Melíry pro dokonalý sestřih – tentokrát s podzimní atmosférou jako účesy pro podzim/zima 2014/2015.
Melíry pro dokonalý sestřih – tentokrát s podzimní atmosférou jako účesy pro podzim/zima 2014/2015.

Melíry pro dokonalý sestřih

Dokonalý sestřih někdy nestačí a účes dostane správné grády až s probarvením melírem. Pojďte se inspirovat – jsou tady melíry pro dokonalý sestřih 9x jinak!

Melíry mi vždy nejlépe seděly k podzimu. Právě melíry totiž dokážou vykouzlit zcela úžasné a nečekané efekty, takové jaké vídáváme na probarvujícím se podzimním listí. Po létě je často u vlasů potrápených sluncem nutné sáhnout na nůžky a z hřívy nám často zůstane jen torzo. Avšak dobrý střih je pro sychravější dny a vlhké počasí ideální a hodí se také pod módní podzimní kloboučky nebo zimní čepice. Kombinace zajímavého a praktického sestřihu s dokonalým barevným multitónovým melírem pak vykouzlí dokonalý (nejen) podzimní účes.

Multitonální melíry v barvě podzimního listí vytvoří spolu s výrazným sestřihem dokonalý účes.
Multitonální melíry v barvě podzimního listí vytvoří spolu s výrazným sestřihem dokonalý účes.

Díky stylingu je možné podobné účesy měnit z hladkých na rozčepýřeně. Vysoký lesk jim dodává luxusní vzhled a právě dokonale sestříhané účesy s melírem mohou být alternativou pro krátkovlásky na společenské události: na večírky, party, plesy nebo do divadla.

GALERIE: Podzimní melíry pro krátké vlasy

Podzimní melíry pro krátké vlasy

 • Vsaďte na multitonální melíry. Odbarvit si pouze pár pramenu na ofině vám přidá na věku, ale rozhodně ne na kráse.
 • Multitónové melíry může být i velice nenápadný. Tónované prameny mohou působit spíše jen jako hra světla a stínu. Nemusí jít o nic extrémně nápadného.
 • Dokonalý melír vyžaduje šikovnou ruku coloristu a dokonalý střih zas šikovné ruce kadeřníka. Nezapomeňte, že podobné účesy vyžadují pravidelnou údržbu.
 • Dobře vybírejte barvy pro váš melír. Pokud ve vašem šatníku figurují například růžové barvy, bylo by nesprávné se nechat kadeřníkem přesvědčit a vsadit na měděné odstíny melíru. Vždy dobře zvažujte, jestli se váš nový účes a barva vlasů budou hodit k tomu, co běžně nosíte.
 • Možná budete muset s novým účesem a melírem zapřemýšlet nad změnou svého make-upu. Krátké vlasy ve výrazném stylu ocení výraznější make-up. Pokud v salonu u vašeho kadeřníka poskytují také služby líčení, požádejte je, aby vám k novému účesu navrhli také nový make-up nebo jeho varianty.
 • Pokud má být váš nový krátký účes jenom chvilkovým stavem a opět si budete chtít narůst delší vlasy, řekněte to svému kadeřníkovi. Pomůže vám účes variovat tak, aby byl schopen růst a eliminovali se nepříjemné mezifáze, kdy nevypadá dobře a kdy tuto fázi dost často nevydržíme a necháme se opět ostříhat.

Damier Carney – střihy pro krátké vlasy s melírem

Všechny účesy představené v tomto článku pochází z dílny talentovaného a světově proslulého kadeřníka Damien Carney. Barvení je z rukou Sue Pemberton.

 • Vlasy: Damien Carney
 • Barva: Sue Pemberton
 • Make-up: Walter Orbal
 • Outfit: Nikko Kefalas
 • Foto: Hama Sanders
 • Koncepce: Joe Suarez

Zdroj obrázků: Damier Carney, Google

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník