Ptáte se, jak si nechat narůst knír? Ať už je Movember a vy kníračíte, nebo jen tak experimentujete s novou image, zde je pár zásadních rad!

Začít nosit knír je docela zásadní rozhodnutí. Rozhodně větší, než propadnout „línému“ strništi (přiznejte, že se vám jenom nechce holit), nebo hipsterskému plnovousu. S knírem budete budit pozornost, získáte mnoho fanoušků i řadu odpůrců. Kterých bude více, to záleží především na tom, jak se vám podaří trefit se do stylu kníru, který vám bude slušet a také jaké máte pro knír předpoklady. Vypelichaný knír není žádnou pýchou. A pokud nejste alespoň trochu zručným, raději na knír zapomeňte. Pokud si chcete knír vyzkoušet, optimálně se k tomu hodí listopad a Movember. Tehdy kníračí kde kdo a mezi lidmi a především ženami je vůči kníru větší shovívavost. Snadno a bez následků si tak vyzkoušíte, jestli je pro vás knír to pravé. A jak si nechat narůst knír? Ne, není to zbytečná otázka. Jen co s tím začnete zjistíte, že to, co se zdálo na začátku jako triviální záležitost, tak snadné být nemusí.

Buď žralok. Nech si narůst knír!

Buď žralok. Nech si narůst knír!

Jak si nechat narůst knír? S těmito pravidly to zvládnete!

 1. Na začátku nejspíš netušíte, jaký knír bude pro vás ten pravý. Proto začněte tím, že si necháte růst plnovous.
 2. Nečekejte žádný kvalitní výsledek dříve než za měsíc. Ale rozhodně to v mezičasu nevzdávejte! Zpočátku mohou být vaše vousy řídké a nevzhledné. Vydržte, zlepší se to!
 3. Během měsíce, než roste základ pro vás parádní knír, přemýšlejte, jaký knír vám bude slušet. Vystřihněte si naši šablonu s kníry a zkuste si to před zrcadlem!
 4. Než vám naroste knír do správné délky, pořiďte si rovněž potřebnou pánskou kosmetiku pro knír. Budete potřebovat kvalitní mýdlo na knír, vosk nebo olej na knír, speciální vodičku proti svědění pokožky a k tomu vhodný hřeben na knír.
 5. Když zhruba po měsíci přijde den D, oholte si nepotřebné vousy a nechte si pouze ochlupení na kníru. Při holení si vyhrajte! Nechte si nejdříve knír větší, nebo sahající až k bradě jako podkova a jen opatrně a pomalu ubírejte další a další vousy až do kýženého vzhledu vašeho kníru.
 6. K finální úpravě střihu kníru budete potřebovat také kvalitní nůžky, nebo zastřihovač vousů. Možná jste tak museli činit již během měsíce, ale nyní je určitě nutné již samotný knír zakrátit nad ústy na správnou délku, případně upravit na správnou délku ochlupení kníru.
 7. Nakonec sáhněte po hřebenu na knír a kosmetice pro úpravu kníru a knír vytvarujte do požadovaného tvaru.
 8. Knír pečlivě udržujte. Různé kníry mají různé požadavky na údržbu. Některé musíte přistřihávat denně, denně je také voskovat. Jiné méně často. Vždy však počítejte s alespoň třemi minutkami času každé ráno na to, abyste svůj knír hezky upravili. Večer zas knír pečlivě umyjte.
Parádní knír je běh na dlouhou trať. Nepodceňujte dobré rady, jak si nechat narůst knír!

Parádní knír je běh na dlouhou trať. Nepodceňujte dobré rady, jak si nechat narůst knír!

Co když knír neroste jak má?

Co se děje, když knír neroste jak má? Příčinou může být nedostatek vitamínů ve vaší stravě, genetika, problémy s pletí nebo třeba stres. Ptáte li se tedy pořád na to, jak si nechat narůst knír, moje rada zní: nakrmte ho a nestresujte ho!

 1. Růst kníru podpoří vitamíny. Aby byl váš knír pěkně hustý a rychleji rostl, užívejte vitamíny na růst vlasů, nebo jezte potraviny, které tyto vitamíny obsahují. Jsou to především vitamín A, C, E, vitamín B3, B5 a kyselina listová. Do své stravy přidejte biotin, který rovněž patří mezi vitaminy typu B.
 2. Pečujte o svoji pokožku v místech růstu vousů i kníru. Pokud si právě nenecháváte narůst vousy nebo knír, používejte peeling alespoň jednou týdně. Jinak používejte do pokožky pod vousy speciální kosmetiku, která podporuje růst vousů a zabraňuje svědění. Nic nezkazíte výrobky, které podporují růst vlasů  a obsahují vitamin B.
 3. Užívejte aspirin. Berte denně jednu tabletku aspirinu a budete mít zdravější nejen vlasy, ale i vousy. 81 mg aspirinu denně užívají také lidé na podporu srdeční činnosti a krevního oběhu. Podpoří i růst vašeho kníru.
 4. Nestresujte se! Stres bývá příčinou padání vlasů a stejně tak negativně ovlivní růst vousů i kníru. Proti stresu pomůže vitamín B5, pohyb i různé antistresové aktivity. Těmi může být poslouchání relaxační hudby, cvičení jógy nebo cokoliv o čem víte, že vás vždy spolehlivě uklidní.
 5. Testosteron může mít vliv na váš knír. Špatný růst vlasů, vousů i kníru, nebo jejich padání, může mít za následek nedostatek, ale i nadbytek testorenu. Jestli podobným problémem trpíte, musí posoudit lékař. Ten pak umí chybějící testosteron dodat, nebo naopak snížit jeho hladinu.
 6. Transplantace vousů může být poslední nadějí. Pokud vám příroda skutečně ochlupení na obličeji nenadělila a po této mužnosti toužíte, zbývá ještě zákrok plastického chirurga.

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník