Nevíte jak správně pečovat o jemné vlasy? Pojďte se podívat, jakou potřebují vlasovou kosmetiku, úpravu a také střihy nebo barvu na vlasy.
Nevíte jak správně pečovat o jemné vlasy? Pojďte se podívat, jakou potřebují vlasovou kosmetiku, úpravu a také střihy nebo barvu na vlasy.

Jemné vlasy potřebují speciální péči

Nevíte jak správně pečovat o jemné vlasy? Pojďte se podívat, jakou potřebují vlasovou kosmetiku, úpravu a také střihy nebo barvu na vlasy.

Správná péče o jemné vlasy má svá specifika. Jemné vlasy potřebují speciální vlasovou kosmetiku, šetrné zacházení i speciální účesy pro jemné vlasy. Mnohé „osvědčené“ metody péče pro normálních vlasy tady přestávají platit. Typickým problémem je například používání stylingu. Přestože by se mohlo zdát, že když účes na jemných vlasech nedrží, potřebuje ještě pevnější styling, opak je pravdou. A pleteme se často také při výběru správného střihu a účesu. Jak tedy má správná péče o jemné vlasy vypadat?

Trápí vás jemné vlasy? Péče o jemné vlasy má svá specifika.

Jemné vlasy – péče, jak má být

  1. Používejte správné šampóny a kondicionéry pro jemné vlasy. Mnoho šampónu a kondicionérů jemné vlasy zatíží. Pokud máte jemné vlasy, měly byste používat šampóny a kondicionéry pro ně určené. A také vlasovou kosmetikou při používaní šetřit, aby nedocházelo k jejímu špatnému vymytí z vlasů nebo jejích zatížení množstvím pěstících látek.
  2. Rovněž styling pro jemné vlasy by měl být speciální. Nejsou pro vás vhodné gely ani vosky. Používejte slabě, maximálně středně tužící tužidla ve spreji. Méně vhodné jsou pěny. Také laky na vlasy byste měly používat pouze lehčí a méně tužící.
  3. Tepelná úprava jemných vlasů, či už jde o žehlení, kulmování nebo sušení fénem, může být pro jemné vlasy zničující. Vždy fénujte méně horkým vzduchem, žehličku a kulmu raději nepoužívejte. Určitě ne denně. Žehlení obecně není pro jemné vlasy přínosem. Objem potřebují spíše přidat než ubrat. Kulma může vizuálně objemu pomoci, ale vždy používejte kvalitní techniku, na které si můžete nastavit teplotu. Jemné vlasy můžete upravovat již při teplotě 120 stupňů.
  4. Barva umí dělat s jemnými vlasy zázraky. Po optické stránce může právě barva na jemných vlasech docílit výrazné zvětšení objemu vlasů. Barva na jemné vlasy by nikdy neměla být jednolitá. Melír nebo tónování pramenů tón v tónu dělá účesy pro jemné vlasy URL: dnešní objemnější. Pomůckou je také barva s vysokým leskem, který rovněž jemným vlasům přidává opticky na objemu.
  5. Sušení vlasů dokáže rovněž jemným vlasům přidat objem. Již jsem zmínila, že máte používat fén, který má nastavitelnou teplotu. Jemné vlasy sušte vlažným vzduchem, Horký vzduch používejte jen pro tvarování účesů. Dlouhé jemné vlasy sušte nejprve v délkách. U krátkých jemných vlasů rovnou tvarujte účes. Vlasy se při fénování snažte u konečků dostat do kolmé polohy k hlavě. To zvětší objem celého účesu. Toho se dá dosáhnout například u mikáda.
  6. Střihy pro jemné vlasy by měly být vzdušné, aby jedna vrstva vlasů nezatěžovala druhou, ale současně by postupný sestřih neměl vlasům ještě více ubírat na objemu. Jemným vlasům sluší ofiny, můžete zkusit také patky a vrstvené střihy, které dávají do kontrastu například větší objem vlasů se zcela vyholenými partiemi, např. na krku.
  7. Zkuste clip-in vlasy. Ty neslouží jen k prodloužení účesu, ale můžete si jimi také přidat objem vlasů. Dnes tak módní podbarvení vlasů do jiných barev je ideální právě jako kombinace řešení problému jemných vlasů a módní změny barvy účesu.

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník