Kolostrum může pomoci s padáním vlasů!
Kolostrum může pomoci s padáním vlasů!

Kolostrum může pomoci s padáním vlasů!

Jednou z velkých nadějí moderní medicíny je kolostrum. Může pomoci dokonce v boji s padáním vlasům nebo zvrátit proces šedivění vlasů.

Za jednu z příčin padání vlasů jsou považovány různé autoimunitní nemoci. Příkladem může být například systémový lupus erythematosus, který postihuje více ženy než muže a může být závažnou příčinou padání vlasů u žen. Imunitní systém doslova jakoby se zbláznil a začal napadat buňky vlastního tělo. Často jsou postižená plíce, mozek, ledviny, srdce či klouby. Ale nejčastěji se systémový lupus projeví na obličeji jako zčervenání, tedy tzv. motýlovitý erytém, zvýšenou fotosenzitivitou na sluneční záření a výrazně bývají postižené vlasy, u kterých dochází k vypadávání. Až doposud se předpokládalo, že neexistuje prevence před tímto a mnoha dalšími autoimunitními onemocněními. Existovala pouze léčba pomocí kortikoidů, které bohužel se sebou nesou řadu vedlejších účinků. V poslední době se však velkou nadějí v léčbě i prevenci autoimunitních onemocnění stává kolostrum, neboli také colostrum, které umí regulovat činnost imunitního systému a eliminovat příznaky nemocí spojených s poruchou imunitního systému. Co vlastně kolostrum je?

Ovoce vše nevyřeší! Někdy je na problémy nutnější nasadit silnější kalibr, jakým je kolostrum.
Ovoce vše nevyřeší! Někdy je na problémy nutnější nasadit silnější kalibr, jakým je kolostrum.
beenhere

NÁŠ TIP

Kolostrum na imunitu: Další informace na téma kolostrum a o jeho vlivu na imunitu najdete v online magazínu Tajemství zdraví.

Zázrak jménem kolostrum omlazuje i vlasy!

Kolostrum, známé také jako colostrum nebo mlezivo, je mateřské mléko, které produkují samice savců zhruba prvních 48 hodin po porodu. Složení mleziva je velice unikátní. V době, kdy novorozenec nemá ještě žádný imunitní systém, chrání kolostrum jeho organismus před viry, bakteriemi i dalšími patogeny a stimuluje růst tkání i nervového sytému. Ve farmacii se nepoužívá kolostrum lidské, ale zvířecí – kozí nebo kravské. Není to naškodu. Je tomu lidskému velice podobné a díky formě zpracování dokonce obsahuje nepoměrně více aktivních látek než kolostrum v přírodním lidském mateřském mléku.

Kolostrum se jako přírodní medikament často vyrábí z kozího mléka.
Kolostrum se jako přírodní medikament často vyrábí z kozího mléka.

Kolostrum je dokonce považováno za velkou naději spojenou s regenerací stárnoucích buněk a s tím spojeným omlazením, odstraňováním vrásek a také se zvrácením procesu šedivění vlasů. Růstové faktory, neboli growth hormone, které umí kolostrum ovlivnit, regenerují buňky, které stářím odumírají nebo se opotřebují. Samy se již obnovovat přestávají nebo se tato obnova s věkem výrazně zpomaluje. Různé klinické studie v této oblasti probíhají a to velice slibně.

Kolostrum může pomoci s padáním vlasů!
Kolostrum může pomoci s padáním vlasů!

I když výzkumy v oblasti anti-ageing využití kolostra stále probíhají, jeho pozitivní účinky můžeme zkoušet samy už dnes. Přírodní přípravky z kolostra lze zcela bezpečně užívat a pokud jsme současně mladými maminkami, pravděpodobně nám kolostrum pro děti doporučí i lékař. Je skvělou podporou zdraví, imunity a růstů.

Zdroj obrázků: FL, Tajemství zdraví

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník