Víte, jak pečovat o vlasy v zimě? Zima může být pro vlasy doslova pohroma a tak určitě nepohrdnete radami prestižní české kadeřnice Petry Měchurové.
Víte, jak pečovat o vlasy v zimě? Zima může být pro vlasy doslova pohroma a tak určitě nepohrdnete radami prestižní české kadeřnice Petry Měchurové.

Jak pečovat o vlasy v zimě? Poradí vám Petra Měchurová!

Víte, jak pečovat o vlasy v zimě? Zima může být pro vlasy doslova pohroma a tak určitě nepohrdnete radami prestižní české kadeřnice Petry Měchurové.

I v zimních měsících je nutné si vlasy chránit. Mráz je pro vlasy stejně nebezpečný jako slunce v létě. Vlasy se vysušují, jsou velmi křehké a potřebují silnější péči. Takže, jak pečovat o vlasy, když přijde zima?

Jak pečovat o vlasy, když přijde zima? Nechte si poradit od specialistky – kadeřnice Petry Měchurové.

Především si musíme dát pozor na vlasovou pokožku. Vlasová pokožka je základem zdravých vlasů, a stejně jako půda je stěžejní pro kytky, tak zdraví vlasové pokožky je nezbytné pro krásné vlasy. Právě v zimě pokožka nejvíce trpí. Často se objevují lupy, pokožka je zarudlá a může svědět. „Pokud víte, že máte problémy s přecitlivělou vlasovou pokožkou, začněte v zimních měsících používat šampon, který je k pokožce šetrnější, šampon pro citlivou pokožku. Při zaznamenání lupů, svědění pokožky nebo když se objeví vypadávání vlasů, je vhodné již použít specializované produkty na daný problém,“ radí na téma jak pečovat o vlasy v zimě Petra Měchurová se Salonu Petra Měchurová.

Prestižní česká kadeřnice Petra Měchurová.

Jak pečovat o vlasy v zimě a co přesně potřebují?

V zimních měsících je vhodné vlasy chránit silnější péčí, která je určena pro suché vlasy. Vyživí je a současně obalí ochrannou vrstvou, která vlas chrání. Pokud jsou však vlasy hodně zcitlivělé, lámou se, je potřeba nejdříve použít produkty, které vyspraví vlas zevnitř. Až poté použít finální péči v podobě oleje nebo mléka/gelu, která vlas zcelí i zvenku, vlas zatáhne a ochrání. 

Speciální péči potřebují také vlasy, pokud je v zimě nosíme pod čepicí

A jak se starat o vlasy pod čepicí?

Mít hlavu v teple nebo mít krásné vlasy a účes co vydrží? Lze to vůbec v zimě skloubit? Zkrotit v zimním období neposlušné vlasy je často nemožné a proto najít takový způsob je skutečně těžké. Můžeme se však snažit zmírnit efekt elektrizující vlasů použitím různých produktů. „Jako u všech účesů, když chcete aby vydržel co nejdéle sáhněte po tužidle, které zpevní vlasy a účes déle drží tvar. Na závěr vlasy pečlivě přelakujte, případně vlasy i natupírujte, pokud chcete, aby objem vydržel. Můžete použít i sérum – vyživený vlas, který není suchý méně elektrizuje a vlasy tolik nelétají,“ dodává k tématu jak pečovat o vlasy v zimě kadeřnice Petra Měchurová.

Zdroj obrázků: FL, Petra Měchurová

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník