Honza Kořínek představuje novinky v dámských účesech. Novou kolekci Happiness s účesy podzim/zima 2016/2017 opět představily známé celebrity.
Honza Kořínek představuje novinky v dámských účesech. Novou kolekci Happiness s účesy podzim/zima 2016/2017 opět představily známé celebrity.

Happiness by Honza Kořínek – dámská kolekce účesů podzim/zima 2016/2017

Honza Kořínek představuje novinky v dámských účesech. Novou kolekci Happiness s účesy podzim/zima 2016/2017 opět představily známé celebrity.

I letos kadeřník Honza Kořínek připravil svou vlastní autorskou kolekci účesů, střihů a barev pro období podzim/zima 2016/2017. Tentokrát jeho kolekce nese název Happiness, česky tedy štěstí. „Název vznikl, dá se říci náhodou, když jsem totiž viděl návrh videa z focení, řekl jsem si – to je ale jako reklama na štěstí – a ono se to ujalo,“ usmívá se oblíbený kadeřník. Happiness, neboli šestí, ale propojuje i tváře této kolekce. „S podzimem a zimou máme snad všichni spojené asi jedno z nejhezčích období roku a to Vánoce – rodina – štěstí. To ale není všechno. Tentokrát jsme ke spolupráci oslovili tři ženy – i ty spojuje štěstí. Mají krásná dítka, která naplňují jejich život právě štěstím,“ vysvětluje autor kolekce Happiness Honza Kořínek.

Kolekce účesů Happiness přináší nové střihy, barvy i špetku zábavné extravagance
Kolekce účesů Happiness přináší nové střihy, barvy i špetku zábavné extravagance

Kolekce účesů Happiness přináší nové střihy, barvy i špetku zábavné extravagance

Kolekce účesů Happiness se rozděluje na tři pomyslné části – probarvení vlasů, střihy a extravagantní účesy. „Se všemi modelkami jsme se domluvili a mohli jsme jim vytvořit barevné trendy, které letošní podzim a zima přináší. Asi nejvýraznější v celé kolekci je tmavě měděná barva, kterou vynesla Lucie Nachtigallová. Podzim a tóny do měděna, červena a celkově teplejších tonů, jsou klasikou, která nikdy nezklame. Po létě všechny ženy touží po tom, být jiné, trochu se změnit a vyšisované vlasy oživit zajímavějšími barvami,“ popisuje Honza Kořínek. Zároveň ale dodává, že letošní rok přináší ve vlně ze zahraničí i nový trend v blond odstínech. „Není zcela obvyklé kombinovat na jedné klientce teplé a studené blond odstíny. Tato vlna k nám ale putuje ze zahraničí a myslím si, že to není vůbec špatné. Takové probarvení jsme udělali na Michaele Sejnové a kovové proužky ve zlatavém tonu blond vypadají skvěle,“ říká oblíbený kadeřník.

Honza Kořínek říká, že melír není mrtvým

Podle Honzy Kořínka se do hry vrací melíry a jejich sláva prý zdaleka není u konce, tak jak by se mohlo zdát. „Často se mluví o tom, že melíry už nejsou moderní. Já si to nemyslím, jde podle mne jen o to, jak melír vypadá a jak se ho naučíte kombinovat s dalšími postupy a technikami. Na Báře Polákové jsme se snažili ukázat, že i blond melíry mohou vypadat přirozeně, vlasy jsou stále lesklé zdravé a působí šmrncovně. Jen je potřeba zvolit tu správnou techniku melírování a případného tónování vlasů,“ vysvětluje Honza Kořínek.

Happiness je kolekce účesů pro všechny délky vlasů
Happiness je kolekce účesů pro všechny délky vlasů

Happiness je kolekce účesů pro všechny délky vlasů

„Jsem moc rád, že se nám do poslední kolekce Happiness podařilo vnést skoro všechny délky vlasů i různé stylingy účesů,“ říká Honza Kořínek. Trendem několika posledních let je dlouhé mikádo – takzvaný lob. A to se nemění. „Ženy si tento střih zamilovaly a cítí se v něm dobře, proto se tak dlouho drží na vrcholu. Jedná se o střih, který je vlastně hodně praktický – dá se s ním dobře pracovat. Střih vypadá skvěle, když vlasy vyžehlíte, lehce provlníte a nebo zvolíte i messy vzhled – tady tak trochu rozcucháte,“ usmívá se Honza Kořínek. V krátkých střizích budou hitem plnější střihy. „Dalo by se říci, že je to už krátké mikádo. Možná lehce vystříhané přes uši – to už záleží na každé klientce. My jsme ukázali variantu, vlasy mohou být rovné, hladké ale zároveň i objemné,“ popisuje svou práci Honza Kořínek. Ženy s dlouhými vlasy by se neměly bát sestříhání vlasů, patky nebo ofiny. „Pokud jsou vlasy dobře ostříhané i sestříhané vnáší to do nich tvar, pohyb a život. Vlasy, jsou ozdobou vaší krásy a nemusí být přeci jen sepnuté v culíku. A v tomto období si také často klientky troufnou na ofinu nebo na výraznější patku – s tím já naprosto souhlasím a rád ostříhám. Vypadá to skvěle, když nám zpod čepice něco kouká,“ vysvětluje Honza Kořínek.

„Kosmická“ extravagance jako bonus nejen pro Veroniku
„Kosmická“ extravagance jako bonus nejen pro Veroniku

„Kosmická“ extravagance jako bonus nejen pro Veroniku

Do aktuální kolekce Happiness Honza Kořínek zapojil i extravagantní účesy a to i přesto, že s názvem „štěstí“ tolik nekorespondují. „Nebudu si vymýšlet nějaká velká moudra – baví mě experimentovat – a tak jsme se rozhodli, že do této kolekce zapojíme i nějaké odvážnější účesy. A vše to vzniklo, když jsme viděli model návrhářky Veroniky a její značky Sophistic by Veronika – její kosmošaty – jak jsme jim pracovně všichni říkali, prostě potřebovaly doplnit extravagantním lookem,“ popisuje důvody Honza Kořínek.

GALERIE: Happiness by Honza Kořínek

O kolekci účesy Happiness

  • Salon: Hair studio Honza Kořínek
  • Název kolekce: Happiness
  • Vlasy: Honza Kořínek
  • Sezóna: podzim/zima 2016/2017
  • Hair assistants: Anna Vejvodová, Radka Bajglová, Karolina Fahounová
  • Make-up: Klaudie Havlová
  • Foto: Hair studio Honza Kořínek – Petr Kozlík
  • Móda: Sophistic by Veronika (Česká módní značka, kterou v roce 2010 založila módní návrhářka Veronika Štěrbová. Pod tímto označením vytváří limitované kolekce, jejímž hlavním znakem je variabilita. Jeden kousek totiž neznamená pouze jeden způsob nošení. Sophisticované modely jsou určené všem ženám, které chtějí podtrhnout svoji ženskost, eleganci a sebevědomí. Módní návrhářka při své tvorbě klade důraz na jednodušší linie, detail a kvalitu zpracování.)

Kdo jsou tváře kolekce účesů Happiness by Honza Kořínek pro podzim/zima 2016/2017?

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková

Barbora Poláková patří v současnosti mezi nejoblíbenější zpěvačky u nás. Nejvíc se do povědomí široké veřejnosti zapsala hitem Nafrněná, která patří k nejposlouchanějším u nás. Barbora se ale věnuje stále i herectví, účinkuje v několika seriálech, v roce 2016 ztvárnila i hlavní ženskou roli v celovečerním filmu. Sama ale říká, že její nejlepší a nejdůležitější rolí je role maminky. Přesto chystá svou druhou desku a připravuje se na velké podzimní turné.

Herečka a zpěvačka Barbora Poláková, tvář kolekce Happiness by Honza Kořínek
Herečka a zpěvačka Barbora Poláková, tvář kolekce Happiness by Honza Kořínek

Herečka Michaela Sejnová

Michaela Sejnová spolupracuje s Honzou Kořínkem už podruhé. Patří mezi oblíbené herečky a v současné době jí uvidíme především na divadelních prknech. V divadle Hybernia se objeví v novém muzikálu pro děti Alenka v kraji zázraků a to v hlavní roli Alenky. Na jaře 2016 Michaela porodila svého prvního syna, který je pro ni středem života. Přesto však zvládá kombinovat pracovní povinnosti s těmi mateřskými.

Herečka Michaela Sejnová , tvář kolekce Happiness by Honza Kořínek
Herečka Michaela Sejnová , tvář kolekce Happiness by Honza Kořínek

Blogerka Lucie Nachtigallová

Lucie Nachtigallová je v současné době jednou z nejúspěšnějších blogerek v Česku. Její cílovou skupinou však nejsou mladí lidé, ale popularitu získala u své věkové skupiny a především u matek. Její blog nese jméno Deník fejsbukové matky a právě díky sociálním sítím se z Lucie stala celebrita. Lucie je bývalá novinářka a v současné době s manželem vychovává tři děti. Právě její rodina je hlavními hrdiny zmiňovaného blogu. Lucie Nachtigallová vydala i stejnojmennou knihu Deníka fejsbukové matky a také chystá její pokračování.

Blogerka Lucie Nachtigallová, tvář kolekce Happiness by Honza Kořínek
Blogerka Lucie Nachtigallová, tvář kolekce Happiness by Honza Kořínek

Kdo je Honza Kořínek

Profesionální kadeřník Honza se za poslední tři roky zařadil mezi českou kadeřnickou elitu. Jeho obliba i popularita jeho kadeřnictví stále roste. Hair studio Honza Kořínek patří k vyhledávaným místům, kde klienti relaxují, zastaví se, zkrášlují se. Honzu Kořínka nejlépe vystihují slova – profesionalita, lidskost, empatie a píle. Letos své portfolio služeb rozšířil o svatební agenturu, která nese jméno Wedding agency Honza Kořínek. Uvedl do života charitativní projekt Když ruce pracují srdcem, letos se díky Hair studio Honza Kořínek pomohlo pomoci téměř 250 000 Kč.

Zdroj obrázků: Honza Kořínek

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník