Vlasová kúra na vlasy umožní snadné rozčesávání vlasů a je také přírodní metodou, která nám zajistí lesklé vlasy.
Vlasová kúra na vlasy umožní snadné rozčesávání vlasů a je také přírodní metodou, která nám zajistí lesklé vlasy.

Lesklé vlasy a snadné rozčesávání vlasů zajistí vlasová kúra z mouky!

Cesta za lesklými vlasy nemusí vést skrz nákup drahé vlasové kosmetiky. Stejně tak snadné rozčesávání vlasů má svoji levnou alternativu – v obyčejné mouce! 

Možná jste si již na vlasy napatlaly kde co – cukr místo tužidla, pivo pro jejich lesk, majonézu místo kondicionéru – ale vlasová kúra z mouky? Věřte mi, je to osvědčená metoda, jak mít lesklé vlasy, které se navíc snadno rozčesávají. Přitom právě snadné rozčesávání vlasů by z nás po aplikaci mouky do vlasů čekal skutečně málokdo.

Jste-li vyznavačem DIY kosmetiky nebo přírodní kosmetiky, určitě oceníte levný způsob, jak ve vlasové péči nahradit množství chemie v kondicionérech. Lesk vlasů i snadné rozčesávání lze dosáhnout zcela přírodní cestou pomocí mouky. Pro přípravy kúry na vlasy se hodí sice každý typ mouky, ale literatura doporučuje špaldovou mouku a/nebo mouku z ječmene. Koupíte je běžně v hypermarketech nebo v obchodech se zdravou výživou. Směle sáhněte po té nejlevnější, vaše vlasy unesou i domácí kúru na vlasy z ne-bio mouky.

Vlasová kúra z mouky pro snadné rozčesávání vlasů a pro lesklé vlasy

Ingredience: 

 • 125 ml bílá špaldová mouka
 • 125 ml mouka z ječmene
 • 125 ml vody (destilovaná nebo pramenitá – lepší je totiž bez chlóru)
 • 125 ml květové vody z růží nebo levandule (slouží k provonění směsi, lze vynechat)
 • 1 polévková lžíce jablečného octa (cca 15 ml)
 • igelitová pokrývka hlavy (igelitová čepice nebo větší kus igelitu, postačí i igelitka)
 • pro aplikaci je vhodný také větší plochý štětec (lze ale aplikovat i rukama)

Příprava vlasové kúry pro lesklé vlasy a snadné rozčesávání: 

 1. Směs mouky prosejte přes síto na mouku do velké mísy. Tento krok lze sice vynechat, ale mouka se výborně provzdušní a směs bude lehčí a lépe se bude aplikovat.
 2. V mouce udělejte důlek a do něj přidejte vodu, květovou vodu (lze vynechat a nahradit stejným množstvím obyčejné vody) a ocet.
 3. Vše smíchejte na hladkou směs bez hrudek.

Aplikace vlasové kúry z mouky:

 1. Vlasy před aplikací nenamáčejte a připravenou směs aplikujte na suché vlasy ještě před jejich mytím.
 2. Pastu z mouky a dalších ingrediencí naneste na vlasy. Rukami nebo pomocí velkého plochého štětce. Pasta se může (ale nemusí) nanést i na pokožku hlavy, ale důležité je především dokonalé pokrytí všech vlasových pramenů po celé jejich délce. Množství směsi vystačí pro jednu aplikaci na dlouhé vlasy.
 3. Vlasy po nanesení kúry smotejte a celé vsuňte pod igelitovou čepici nebo je překryjte igelitem.
 4. Kúra na vlasy z mouky pro snadné rozčesávání a lesklé vlasy by měla působit cca 20 až 30 min.
 5. Po uplynutí této doby sundejte igelitovou pokrývku hlavy a vlasy pečlivě umyjte. POZOR! Ve studené vodě! Teplá voda by způsobila, že se mouka přilepí na vlasy jako těsto!
 6. Vlasy pak umyjte jako obvykle šampónem. Přestože se v poslední době má za to, že oplachování vlasů studenou vodou pro jejich větší lesk je mýtus, literatura doporučuje opět oplach vodou studenou. Takže trošky utrpení pro krásné vlasy se nevyhneme.

Zdroj obrázků: FL

Zdroj informací: Bylinkové domácí lázně: přírodní osvěžující zábaly, masáže, pleťové vody, masky, oleje a peelingy / Greta Breedlove ; [z angl. orig. přel. Dana Burianová]. – Praha : Pragma, [asi 2006]. – 195 s.: obr.; 23 cm. – Orig.: The herbal home spa (ISBN 80-7205-873-8 : Kč 168,00)

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník