Vyzkoušejte jednoduchý cop s tkaničkou ve stylu anglického návrháře Bora Aksu. Potřebujete tkaničku nebo nastříhané proužky z černého bavlněného trika.

London Fashion Week přinesl skvělý nápad na jednoduchý cop. Anglický módní návrhář tureckého původu, mimochodem rovněž absolvent prestižní návrhářské školy Central Saint Martins, tradičně uchvacuje nejen svými módními kolekcemi, ale také účesy na svých přehlídkách. Byl to on, kdo na jaře představil hit pro letošní podzim – pletené copy 2.0 v podobě zapletených copů omotaných kolem hlavy v dirndl stylu jako z lidových účesů pro tradiční Oktoberfest. Tentokrát na London Fashion Week představil zcela jiný typ copu, který se určitě stane opět hitem mezi účesy pro jaro a léto 2015. Jednoduchý cop je téměř celý omotaný černým provázkem podobně, jak se zdobí ohon koňům. Nejsem sice znalec koní, ale myslím, že u koňů to má i jiný než jen estetický smysl – a to smysl hygienický.

Jednoduché copy stažené černou šňůrkou ve stylu Bora Aksu.

Jednoduché copy stažené černou šňůrkou ve stylu Bora Aksu.

FOTOGALERIE: Bora Aksu – RTW S/S 2015

Vytvořte si jednoduchý cop ve stylu Bora Aksu!

Bora Aksu kráskám s dlouhými vlasy bez ofiny sepnul vlasy do ohonu ve výšce krku a jednoduchý cop pak hustě stáhl provázkem, který postupně omotával téměř až na konec ohonu. Ten je učesaný asymetricky, více na straně, takže je nádherně vidět i zepředu a ležérně polehává na jednom z ramen. Z bezofinové délky vlasů vznikla ofina jako vlasy sčesané na stranu a uchycené do jednoduchého copu. Měkký oblouk takto vytvořené ofiny působí velice jemně a změkčuje také ženské rysy.

Jednoduché účesy s copy staženými šňůrkou vypadají skvěle. (RTW S/S 2015 módní kolekce Bora Aksu)

Jednoduché účesy s copy staženými šňůrkou vypadají skvěle. (RTW S/S 2015 módní kolekce Bora Aksu)

Jak vytvořit jednoduchý cop ve stylu Bora Aksu? Stáhněte vlasy u krku gumičkou a pak je postupně omotávejte. Použít můžete černé tkaničky s kulatým průřezem, ale také například nastřihané proužky z černého bavlněného trička. Účesy pro jaro/léto 2015 Bora Aksu jsou vždy dostylované černou šňůrkou – či už jde o blond nebo tmavé vlasy. V obou případech vypadá cop stažený tkaničkami velice efektně.

Zdroj obrázků: módní kolekce Bora Aksu RTW S/S 2015, Fashionising.com, London Fashion Week

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník