formou pro oblíbené francouzské mikádo. Účesu opět sluší jemný melír nebo barevně odlišené prameny vlasů. Nakrátko nebo po ramena sestříhané vlasy jsou skvělým řešením pro jemné vlasy. Jako sestříhané účesy totiž dostanou potřebný objem. 

Sestříhané mikádo v několika délkách.

Sestříhané mikádo v několika délkách.

Střih mikádo s barevně kontrastními prameny

Barva hraje v účesech pro novou sezónu důležitou roli. I jednoduché mikádo střihy mohou oživit probarvované celoplošné melíry, nebo třeba jen barevně kontrastní pramen vlasů. Střih mikádo od Yoshiko Hair, který vám ukazuje tento trend, je navíc opět asymetrický, což ještě více barevně kontrastní červený pramen zvýrazní. Podobně se lze ale s barvou hrát i u pravidelného a symetrického střihu.

Střih mikádo s barevně kontrastními prameny.

Střih mikádo s barevně kontrastními prameny.

Dlouhé mikádo je hitem

Velkým hitem je dlouhé mikádo, neboli lob. Avšak i v tomto případě najdeme hned několik variant lobu. Může být rovné a hladké, rozvlněné nebo opět asymetrické. Aby však nepůsobilo nudně, jenom jako přerostlé, ale pořád ne dostatečně dlouhé vlasy, oživte jej barvou. Podobně, jako oživené mikado na obrázku úžasnou a módní barvou nazývanou podle španělského nápoje: sangria.

Dlouhé mikádo je hitem.

Dlouhé mikádo je hitem.

Polodlouhé mikádo oživte melíry

Polodlouhé mikádo je naprostá klasika. Avšak bez zásahu koloristy – přiznejte, nuda! Potřebuje oživit melíry. Ne takovými, které vypadají jako prošedivělé prameny. Ale kreativními. Dokonce opět vůbec nemusí jít o žádné extravagantní barvy. I když proč ne. Na obrázku jsou vlasy – mikádo, jež oživují jen v několika odstínech zesvětlené proužky. Uznejte, že to vypadá skvěle!

Polodlouhé mikádo oživte melíry.

Polodlouhé mikádo oživte melíry.

Prostříhávané polodlouhé mikádo s ofinou

Extravagantnějším módním střihem je mikádo prostříhávané a s ofinou. I do něj pro oživení přidáme melír. Co byste řekly na to, oživit hnědé vlasy zeleným melírem? Ne ne, nebojte se, je to módní a přitom ne zas tak extravagantní.

Prostříhávané polodlouhé mikádo s ofinou.

Prostříhávané polodlouhé mikádo s ofinou.

Vlnité mikádo? Proč ne!

Kdysi jsem měla pocit, že vlnité mikádo naprosto odporuje pojmu mikádo. Ale dnes se s rozvlněnými účesy mikádo roztrhl doslova pytel a člověk si tak nějak na něj zvykl. Navíc uznávám, vypadá dobře – zejména jako vlnitý lob. A navíc, mikádo pro vlnité vlasy je vždy lepší jako rozvlněné, než násilně vyrovnávané žehličkou. V nové sezóně je módní především s ofinou, kterou je v kontrastu k rozvlněným délkám lepší nechat hezky rovnou. I když právě u přirozeně vlnitých vlasů to může být trochu problém.

Vlnité mikádo? Proč ne!

Vlnité mikádo? Proč ne!

Účesy pro mikádo 2015

Střihy mikádo od A do Z

krátké

polodlouhé

dlouhé

rovné

asymetrické

prostříhávané

s ofinou

bez ofiny

účes mikádo podkova

Účesy z mikáda

s čelenkou

se sponkami

s falešným pleteným copem

Barevné mikádo

jednolitá barva s leskem

tón v tónu

melír v přírodních odstínech

melír v kreativních barvách

O kolekci mikádo účesů

Kadeřnický salon: Yoshiko Hair, Melbourne, Australia

Název kolekce účesů: The Allure Fatale Collection

Kadeřník: Danielle Blakeley

Kolorista: Danielle Blakeley

Make-up Artist: Kazuo Amano

Foto: Peter Rosetzky

Zdroj obrázků: Yoshiko Hair. – The Allure Fatale Collection

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník