Mikado je rozhodně nejoblíbenější polodlouhý účes. Které účesy mikado jsou ale nej v roce 2015? Podívejte se! Propadnete vášni pro mikada!

Účesy mikado se každý rok objevují znovu a znovu v účesových kolekcích kadeřníků po celém světě. Má mnoho forem a tvarům – mikado může být rovné i rozvlněné, kratší i delší, symetrické i asymetrické, jednobarevné či melírované. Jaké mikado se nosí v roce 2015 jsme už psali. Tentokrát jsme s mnoha kolekcí, které se pro rok 2015 objevily, vybraly pět skutečně nejzdařilejších. Vybíraly je pro vás naše vlasové redaktorky, včetně mne. Věřím, že budete těmito mikado účesy stejně fascinováni, jako my.

Mikado – to nejlepší z roku 2015 podle redakce Vlasy a účesy.

Mikado – to nejlepší z roku 2015 podle redakce Vlasy a účesy.

Mikado TOP 1: Krásou perel inspirované mikádo od Schwarzkopf

Berta Pean

Berta

Perly miluji a v tomto mikado účesu se jejich krása skutečně odráží. Inspirace perlami je jedním z trendů Schwarzkopf pro letošní sezónu jaro a léto a řekla bych, že je nejpovedenější. Trochu mnou lomcuje slepá závist, protože jako přírodní brunetka nechci své vlasy znásilňovat odbarvováním na blond a tak je toto duhové mikado pro mne vlastně nedostupným snem. Přesto jej považuje za naprosto nejlepší, co jsem letos v této kategorii účesů viděla.

Krásou perel inspirované mikado od Schwarzkopf.

Krásou perel inspirované mikado od Schwarzkopf.

Mikado TOP 2: Sexy melírované mikado od Scruples

Janka Glérová

Janka

Hledám změnu. Trochu méně blond, než jsem nyní a současně trochu kratší sestřih. A mikado se mi jeví jako naprosto ideální řešení. Jít do tmavší barvy jsem se bála. Dokonce jsem zarytým nepřítelem melírů, které vypadají jako prošedivělé prameny v tmavých vlasech. Přitom jinak melíry miluji. Ale mikado od Scruples mne přesvědčilo, že když někdo umí, tak prostě umí. Je vidět, že správný colorista si může dovolit namíchat i od sebe velice vzdálené odstíny a účes vám nepřidá ani věk, ani neubere na celkovém šarmu. Mikado s melírem od Scruples je pro mne letos favorit!

Mikado s melírem od Scruples.

Mikado s melírem od Scruples.

Mikado TOP 3: Crazy choppy mikado od Fabio Salsa

Yveta Štrková

Yveta

Mám ráda crazy účesy. A tak i když do práce a mezi lidi musím chodit s poněkud umírněnějším účesem, vždy musí mít alespoň trochu rozšafný vzhled. I proto jako mým favoritem mikado od Fabio Salsa, které je hezky choppy. Melír září v měděných odstínech a rozhodně nejde ani o nudnou, ani o příliš vtíravou barvu. Prostříhané mikado dává možnost nosit tento mikado účes jak uhlazenější, tak více rozčepýřený. Myslím, že při troše snahy z něj udělám i cool shag.

Choppy mikado s crazy duší od Fabio Salsa

Choppy mikado s crazy duší od Fabio Salsa

Mikado TOP 4: Silně vlnité mikado políbené Marsala barvou od Saint Algue

Valéria Jankovská

Valérie

Holky v redakci oponují, že silně rozvlněný polodlouhý účes od Saint Algue se už na mikádo skutečně příliš nepodobá. Ale já nesouhlasím. Mé vlasy se takto zachovají i při mikado střihu, Na mikadu od Saint Algue mne fascinuje zejména jeho barevnost. Ve zlatavých a měděných tónech se objevují také střípky barvy letošního roku: Marsala. A tou jsem okouzlena. Spolu se stylingem je přesně toto mikado tím účesem, kvůli kterému bych byla ochotna obětovat i několik desítek centimetrů svých dlouhých vlasů.

Silně rozvlněné mikado fascinuje také barvou se střípky barvy roku: Marsala

Silně rozvlněné mikado fascinuje také barvou se střípky barvy roku: Marsala

Mikado TOP 5: Romantické mikado s objemem od Alexandre de Paris

Mária Rokalyuka

Mária

Mým jemným vlasům chybí objem. Nosit dlouhé vlasy pro mne rozhodně není ideální. Takže mikado by bylo řešení. Ale potřebuji takové, které mi na hlavě dodá chybějící objem. A tak i když je možná blod mikado od Alexandre de Paris poněkud konzervativní, rozhodně je nadčasové a slušivé. A jaký jiný účes je lepší? Takže pro mne je favoritem právě toto mikado.

Blond Mikado s objemem od Alexandre de Paris.

Blond Mikado s objemem od Alexandre de Paris.

Zdroj obrázků: Alexandre de Paris, Saint Algue, Fabio Salsa, Scruples, Schwarzkopf

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník