Kozí mléko je elixírem nejen pro vaše zdraví, ale i pro krásné vlasy.
Kozí mléko je elixírem nejen pro vaše zdraví, ale i pro krásné vlasy.

Kozí mléko je elixír pro vlasy

Kozí mléko jako elixír krásy umí udělat krásnějšími také vaše vlasy. Zabraňuje jejich lámání, třepení konečkům i vypadávání.

Všelijaké šampóny, kúry a kondicionéry nic nezmůžou, pokud se o své vlasy nestaráte vnitřně. Jedním z úžasných pomocníků pro vnitřní výživu vašich vlasů je kozí mléko. Kozí mléko je skutečný elixír pro vlasy. Je totiž bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a proteinů, které umí v kondici udržet vaše tělo a i vaše vlasy. Možná si rychleji všimněte, že se něco děje s vašimi nehty než s vlasy. A to už je signál, že o pomoc volá i vaše hříva. Nestačí ale pít dostupnější a levnější kravské mléko?

Kozí mléko je elixírem nejen pro vaše zdraví, ale i pro krásné vlasy.
Kozí mléko je elixírem nejen pro vaše zdraví, ale i pro krásné vlasy.

Kozí mléko ve srovnání s kravským obsahuje více vitamínů, proteinů, draslíku, sodíku, železa a také důležitého vápníku. Tato silnější koncentrace užitečných látek dá dohromady vaše lámající se nehty i lámající se vlasy. Zpomalí vypadávání vlasů a obecně zlepší jejich kvalitu. Samozřejmě vše chce svůj čas a tak je dobré si zvyknout pít kozí mléko pro zdraví vlasů pravidelně. Já si svoji dávku dopřávám například zcela pravidelně ráno do kávy, kdy takto vypiji denně 3 dl kozího mléka.

Kozí mléko nemusí chutnat každému, zdravé je ale pro každého!

Kozí mléko je vhodné také pro alergiky, kteří nesnáší kravské mléko. Samozřejmě každému nemusí kozí mléko chutnat: jeho aroma je od kravského mléka poněkud odlišná. Má méně sladu, je hutnější a někomu může smrdět. To je ale obvykle problém špatného zpracování. Rozhodně se napoprvé nepouštějte do pití teplého kozího mléka. To může přece jen zlomit i silnější nátury a já osobně nesnesu ani vůni teplého kravského mléka, natož kozího. Časem ale zjistíte, tak jako já, že vám kozí mléko chutná více než to kravské.

Kozí mléko bude vaše vlasy vyživovat zevnitř. Budete mít nejen krásnější vlasy, ale také nehty a pleť.
Kozí mléko bude vaše vlasy vyživovat zevnitř. Budete mít nejen krásnější vlasy, ale také nehty a pleť.

Kde se dá kozí mléko koupit? Seženete jej běžně v hypermarketu za cenu cca 60 Kč za 1 l trvanlivého kozího mléka. Není to nic levné, ale různé kůry na vlasy na tom nejsou lépe. A kozí mléko umí dělat s vlasy zázraky dlouhodobě a zevnitř. Samozřejmě můžete si najít také svého farmáře a 2x týdne si pro mléko zajít. Možná zjistíte, že jej koupíte třeba hned u sousedů. Minule jsem v Plzni ve městě na ulici viděla paní „venčit“ koně, takže koza mne nepřekvapí ani na Václaváku :-) Kůň tam už přece je.

I když nejsem příznivcem různých náhražek potravin ve formě tablet, možná někdo přece jen kozí mléko pít nesnese. Pak je tady možnost pořídit si jej ve formě tablet. Tablety s kozím mlékem se dají koupit v lékárně nebo ve speciálních prodejnách se zdravou výživou a vitamíny na internetu Koupit se dá například výrobek s naprosto jednoznačným názvem Goat´s Milk. Za 300 tablet kozího mléka zaplatíte cca 300 Kč a denně se doporučuje sníst až 15 tablet. Jak dlouho kozí mléko či už jako klasické nebo v tabletách užívat? Rozhodně nečekejte rychlé zázraky, ale už po měsíci začne vaše tělo na kvalitní látky získávané z kozího mléka reagovat. Je to běh na dlouhou trať, ale to je vždy!

Propadnete-li vášni pro kozí mléko a pro krásné vlasy, můžete vyzkoušet i kozí kosmetiku pro vlasy. Kozí vlasová kosmetika je ale samostatná kapitola a tak jsme se na ní podívali v samostatném článku.

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník