Vyzpovídali jsme manažerku soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017 neboli Kadeřník roku 2017. Co říká o novém ročníku soutěže?

Každý rok soutěže Kadeřník roku je specifický, ale dle informací z regionů to letos vypadá na mnoho nových neokoukaných tváří,“ říká o novém ročníku soutěže s oficiálním názvem Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017 a s podtitulem Next Level 2017 Lucie Záhorcová. Kadeřník roku 2017, jak se soutěž organizovaná lídrem společností Schwarzkopf Professional rovněž díky své hlavní ceně nazývá, odstartoval svůj 15. ročník.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Začal nový, 15. ročník kadeřnické soutěže, známé pod názvem Czech and Slovak Hairdressing Awards neboli Kadeřník roku. Tentokrát ale jako organizátor přicházíte s novým názvem Next Level 2017. Jde o nový název soutěže, který se bude používat do budoucna jak u nás, tak v zahraničí? Proč přichází tato změna?

Lucie Záhorcová: Soutěž se stále nazývá Kadeřník roku / Czech and Slovak Hairdressing Awards. „Next Level“ je pouze claim jako označení další úrovně jakou se soutěž vydává – větší propojení na sociální média, moderní koncept apod.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] V kolika zemích dnes Schwarzkopf Professional tuto kadeřnickou soutěž organizuje a které to jsou?

Lucie Záhorcová: Soutěž probíhá v 15ti zemí světa – od Nového Zélandu, přes Japonsko, Rusko, Evropu, Velkou Británii až po Kanadu. Česká republika a Slovensko jsou však stále jedinými zeměmi regionu Střední a Východní Evropa, kde se soutěž pořádá.

Vyzpovídali jsme manažerku soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017 neboli Kadeřník roku 2017. Co říká o novém ročníku soutěže?

Vyzpovídali jsme manažerku soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017 neboli Kadeřník roku 2017. Co říká o novém ročníku soutěže?

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Jaký úkol čeká nyní české a slovenské kadeřníky, aby se zvládli do letošního ročníku 2017 přihlásit? Na co by se měli zaměřit, aby v soutěži uspěli a jaké termíny nesmí zmeškat?

Lucie Záhorcová: Uzávěrka soutěže je 31. 7. 2017, největším úkolem je tedy stihnout nafotit soutěžní kolekci a zaslat ji v termínu do Schwarzkopf Professional. Zaměřit by se soutěžící měli především na kvalitní kadeřnickou práci bez zbytečných rušivých elementů na fotce a promítnutí své osobní vize do kolekce. Soutěž není o kopírování trendů, ale o jejich vytváření.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Odhadnete, jaký je obvyklý poměr nováčků a stálic mezi kadeřníky či salony, kteří se soutěže účastní?

Lucie Záhorcová: Jsou dva druhy nováčků – noví soutěžící v rámci salonů, které v Kadeřníkovi roku pravidelně soutěží a potom úplní nováčkové, kteří vstupují do soutěže poprvé. Každý rok je specifický, ale dle informací z regionů to letos vypadá na mnoho nových neokoukaných tváří.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Česko vs. Slovensko – odpovídá počet přihlášených prací do soutěže poměru 2:1?

Lucie Záhorcová: Každý rok se pohybujeme v poměru 2-3:1. Velké zastoupení v českých přihláškách má Praha. Dává to logiku i díky konání galavečera právě v Praze. Kdyby se galavečer konal v Brně nebo Bratislavě, zase by byl poměr jiný.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Lze říct, která z kategorií byla v minulém, 14. ročníku, nejsilnější a proč?

Lucie Záhorcová: Velmi silná byla kategorie pánské komerce z hlediska počtu přihlášek – což přikládám vítězství Honzy Balcaříka v 13. ročníku právě s pánskou kolekcí. Z hlediska kvality byla jednoznačně nejsilnější kategorie Kolorista roku – vybrat pět nominací bylo opravdu těžké a dlouho v historii Kadeřníka roku nebylo vidět tolik kvalitních a především kreativních prací.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Myslíte si, že naši kadeřníci a kadeřnické salony dovedou jít do soutěže se stejně kvalitními pracemi, jak je to třeba na britské kadeřnické scéně? Jsou práce našich kadeřníků něčím specifické?

Lucie Záhorcová: V posledních letech se snažím mít v porotě vždy kadeřníka z Velké Británie, právě i díky tomu, že Anglie je kolébkou Hairdressing Awards a úroveň prací je zde na nejvyšší úrovni. A vždy mi porotce potvrzuje, že naše kolekce jsou srovnatelné s těmi, které jsou zastoupené v British Hairdressing Awards. Lokální specifika oproti zahraničním kolekcím nevnímám.

Vyzpovídali jsme manažerku soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017 neboli Kadeřník roku 2017. Co říká o novém ročníku soutěže?

Vyzpovídali jsme manažerku soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017 neboli Kadeřník roku 2017. Co říká o novém ročníku soutěže?

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Jediná soutěžní kategorie přímo spojená s brandem organizátora, společností Schwarzkopf Professional, je kategorie Kolorista roku. Od předcházejícího ročníku přišla značka s mnoha novými produkty v této oblasti. Které byste kadeřníkům doporučila?

Lucie Záhorcová: V tuto chvíli máme v barvách tak široké portfolio, že si vybere každý kolorista – ať už preferuje jemné pastelové barvy, chladné blond nebo intenzivní měděné a červené. V každém případě hlavní inovací je ochranný systém Fibreplex, který doporučují přidávat do všech barev (celá řada BlondMe a Igora Highlifts již bonding technologii obsahují) a tím chránit vazby během oxidačních procesů. Díky tomu má kadeřník záruku, že může během přípravy kolekce experimentovat zatímco vlasy modelek zůstanou zdravé a krásné.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Za kolika ročníky soutěže stojíte vy sama jako jejich organizátorka? Které kadeřníky nebo salony považujete za tuto dobu za nejprestižnější účastníky soutěže?

Lucie Záhorcová: První ročník jsem realizovala v roce 2010. V roce 2012 jsem měla možnost být součástí světového unikátu, kdy se spojil galavečer Kadeřníka roku se světovou premiérou Essential Looks kolekce – to se do Prahy sjelo přes 1000 kadeřníků ze 43 zemí světa. Následoval ročník 2015 již ve Foru Karlín a čeká mě pátý ročník v roce 2017. Nerada bych hodnotila nejprestižnější účastníky, výherci a nominovaní jsou jasní, ale máme v soutěži i naopak prestižní salony, jejichž krásné kolekce se už nevešly do nominací.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Řekněte mi jméno třech kadeřníků české nebo slovenské kadeřnické scény, kterým byste kdykoliv beze strachu svěřila do rukou svůj účes a to bez toho, že byste cítila sama potřebu je nějak při změně svého účesu usměrňovat.

Lucie Záhorcová: S každým kadeřníkem bych měla potřebu svoji vizi konzultovat a dělám to pokaždé i s kadeřníky, kteří se starají o moje vlasy přes pět let. S naprostou jistotou se svěřuji do rukou odborných školitelů Schwarzkopf Professional, kteří jsou bezkonkurenčními odborníky v koloristice, stejně tak bych naprosto důvěřovala našim ambasadorům z Hairthusiasts nebo Michalovi Zapomělovi a v neposlední řadě zkušeným koloristům ze salonů Toni&Guy.

[icon name=“question-circle“ class=““ unprefixed_class=““] Sama stojíte za organizací již několika ročníků této kadeřnické soutěže. Jaké je vaše největší přání v souvislosti s tím aktuálním?

Lucie Záhorcová: Aby všechno probíhalo plynule jako v těch minulých ročnících. Aby porota vybrala toho nejlepšího a ostatní soutěžící mu vítězství upřímně přáli. Aby galavečer byl o krásných emocích, radostí a zábavě, prostě abychom si to opět všichni užili na maximum.

Zdroj obrázků: archiv Lucie Záhorcová, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník