Kadeřník roku 2017 jako Next Level – Odstartoval nový ročník soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017. Známe novinky!

V únoru odstartoval další, tentokrát již patnáctý, čili tak trochu jubilejní ročník prestižní kadeřnické soutěžeCzech and Slovak Hairdressing Awards 2017, známé pod názvem odvozeným z její hlavní ceny jako Kadeřník roku. A letošní Kadeřník roku 2017 startuje hned s několika důležitými novinkami. Tou je třeba název soutěže Next Level. To ale nejspíš není tak důležité jako to, že na rozdíl od předchozích ročníků dojde k vyhlášení soutěže i jejich výsledků v tomtéž roce. Zatím tomu tak totiž nebylo.

Nový, 15. ročník soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017 známý i pod názvem Kadeřník roku 2017, startuje pod novým názvem Next Level 2017.

Nový, 15. ročník soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards 2017 známý i pod názvem Kadeřník roku 2017, startuje pod novým názvem Next Level 2017.

„Již v roce 2012 jsme se rozhodli, že zvolíme koncept konání Kadeřníka roku jednou za dva roky. Vítězům za danou dobu stihne opadnout prvotní vlna euforie a začínají přemýšlet o nových kolekcích. Účastníci, kteří nedosáhli na vítězné posty, zatím získají potřebnou inspiraci a chuť do nové soutěžní tvorby. Pro mnoho salonů je stálá účast v soutěži prestižní záležitostí, ale také velkou finanční, pracovní a energetickou investicí. V tomto nastavení tak získají salony větší prostor na investování finančních prostředků také do svého rozvoje, vzdělávání apod. Tento koncept se natolik osvědčil, že ho o rok později převzali i okolní státy. A abychom se celoevropsky sjednotili, rozhodli jsme se vyhlásit Kadeřníka roku již v roce 2017 stejně jako další evropské země,” říká k novému konceptu soutěže organizátorka soutěže a PPS Managerka Schwarzkopf Professional Lucie Záhorcová.

Prestižní kadeřnická soutěž není ve všech zemích samozřejmostí. Právě díky organizátorovi soutěže, společnosti Schwarzkopf Professional, mají i čeští a slovenští kadeřníci možnost předvést svoje umění v oblasti dámských i pánských účesů, své dovednosti koloristů či své umělecké nadání v soutěžní kategorii Avantgarda. Naši kadeřníci se tak mohou zařadit mezi kadeřnické hvězdy stejně tak, jako jejich kolegové ve Velké Británii, v Německu, v Rakousku, ve Švýcarsku, ve Francii, v Nizozemí, v Rusku, v Asii nebo v Austrálii, kde se prestižní soutěž kadeřníků rovněž pořádá. A v Německu či v Rakousku se již rovněž nový ročník soutěže objevil s novým názvem Next Level.

Dejte nový směr své kariéře díky účasti či dokonce umístění v soutěži Czech & Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017.

Dejte nový směr své kariéře díky účasti či dokonce umístění v soutěži Czech & Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017.

Kadeřník roku 2017 neboli Next Level 2017 podle Schwarzkopf Professional

I letos se bude soutěžit v celkem třinácti kategoriích a udělí se celkem čtrnáct pomyslných Oskarů, protože jedním z nich je ten nejprestižnější, spojen s titulem Kadeřník roku 2017. Mnoho kadeřníků, týmů nebo salonů, tak má díky Schwarzkopf Professional a soutěži Czech and Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017 možnost vkročit do „další úrovně – „next level“ své kariéry a svého fungování. Kdo nebyl doposud znám, toho soutěž určitě vytáhne mezi hvězdy českého a slovenského kadeřnického světa.

Letošní přihlášky do soutěže Kadeřník roku 2017 – Next Level se mohu posílat již od 1. února 2017 a to až do 31. července 2017. Již v srpnu 2017 zasedne odborná porota a finální výsledky pak budou vyhlášeny dne 11. listopadu 2017 na slavnostním galavečeru ve Fóru Karlín v Praze. Připomeňme si ještě, v jakých kategoriích se soutěží.

Určitě zaslání přihlášky a soutěžního setu účesů nezmeškejte. Kadeřník roku 2018, neboli Czech and Slovak Hairdressing Awards 2018 / Next Level 2018 se pravděpodobně vyhlašovat nebude. Pokud organizátor soutěže zachová frekvenci soutěže jednou za dva roky, zúčastnit se pak budete moci až Czech and Slovak Hairdressing Awards 2019 / Next Level 2019 a udělovat se tedy nejblíž bude až titul Kadeřník roku 2019.

Dejte nový směr své kariéře díky účasti či dokonce umístění v soutěži Czech & Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017.

Dejte nový směr své kariéře díky účasti či dokonce umístění v soutěži Czech & Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017.

Soutěžní kategorie soutěže Czech and Slovak Hairdressing Awards – Next Level 2017

Kadeřník roku 2017 / Hairdresser of the Year 2017

Hlavní cena soutěže Kadeřník roku 2017 je speciální ocenění. Uchází se o ni soutěžní sety zaslané do kategorie Dámský komerční účes 2017 a Pánský komerční účes 2017.

Síň slávy 2017 / Hall of Fame 2017

Jedná se o speciální čestné ocenění, které nesouvisí přímo s účastí v soutěži. Pravidla udělení této ceny určuje organizátor soutěže. Členem Síně slávy se automaticky stává ten účastník soutěže, který třikrát získá titul Kadeřník roku. Členství v Síni slávy automaticky vylučuje další účast v soutěži.

Objev roku 2017 / Newcomer of the Year 2017

Kategorie Objev roku 2017 je určena pro nováčky v oboru, tedy pro účastníky ve věku maximálně 21 let s praxí ne delší než 3 roky, resp. pro studenty učilišť SOU obor Kadeřník. Soutěžící se musí účastnit soutěže Czech&Slovak Hairdressing Awards poprvé. Soutěžící se nesmí účastnit v žádné další kategorii. Přípustné jsou dámské i pánské modely.

Kolorista roku 2017 / Schwarzkopf Professional Colourist of the Year 2017

Speciální kategorie Kolorista roku 2017, jejíž podmínkou je práce s barvami Schwarzkopf Professional. Povoleny jsou pánské i dámské modely, ale pouze jen model na fotografii. Nelze použít paruky ani příčesky. Účastník je povinen zaslat společně s kolekcí fotografické snímky, nebo snímky z polaroidu, na kterých jsou modely před barvením i s dokončeným vzhledem. Do soutěže lze zasílat pouze barevné fotografie.

Avantgarda 2017 / Avantgarde 2017

Požadavkem kategorie Avantgarda je nový kreativní účes a progresivní styling s důrazem na předvídání budoucích trendů. Přípustné jsou dámské i pánské modely. Lze použít paruky i příčesy. Každý vyhotovený účes musí být podložen ještě fotografickým snímkem nebo snímkem z polaroidu.

Dejte nový směr své kariéře díky účasti či dokonce umístění v soutěži Czech & Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017.

Dejte nový směr své kariéře díky účasti či dokonce umístění v soutěži Czech & Slovak Hairdressing Awards Next Level 2017.

Dámský komerční účes 2017 / Women 2017

Požadavkem této kategorie jsou komerční, nositelné účesy, odrážející současné trendy. Pouze dámské modely. Příčesy lze použít doplňkově, ne výhradně (tedy alespoň jeden účes musí být vytvořen bez pomoci příčesů). V rámci této kategorie je volen Kadeřník roku. Tato kategorie se dělí do čtyř regionálních pod kategorií dle sídla salonu: Dámský komerční účes 2017 Praha, Dámský komerční účes 2017 Čechy, Dámský komerční účes 2017 Morava a Dámský komerční účes 2017 Slovensko.

Pánský komerční účes 2017 / Men 2017

Požadavkem kategorie Pánský komerční účes jsou komerční nositelné účesy odrážející současné trendy. Jde pouze o pánské modely. Příčesy nelze použít. Tato kategorie se nedělí do regionálních podkategorií. V rámci této kategorie je volen Kadeřník roku.

Cena tisku 2017 / Press Award 2017

Speciální ocenění Cena tisku, o které se uchází automaticky každý účastník, který zaslal do soutěže kolekci. O držiteli tohoto ocenění rozhoduje speciální novinářská porota, složená ze zástupců odborného tisku, ženského tisku  a internetových portálů se zaměřením na ženy.

Cena veřejnosti 2017 / Consumer Award 2017

Speciální ocenění Cena veřejnosti, o které se automaticky uchází každý účastník, který zašle soutěžní fotografie kolekce. Laická, náhodně sestavená porota vybírá sety, které jsou umístěny veřejně pro hlasování konečných zákazníků. O vítězi rozhodnou hlasy čtenářů časopisů a internetových portálů.

Tým roku 2017 / Team Award 2017

Speciální ocenění Tým roku, o které se automaticky uchází každý salon, za který soutěží nejméně tři účastníci, kteří vyplní v přihlášce zařazení do hodnocení. Maximální počet účastníků je šest osob za jeden salon.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník