Kadeřnice Michaela Borovičková říká, že v soutěži AICHI nejde jen o samotného kadeřníka, ale o práci celého týmu. Více prozrazuje v rozhovoru.
Kadeřnice Michaela Borovičková říká, že v soutěži AICHI nejde jen o samotného kadeřníka, ale o práci celého týmu. Více prozrazuje v rozhovoru.

Michaela Borovičková tvrdí, že tým ze soutěže by nikdy neměnila

Kadeřnice Michaela Borovičková říká, že v soutěži AICHI nejde jen o samotného kadeřníka, ale o práci celého týmu. Více prozrazuje v rozhovoru.

Soutěž AICHI 2016 není pro Michaelu Borovičkovou rozhodně žádná premiéra. Spolu se svým týmem soutěží již po páté a opět je finále. Doufá, že se jí letos podaří stanout i na pomyslném stupínku vítězů. Michaela Borovičková provozuje vlastní kadeřnický salon v Plzni. Kadeřnictví Hair Design Unique najdete na adrese Veverkova 7, Plzeň.

Michaela Borovičková: zpovídáme kadeřníky v soutěži proměn AICHI 2016

Proč jsi se přihlásila do soutěže AICHI 2016? Co si myslíš, že Ti soutěž přinese?

∴ Michaela Borovičková: Do soutěže AICHI jsem se přihlásila proto, že velice ráda soutěžím. Je to pro mě určitým způsobem taková výzva. Navíc se setkáte se zajímavými lidmi, poměříte své kadeřnické schopnosti s ostatními kadeřníky a určitě vám to do budoucna přinese i nové zkušenosti.

Soutěžíš v AICHI poprvé, nebo máš za sebou už nějaké předchozí účasti v této soutěži či dokonce úspěchy?

Michaela Borovičková: V soutěži AICHI jsem tento rok již po páté. Zatím jsme se pokaždé probojovali až do finálového kola, ale na stupínek vítězů jsem si zatím bohužel ještě nesáhla. Tak třeba se to tento rok změní :-)

Michaela Borovičková – Hair Design Unique, Plzeň | Proměny AICHI 2016 - postupující do semifinálového kola
Michaela Borovičková – Hair Design Unique, Plzeň | Proměny AICHI 2016 – postupující do semifinálového kola

Představíš nám svůj tým, který Ti v soutěži AICHI pomáhá?

Michaela Borovičková: No jistě, a velice ráda. Už několik let spolupracuji vždy se stejným týmem. Nikdy bych neměnila a vím, že na holky se mohu vždy 100% spolehnout – a to platí i v této soutěži. Vždy jim nechám volnou ruku a nikdy jim nezasahuji do jejich práce. V téhle soutěži to není jen o kadeřníkovi, ale o spolupráci celého týmu. Jsem opravdu moc vděčná za to, že mohu pracovat se svou letitou kamarádkou a opravdu výjimečnou vizážistkou Ivankou Suchou a velice nadanou a talentovanou návrhářkou Petrou Brzkovou.

Co by jsi žádné ženě při proměně nikdy neudělala? Existuje střih, barva nebo styling, který pokládáš skutečně spíše za mstu?

Michaela Borovičková: Zajímavá otázka. Při každém soutěžním kole se řídím jedním pravidlem. Takže i když máme my kadeřníci vše ve svých rukou, nikdy bych modelce neudělala nic, co by nechtěla a v čem by se necítila. Ráda poradím a prozradím své cíle, ale nikdy, jak se říká, nic nelámu přes koleno :-) Proto je vždy pro mě důležitá komunikace a tudíž doufám, že jsem se nikdy žádné modelce nemstila :-)

Co Tě v současné době baví dělat s vlasy klientek a klientů nejvíce?

Michaela Borovičková: Já myslím, že nemohu říct co dělám nejraději. Mám skvělé klientky a každá z nich je něčím výjimečná. Jsem ráda, že mi maximálně důvěřují a já se jim to snažím svojí prací vrátit, jak nejlépe umím. A to je to, co mě při mé práci naplňuje nejvíc.

Michaela Borovičková – Hair Design Unique, Plzeň | Proměny AICHI 2016 – postupující do finálového kola
Michaela Borovičková – Hair Design Unique, Plzeň | Proměny AICHI 2016 – postupující do finálového kola

Máš tip na kosmetický produkt, který Ti připadá jako skutečně top a ráda ho doporučuješ?

Michaela Borovičková: Určitě. Není to tak dlouho, co k nám na salón dorazil Pro Fiber od značky L’Oréal Professionnel a pro mě je to co se týká péče o vlasy prozatím opravdový zázrak :-)

Odhadneš, kolik zákazníků si během roku odnese od Tebe nový nebo upravený účes?

Michaela Borovičková: Další zajímavá otázka. Upřímně? Mě samotnou by to zajímalo :-) Nikdy jsem to nepočítala, ale asi by to bylo zajímavé číslo. Dříve jsem dělala i 12 hodin denně. Přestože tuhle práci miluji, poslední dva roky se snažím svou práci trošku omezit (v tom dobrém slova smyslu) a věnovat se i svému osobnímu životu a to jak své rodině tak i mému příteli.

Jak často měníš svůj účes Ty sama?

Michaela Borovičková: Co se týče mě, ráda experimentuji a na své hlavě už jsem měla snad úplně všechno. Od krátkých vlasů po dlouhé, to samé se dá říci i o barvách – od černé po blonďatou. Poslední dobou se držím spíše kratších vlasů a přirozenější barvy.

Michaela Borovičková provozuje vlastní kadeřnický salon v Plzni. Kadeřnictví Hair Design Unique najdete na adrese Veverkova 7, Plzeň.
Michaela Borovičková provozuje vlastní kadeřnický salon v Plzni. Kadeřnictví Hair Design Unique najdete na adrese Veverkova 7, Plzeň.

Co nejzajímavějšího Tě ve Tvé kadeřnické praxi potkalo? Jaké lidi jsi potkala, jaké máš za sebou úspěchy a jak dlouho už vlastně jako kadeřnice pracuješ?

Michaela Borovičková: Jako zajímavost určitě beru setkání s naší kadeřnickou špičkou Petrou Měchurovou, kam se mimochodem velice ráda vracím ohledně školení, setkání s kadeřníkem Michael Shaun Corby a dalšími zahraničními kadeřníky. Za úspěch považuji to, že jsem měla možnost si před pěti lety otevřít svůj vlastní kadeřnický salon. S tím se naskytli i nové a zajímavé pracovní příležitosti, jako byla právě spolupráce s Petrou Brzkovou. Při focení její kolekce jsem měla možnost postarat se o vlasy známých českých modelek –  Ivety Lutovské-Vítové a Petry Růžičkové. A já jí za to moc děkuji, že mi tenkrát tak důvěřovala. Svoji kadeřnickou praxi provozuji již 13. rokem a doufám, že ještě dlouho provozovat budu :-)

Prozraď nám své životní motto?

Michaela Borovičková: Životní motto? Směj se, pokud můžeš – omlouvej se, pokud bys měla – nech plavat věci, které nemůžeš změnit ani ty sama – miluj hluboce a odpouštěj rychle – nebuď smutná, protože život nestojí za pocit neštěstí. Život jde dál a slovo „já to nezvládnu“ není v mém slovníku. 

Zdroj obrázků: AICHI, Michaela Borovičková Facebook

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník