Jaké dámské klobouky podzim/zima 2016/2017 doporučují módní návrháři? Móda přináší do dámského šatníku eleganci, pánský styl i extravaganci.

Kdysi se bez klobouku neobešla žádná dáma ani gentleman. Dnes je klobouk spíše archaismem nebo naopak módním výstřelkem. Klobouky si oblíbily zejména módní blogerky. Jenomže jelikož nechyběly na módních molech s kolekcemi pro podzim a zimu 2016/2017, neměly by chybět ani v našem šatníku a alespoň sporadicky doplnit náš outfit. Kdy si vyrazit v klobouku? Prostě když stojíte před zrcadlem a zdá se vám, že by to chtělo ještě špetku „módního pepře“ k naprosté dokonalosti, sáhněte po klobouku. A jaké klobouky podzim/zima 2016/2017 přivál z módních mol si teď podrobně řekneme.

Klobouky k nám ženám nepřestaly nikdy patřit. Podívejte se, jaké dámské klobouky podzim/zima 2016/2017 doporučují módní návrháři.

Klobouky k nám ženám nepřestaly nikdy patřit. Podívejte se, jaké dámské klobouky podzim/zima 2016/2017 doporučují módní návrháři.

Klobouky v pánském stylu jako ze šatníků slavných gangsterů

Kultovní fedora klobouk Donna Corleona bude hitem mezi dámskými klobouky pro podzim 2016 a zimu 2017. Je na vás, jestli se jako elegantní mafián oblečete od hlavy až k patě, včetně obleku či psích deček k botkám v pánském stylu, nebo si jen ke svému outfitu vezmete mafiánský fedora klobouk. Ale pozor, rozhodně se neinspirujte „teplákovými“ mafiány ve stylu The Sopranos. Klobouky v pánském stylu nemusí být jen černé, hnědé nebo šedé. Unesou i rudé odstíny, jako v kolekcích Trussardi nebo Gucci. Krempa může být širší i průměrně široká. Eleganci fedora klobouky dostávají i díky luxusním stuhám či na nich umístěným ozdobným brožím. Pokud ji klobouk nemá, klidně mu nějakou dodejte samy. Klobouky podzim/zima 2016/2017 z přehlídkových mol si totiž brože oblíbily.

Klobouky pro podzim 2016 a zimu 2017 se nosí ve stylu mafiánských bossů.

Klobouky pro podzim 2016 a zimu 2017 se nosí ve stylu mafiánských bossů.

Klobouk jako britské buřinky nebo klobouky na lov

Klobouky pro podzim 2016 a zimu 2017 našly inspiraci i v tradiční britské eleganci. Do dámské módy pronikly britské bowlers. Bowler je tradiční buřinka s uzounkou a po stranách zvednutou krempou. A pro náš dámský šatník dostaly v letošní sezóně nějakou tu ozdůbku navíc. Skvěle vypadají především v tradiční černé. Pokud chcete od této barvy uhnout, zkuse klobouky jako trilbies. Tento klobouček je tím, který známe z tradičních loveckých stejnokrojů. Jenom si místo pérka za kloboukem zkuste třeba něco odvázanějšího – například parádní kožešinu umístěnou klidně na vrchní část klobouku. Bowler klobouk se objevil v kolekcích Emporio Armani i Diane von Furstenberg. Parádní trilby klobouk předvedla dost nečekaně značka Monclear Gamme Rouge.

Je libo buřinka nebo klobouček na lov? Klobouky podzim/zima 2016/2017 z módních přehlídek fandí oběma!

Je libo buřinka nebo klobouček na lov? Klobouky podzim/zima 2016/2017 z módních přehlídek fandí oběma!

Floppy hats, pork pie hats a další brimmed klobouky s krempou

Krempa jako hlavní hvězda klobouku – někdy vyzývavě široká jako u floppy klobouků, jindy decentně úzká a kombinovaná s nízkým vrchním dílem, jako u oblíbených pork pie klobouků z 19. století. Vsaďte na decentnost barev a nechte vyniknout tvar krempy. Tyto tzv. brimmed klobouky kombinujte i do netradičních outfitů – třeba s džínskou nebo s flanelovou kostkovanou košilí a černým křivákem. Uvidíte, jak zazáříte. Inspiraci hledejte tradičně u Chanel, ale i Elie Saab nebo H&M Studio.

Floppy klobouk, pork pie klobouk a jiné brimmed klobouky v této sezóně podzim 2016 a zima 2017 nic nezkazí.

Floppy klobouk, pork pie klobouk a jiné brimmed klobouky v této sezóně podzim 2016 a zima 2017 nic nezkazí.

Minikloboučky s tajemnými závoji

Kde jinde než opět v Anglii hledat inspiraci pro minikloboučky. Ty se teď nosí s nádechem tajemna – se závojem zahaleným obličejem. Závoj tvoří něžná síťka a klobouček je malinký, rozhodně bez funkčnosti, sloužící pouze jako módní doplněk do vlasů. Oblečete si jej k romantickým outfitům s krajkou nebo volánky. I v chladnější sezóně přidejte cool sluneční brýle a nebojte se závoj ještě malinko přizdobit. Inspiraci pro klobouky se závojem najdete v kolekcích RTW F/W 2016/2017 Gucci nebo Isabel Marant.

Klobouk se závojem se nosí. Je malinký a inspiraci si našel v Anglii.

Klobouk se závojem se nosí. Je malinký a inspiraci si našel v Anglii.

Klobouky podzim/zima 2016/2017 milují extravaganci. Možná vám jako dostatečná extravagance připadá už jen to, že si nasadíte na hlavu klobouk. Jenomže to vše je ještě vzhledem k módním trendům málo. Zkuste si sehnat designový extravagantní  klobouk. Ne kýčovitě přezdobený ani nepřehlédnutelně barevný. Ale extravagantní pokud jde o tvar. Optimální je s barvou vůbec neexperimentovat a zůstat u černé klasiky. Tak, jak to vidíme v RTW kolekci pro podzim 2016 a zimu 2016/2017 od Junya Watanable.

V extravaganci je síla aktuální kloboukové módy.

V extravaganci je síla aktuální kloboukové módy.

Zdroj obrázků: Fashionisers, kolekce módních značek a designérů, Vogue.com

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník