Přichází další asijská inspirace. Tentokrát pro účesy. Po trendu skleněné uhlazené pleti přichází Glass Hair  neboli Skleněné účesy. Jsou více než jen mikádem?

Možná si říkáte – vždyť je to jen mikádo! Ale pečlivý pozorovatel pozná rozdíl. Trend Glass Hair, neboli Skleněné účesy, se od klasického mikáda, nazývaného i bob nebo lob (podle délky střihu), liší v několika malých detailech, které pak dohromady tvoří zcela nový účes. Takže ano, jde sice o trendy mikádo pro podzim/zimu 2018/2019, či o trendy mikádo 2019 (protože jeho sláva určitě vydrží i na přesrok), ale s novými pravidly, které vám teď představím

Vlasy hladké a lesklé jako sklo – to je nový styl, který mění DNA módního mikáda

Vlasy hladké a lesklé jako sklo – to je nový styl, který mění DNA módního mikáda

Kde se vzaly, tam se vzaly… skleněné vlasy jsou tady

Z letních plážových vln nejdříve přesedlaly celebrity. Skleněné vlasy jako horký trend pro účesy podzim/zima 2018/2019, ale i pro vlasy 2019 nasadily Kim Kardashian, Bella Hadid, Lucy Hal, Olivia Culpo i Hailey Baldwin. Byl to trochu šok vidět třeba zrovna Kim s radikálně zkrácenými, i když pořád polodlouhými vlasy, které zničehonic postrádaly jakékoliv vlny. A i když si myslím, že zrovna Kim potřebuje ke své postavě objemnější účesy, mnohým z nás budou Glass Hair slušet.

Vlasy hladké a lesklé jako sklo – to je nový styl, který mění DNA módního mikáda

Vlasy hladké a lesklé jako sklo – to je nový styl, který mění DNA módního mikáda

Skleněné účesy jsou o tom, vystavit na obdiv zdraví vlasů. Žádná krepatost ani roztřepené konečky se zde nenosí. Inspirace však prvotně vzešla z něčeho jiného. A to z rovných, lesklých asijských vlasů a tradičních asijských účesů postavených na rovném mikádu. Ale také z účesů 90 let, jak se nechal slyšet Chris Appleton, osobní hairstylista Kim Kardashian, který má nový účes pro Kim „ na svědomí“.

Glass Hair se nosí: zde je vše co potřebujete vědět o novém účesovém trendu

  • Podívejte se na Skleněné vlasy z detailu.
  • Vlasy jsou ostříhané jako mikádo neboli lob (delší bob / delší mikádo).
  • Střih je však ostrý a výrazný.
  • Všechny vlasy jsou stejně dlouhé, bez ofiny a s pěšinkou uprostřed.
  • Takto srovnané vlasy však ještě pořád nejsou naším trendem. Teď musí přijít na řadu lesk.
  • Vysoký lesk vlasů je neoddělitelnou součástí účesu. Vlasy se musí lesknout jako tabule vyleštěného skla. K vysokému lesku nám pomůže různá vlasová kosmetika, ale nejen ta.
  • I správně zvolený, ne příliš nápadný, melír, dokáže efekt lesku ještě více podtrhnout. Melír by však rozhodně účesu Glass hair neměl dominovat.
GALERIE: Glass Hair aneb Skleněné vlasy 2019

Kim Kardasian a její nový lob ve stylu Glass Hair – jak na to

Hairstylista Chris Appleton o účesu pro Kim Kardashian pro média řekl, že se rozhodl vlasy výrazně zkrátit, a to na délku pod linii čelisti. Vzhledem k protáhlému obličeji Kim to není délka zas tak krátká. A zvolil zcela tupý střih bez úhlu. Vlasy pak vysušil přes kulatý kartáč. Účes bylo důležité zafixovat proti povětrnostním vlivům (a tedy i vlasy ošetřit proti krepatosti) a přidat přípravek, který vlasům dodá extra efektní lesk.

♥ Tipy Vlasy a účesy

Přípravky na narovnání vlasů

 

 

Přípravky na vysoký lesk vlasů

 

 

Zdroj obrázků: Instagram, koláže ContentPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník