Trápí vás nedostatečná ochrana vlasů při barvení, odbarvování nebo zesvětlování? Revoluční novinku Fibreplex vám představí Kateřina Muratová z Toni&Guy.

Všechno co jste kdy chtěli vědět o… Fibreplex (ale báli jste se zeptat) – tato parafráze na slavný film Woody Allena se pro úvod k našemu rozhovoru s Katkou Muratovou přesně hodí. Věřím, se mi podařilo Kateřině, která je ambasadorkou značky Fibreplex, položit i ty „nejzáludnější“ otázky které vás napadnou ve chvíli, kdy se budete rozhodovat, jestli vsadit na novou vychytávku od Schwarzkopf Professional – vlasovou kosmetiku Fibreplex. Ta bez ohledu na typ použité barvy na vlasy slibuje konečně účinnou ochranu vlasů před poškozením barvením, odbarvováním i zesvětlováním. Produkt Fibreplex jsme vám již představili v samostatném článku. Ještě více vám teď ale prozradí ambasadorka Fibreplex – Kateřina Muratová. Jak Fibreplex funguje, jak jej používat v rámci domácí péče, jak jej kombinovat s běžnou vlasovou péčí i to, zdali se Fibreplex snese s různými druhy vlasové kosmetiky, s přírodními barvami a zda Fibreplex neobsahuje alergeny – o tom a mnoha dalších podrobnostech týkajících se Fibreplexu jsem se bavila s Katkou, která v Česku jako ambasadorka značky školí kadeřníky, jak tuto skvělou novinku od Schwarzkopf správně používat.

Kateřina Muratová, ambasadorka značky Fibreplex a Style Director Toni&Guy, školí české kadeřníky, jak tuto revoluční novinku od Schwarzkopf v procesu barvení, odbarvování a zesvětlování vlasů používat.

Kateřina Muratová, ambasadorka značky Fibreplex a Style Director Toni&Guy, školí české kadeřníky, jak tuto revoluční novinku od Schwarzkopf v procesu barvení, odbarvování a zesvětlování vlasů používat.

Rozhovor s Kateřinou Muratovou, ambasadorkou značky Fibreplex a Style Director Toni&Guy

Schwarzkopf Professional slibuje díky použití třífázového produktu Fibreplex skutečné zázraky a konec poškozených vlasů dokonce u tak extrémních zásahů do vlasů, jakým je jejich odbarvování nebo zesvětlování. Jak tomu mohu jako laik porozumět, když mi reklamní věty o různých zázračných formulích nic neříkají?

Kateřina Muratová: Nerada bych používala silná slova jako „zázraky“, ale pravdou je, že ve Fibreplexu jsou použité ochranné formule které byly vyvíjeny v chemických laboratořích Schwarzkopf Professional a jedná se o naprosto přelomové technologie. Například při odbarvování tyto látky díky mikromolekulám proniknou do vlasu dříve než barviva a obalí disulfidové vazby, které nám drží vlas pohromadě. Tedy vlasová vlákna jsou dokonale chráněny po celou dobu působení barviv.

Dvě fáze ochrany vlasů Fibreplexu dostanu v rámci péče v kadeřnictví a třetí fází je průběžná domácí péče. Na kolik mne jako zákazníka celá tato procedura vyjde?

Kateřina Muratová: Ceny ošetření Fibreplexem se pohybují myslím cca od 300 do 1000 korun v salonu, ovšem tyto ceny se odvíjí od cen barvení daného salonu. Třetí krok, tedy domácí péče, cca od 350 do 600 Kč. Nutno zmínit, že tu domácí fázi nemusíte mít úplně nutně, navýší a prodlouží vám efekt ze salonu, ale ta nejdůležitější část probíhá u kadeřníka.

Pomůže Fibreplex jen jako ochrana vlasů před novým poškozením barvením nebo odbarvováním, nebo je to i regenerace pro již poškozené vlasy předchozím barvením ev. třeba nešetrným působením tepla z fénů či žehliček na vlasy?

Kateřina Muratová: Především je to ochrana při novém barvení, ale pokud Fibrepex použijete na vlasy zničené, ucítíte vylepšení kvality vlasu, zpevnění i dokonale uhlazený povrch, tedy vlas je zregenerovaný.

Používá se Fibreplex systém jen pro agresivnější metody barvení a odbarvování, nebo je vhodný i pro šetrnější přelivy a bezamoniakové či olejové barvy?

Kateřina Muratová: Používá se pouze na oxidační barvy, což jsou ale všechny kromě povrchových přelivů. Pokud ale máme vlasy, které jsou hodně narušené chemicky, zůstávají otevřené a následné barvení bude přelivem, tak i do něj bych Fibreplex přimíchala.

Fibreplex je produktem Schwarzkopf Professional. Je možné jej používat i s jinými barvami, než se Schwarzkopf produkty?

Kateřina Muratová: Ano je možné ho používat i s jinými značkami.

Byl Fibreplex testován v souvislosti s trvanlivostí barev? Nezrychlí se vymývání barev v důsledku používání tohoto produktu při barvení?

Kateřina Muratová: Rozhodně neurychlí vymývání, naopak na zdravém vlasu drží barva vždy lépe.

Jak se použití Fibreplex projeví na extrémně problematických vlasech jakými jsou extra jemné vlasy nebo vlasy velice citlivé k vysušení, tedy například přírodně vlnité vlasy?

Kateřina Muratová: U extrémně jemných vlasů zaznamenáte zpevnění vlasu, větší odolnost, např. i po zesvětlení. U suchý a vlnitých vlasů zas hydrataci a pružnost.

Mnoho žen si pochvaluje, že má už dnes po použití kvalitní barvy a současně regenerace u profesionálního kadeřníka výrazně lepší kvalitu vlasů. Ta ale nevydrží až do dalšího barvení, ale v polovině doby mezi dvěma barveními začnou být vlasy opět suché. Zamezí tomu Fibreplex?

Kateřina Muratová: Samotný krok č. 1 a 2. úplně ne, ale právě krok č. 3 ztrátě toho pocitu zamezí, tedy i v mezidobí budete mít pocit vlasů jako od kadeřníka.

Kateřina Muratová, ambasadorka značky Fibreplex a Style Director Toni&Guy s revoluční novinkou od Schwarzkopf – produktem Fibreplex.

Kateřina Muratová, ambasadorka značky Fibreplex a Style Director Toni&Guy s revoluční novinkou od Schwarzkopf – produktem Fibreplex.

Jak správně používat v rámci domácí péče třetí fázi Fibreplexu? Jak velké je balení tohoto produktu a jaká je jeho výdrž při mytí vlasů 2x týdně u krátkých, polodlouhých a dlouhých vlasů?

Kateřina Muratová: Stačí ho používat 1-krát týdně. Balení má 100 ml. Na krátké vlasy je to péče pro cca 20 týdnů, pro polodlouhé na zhruba 10 týdnů a na dlouhé asi 6 týdnů.

Mají zákaznice spolu s Fibreplexem při domácí péči používat ještě další regenerační kůry, které doposud používaly – například přírodní kokosový olej nebo speciální bezoplachové regenerační přípravky?

Kateřina Muratová: Ano, Fibreplex lze kombinovat s jakoukoliv jinou kůrou.

Fibreplex se při domácí péči používá po umytí vlasů šamponem. Jak spolu s Fibreplexem pracovat se standardním smývatelným kondicionérem?

Kateřina Muratová: Fibreplex se použije namísto kondicionéru pouze jednou v týdnu na umyté a ručníkem osušené vlasy. (Poznámka redakce: Nechá se působit 5 minut a následně se důkladně opláchne.) V ostatních případech se péče o vlasy včetně kondicionéru používá jako obvykle.

Mohu očekávat díky kompletní Fibreplex kúře menší lámavost konečků vlasů, menší sklon vlasů ke krepatění a snadnější rozčesávání vlasů?

Kateřina Muratová: Rozhodně ano, vlas je chráněn i vůči mechanickému poškození a rozčesávání je o mnoho snadnější díky dokonale uzavřené kutikule.

Může být Fibreplex problematický pro alergiky citlivé na určité chemické látky?

Kateřina Muratová: Zatím se žádné alergie neprokázaly. Dokonce, u citlivé pokožky jsme zaznamenali méně nepříznivých vlivů barev, právě co se týče citlivosti.

Schválila byste dnes díky existenci Fibreplex produktu zákaznici s dlouhými tmavými vlnitými vlasy citlivými na přesušení a se sklonem ke krepatění radikální odbarvení na blond?

Kateřina Muratová: S dodržováním následné péče rozhodně ano, ale dokud vlasy nemám přímo v ruce, tak nic nepotvrdím na 100 %. Takže čistě teoreticky ano, nicméně vždy to bude na zdravém rozumu daného kadeřníka. Jak říkám, kouzelníci nejsme a zázraky se nedějí.

Je Fibreplex nápomocen i při zásahu, jakým je stahování barvy?

Kateřina Muratová: Ano, samozřejmě, při těchto radikálních změnách efekt a moc Fibreplexu ucítíte nejvíce.

Existuje kosmetika, která může negativně ovlivnit použití Fibreplex a jeho účinek? Například předchozí barvení hennou nebo používání přírodních olejů?

Kateřina Muratová: Oleje by neměly mít žádný vliv, u henny nemohu potvrdit stoprocentně. Myslím. že henna má spíš vliv na finální barevný výsledek, ale ne na účinnost Fibreplexu.

Dá se používání Fibreplexu považovat i za tepelnou ochranu vlasů, která vlasy chrání při používání tepelné úpravy účesu? Ev. v létě jako ochrana před působením slunečního záření na vlasy?

Kateřina Muratová: Ne.

Jste ambasadorkou značky Fibreplex a současně Style Director Toni&Guy. Dostanou vždy zákaznice Toni&Guy kadeřnictví nabídku na tuto ochrannou péči při barvení a odbarvování vlasů?

Kateřina Muratová: Ano, nabízím to všem klientkám, které se u nás barví, nebo o tom uvažují.

U kterých dalších kadeřnických sítí a kadeřníků naleznou zákazníci tento produkt?

Kateřina Muratová: Zatím u všech, kteří mají značku Schwarzkopf Professional, v budoucnu asi i v dalších.

Budou mít ženy šanci zakoupit si Fibreplex i když si vlasy barví doma a využít výhody všech třech fází ochrany Fibreplex systému?

Kateřina Muratová: Upřednostňujeme profesionální použití, takže Fibreplex je exkluzivita pouze u kadeřníka.

Kateřina Muratová, ambasadorka značky Fibreplex a Style Director Toni&Guy

Kateřina Muratová, ambasadorka značky Fibreplex a Style Director Toni&Guy

Kdo je Kateřina Muratová

Kateřina Muratová je ambasadorkou značky Fibreplex a současně Style Director Toni&Guy. Vlasovému stylingu se Kateřina věnuje intenzivně od roku 2007. Má mnoho zkušeností s úpravou vlasů na módních přehlídkách a při focení fashion stories. Plně se věnuje také své vlastní klientele. Jejím krédem je originální, velmi precizní a profesionální přístup ke každému zákazníkovi. Image a vlasy jsou pro Kateřinu nástrojem, jak projevit kreativitu a zároveň cit pro osobnost.

Katka Muratová má za sebou řadu úspěchů v prestižních kadeřnických soutěžích. V roce 2008 sklidila úspěch v soutěži Czech&Slovak Hairdressing Awards a byla nominována v kategorii Dámský komerční účes Praha, stejně tak i v roce 2009 a 2012. V roce 2012 získala rovněž nominaci v mezinárodní soutěži AIPP Grand Trophy. Soutěže jsou pro Kateřinu i nadále velkou výzvou. Katka je rovněž absolventkou TONI&GUY ACADEMY study in London, jež absolvovala s vyznamenáním.

Zdroj: archiv Kateřina Muratová, Schwarzkopf Professional, Fibreplex

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník