Frais Monde Hydro Toning Elixir – testovali jsme zázrak na suché vlasy! Podívejte se, jestli uspěl!
Frais Monde Hydro Toning Elixir – testovali jsme zázrak na suché vlasy! Podívejte se, jestli uspěl!

Frais Monde Hydro Toning Elixir – test zázraku na suché vlasy!

Otestovala jsem elixír pro extrémně suché vlasy Frais Monde Hydro Toning Elixir. Podívejte se, jak v testu dopadl po měsíci používání!

Před nedávnem se na český trh dostala nová značka kosmetiky Frais Monde. Pro mne osobně bylo překvapením, že jde o italskou a ne jak by se podle názvu značky mohlo zdát francouzskou značku kosmetiky. To ale rozhodně není tak podstatné. Největší zajímavostí je, že jde o kosmetiku termální. Tato luxusní kosmetika totiž staví na léčivých účincích termální vody z Repole. Termální kosmetika Frais Monde získala dokonce certifikát italského Ministerstva zdravotnictví, které tímto glejtem uznalo léčební vlastnosti sirné termální vody z Repole obsažené v produktech Frais Monde. Značka nabízí všechny standardní řady kosmetiky – od péče o plet pro ženy i muže, přes péči o tělo, opalovací kosmetiku, dekorativní kosmetiku, vůně i speciální řadu bio péče o pleť. Úmyslně jsem si nakonec nechala to, že mezi řadami kosmetiky Frais Monde nechybí ani velké množství produktů péče o vlasy. A právě jeden z výrobků této luxusní termální kosmetiky jsem sama otestovala. Vzhledem k povaze svých vlasů jsem si vybrala to nejlepší pro suché vlasy, co vlasová řada Frais Monde nabízí – produkt Frais Monde Hydro Toning Elixir z řady Thermal Spa Hair Care program pro velmi suché vlasy, které jsou náchylné k rozlétanosti a krepatosti. Podívejte se jak test dopadl.

Ani extrémně suché vlasy vás už nemusí přivádět k šílenství! V testu vám poradím, jak používat vlasový elixír Frais Monde Hydro Toning Elixir na extrémně suché vlasy. Jak se mi jeho používání osvědčilo už nejspíš tušíte.
Ani extrémně suché vlasy vás už nemusí přivádět k šílenství! V testu vám poradím, jak používat vlasový elixír Frais Monde Hydro Toning Elixir na extrémně suché vlasy. Jak se mi jeho používání osvědčilo už nejspíš tušíte.

Co vlasový elixír Frais Monde Hydro Toning Elixir slibuje?

Frais Monde Hydro Toning Elixir je intenzivní sérum pro suché a extra suché vlasy. Tato bezoplachová péče se může aplikovat na mokré vlasy po jejich mytí, tedy po standardním použití šamponu a kondicionéru, ale současně lze balzám aplikovat i na vlasy suché. Optimální je Frais Monde Hydro Toning Elixir používat po delší dobu denně jako elixír, který v rámci ranní úpravy vlasů nanesete do vlasů – či už vlhkých po umytí, nebo do suchých, pokud si v daný den vlasy nemyjete. Malinká 30 ml lahvička slibuje intenzivní účinek, jestli jde jen o slib, nebo elixír skutečně zafungoval, se dočtete dále v testu. Účinek se opírá o proteinový derivát sóji Ceramide 3, který umí obnovovat a chránit vlasy, a to i pokud jde o vlasy lámavé či suché. Mechanické vlastnosti vlasu se po jeho aplikaci výrazně zlepší. Vlasy se pak snadněji rozčesávají, mají delší životnost, jsou hladší a chráněné proti UV záření, které se negativně podepisuje na vlasech změnou jejich struktury.

Proteinový derivát ze sóji je jednou z účinných složek Frais Monde Hydro Toning Elixir.
Proteinový derivát ze sóji je jednou z účinných složek Frais Monde Hydro Toning Elixir.

Další důležitou složkou produktu je takzvaná červená řasa Lithothamnium calcareum. Je to velice vzácná řasa, která roste pouhý jeden milimetr za rok. Umí však do sebe koncentrovat obrovské množství pro vlasy důležitých minerálů a látek. Mangan, hořčík, zinek a kalcium, ale také mnoho dalších důležitých látek se tak díky Frais Monde Hydro Toning Elixir dostane i do našich vlasů. Červená, nebo také někdy nazývána purpurová řasa, usnadňuje česání, dává vlasům jas a jemnost. Podílí se na zvyšování tloušťky vlasového vlákna a na výrazném zlepšení jeho pružnosti.

Poslední významnou složkou tohoto malého zázraku s velkými účinky jsou v produktu obsažené aminokyseliny čistého keratinu. Ten významně zvyšuje pevnost v tahu vlasů a přispívá k výraznému zvětšení objemu vlasů. Keratin je základní složkou vlasů a tak jeho přidáváním pomocí vlasové kosmetiky dosáhneme výrazné regenerace i u silně poškozených vlasů, což právě suché vlasy často jsou.

Také se díky nevzhledným suchým vlasům proměňujete postupně z princezny na čarodějnici? Zkuste vlasům pomoci elixírem na suché vlasy od Frais Monde.
Také se díky nevzhledným suchým vlasům proměňujete postupně z princezny na čarodějnici? Zkuste vlasům pomoci elixírem na suché vlasy od Frais Monde.

Test účinku Frais Monde Hydro Toning Elixir

Naučte se Frais Monde Hydro Toning Elixir aplikovat!

 1. Tyto malé zázraky, jakým je Frais Monde Hydro Toning Elixir rozhodně nejde jen tak nastříkat na vlasy. Jak na to mne ale naučil jeden z prestižních světových kadeřníků. Do dlaně je třeba nastříkat několik střiků přípravku. Pro krátké vlasy postačí jeden až dva, pro polodlouhé tři až čtyři, u dlouhých vlasů se budete muset rozmáchnout na pět až osm podle délky a hustoty vlasů. Stříknutí si ale optimálně rozdělte na dvě fáze.
 2. Elixír na suché vlasy nastříkaný do dlaně ukazovákem druhé ruky mírně rozetřete a pak třete navzájem obě dlaně tak, aby se přípravek rozptýlil po dlaních, avšak ne pomezi prsty. Odtamtud byste jej dostávaly do vlasů hůř.
 3. Dlaněmi s přípravkem pak své vlasy hezky promačkejte až protáhněte.
 4. Pro lepší rozvrstvení přípravku po celé délce vlasů dle možností rozčešte přípravek do celého objemu vlasů. Pozor ale na kartáče, jež by mohly přípravek nasát. Optimální je hustý hřeben a to i když jej běžně nepoužíváte.
 5. Já si ale vlasy nečešu vůbec – a to přestože jsou dlouhé téměř k pasu (mokré) a kudrnaté. Takže aplikaci lze provést i bez česání, je třeba ale počítat s poněkud větší spotřebou přípravku a také s nutností pečlivější aplikace rukama.
 6. Pokud přípravek Frais Monde Hydro Toning Elixir aplikujete do mokrých vlasů, aplikujte ho po umytí šamponem, použití kondicionéru, mírném vysušení vlasům ručníkem a předběžném rozčesání vlasů (pokud si v této fázi vlasy češete). Tedy před nanesením stylingu. Jinou bezoplachovou péči nebo vlasové oleje neaplikujte.
 7. Do suchých vlasů přípravek aplikujte také ještě před použitím stylingu a nechte alespoň dvě minuty vsáknout.
Frais Monde Hydro Toning Elixir umí pomoci řešit problém suchých až velmi suchých vlasů.
Frais Monde Hydro Toning Elixir umí pomoci řešit problém suchých až velmi suchých vlasů.

Test produktu Frais Monde Hydro Toning Elixir

 • Vlasy mám skutečně znatelně suchékrepaté. Trpí zejména vrchní vrstvy vlasového porostu, kterým v létě neprospívá zář sluníčka a v zimě pak příliš suchý vzduch vysušený od topení. Běžně proto používám vlasové oleje, které jsem však v poslední době nahradila oleji přírodními – konkrétně především kokosovým olejem na vlasy. Ten má však několik nevýhod. Při běžné teplotě má tuhou konzistenci a nanášet jej na suché vlasy je téměř nemožné. Za další více mastí límce na halenkách i brýle. Prostě použít jej po mytí do mokrých vlasů – ano, do suchých vlasů každý den: rozhodně ne. Takže možnost denní regenerace formou bezoplachového balzámu Frais Monde Hydro Toning Elixir skvěle odpovídá tomu, co denní péče o suché vlasy potřebuje.
 • Frais Monde Hydro Toning Elixir se velice snadno nanáší. Konzistence není ani řídká, ani tuhá. Vysoká viskozita přípravku funguje skvěle ve chvíli, kdy přípravek dlaněmi aplikujeme do vlasů. Nijak neztéká a přirozeně pevně obaluje vlasové vlákno.
 • Jako největší nevýhodu lze rozhodně označit malé balení výrobku. Nepocítíte to při kratších vlasech nebo menším objemu vlasů. Ale extra dlouhé vlasy přece jen vyžadují více přípravku při každé z aplikací. Vyřešila jsem to tak, že jsem přípravek aplikovala pouze na vrchní vrstvy vlasů a na konečky. Právě vlasy na povrchu hlavy mám silně přesušené a jako důsledek i silně krepaté.
 • Vlasy si myji dvakrát týdně. Ne kvůli tomu, že by byly mastné nebo špinavé, naopak, kvůli tomu, že bývají přesušené. Díky Frais Monde Hydro Toning Elixir mi však tentokrát vydržely vlasy v bezvadném nepřesušeném stavu celý týden. Přípravek jsem každý den ráno rukama jemně vmačkala do vlasů.
 • Během prvního týdne nebyla znát na dotek nijak výrazná změna vlasů, kromě toho, že se skutečně nepřesušili jako běžně. První změnu jsem si však všimla již po týdnu, při mytí vlasů. Zatímco jindy mám po týdenním nemytí vlasy tak suché, že se vzájemně zamotávají, teď tomu tak bylo mnohem méně. Téměř vůbec. Vlasy byly i při mytí hebké a nádherně se rozcházely.
 • Během celého používání testovací kúry Frais Monde Hydro Toning Elixir měly moje vlasy zcela rozeznatelně kvalitnější lesk. Pramínky držely více pohromadě a to přesto, že jsem omezila množství denně používaného pěnového tužidla, abych mohla lépe pozorovat účinky výrobku.
 • Do budoucna bych ještě ráda nejen pro vás, ale i pro sebe, otestovala používání tohoto elixíru pro suché vlasy spolu s šamponem a kondicionérem pro suché vlasy od Frais Monde. Jsem zvědavá, jestli bude společné působení všech třech výrobků na suché vlasy ještě znatelnější.
beenhere

NÁŠ TIP

Frais Monde Hydro Toning Elixir dováží a prodává Elnino.cz. Koupíte jej zde >>

Elixír pro extrémně suché vlasy – Frais Monde Hydro Toning Elixir.
Elixír pro extrémně suché vlasy – Frais Monde Hydro Toning Elixir.

Zdroj obrázků: Fraismonde.cz, FL

Frais Monde Hydro Toning Elixir – výsledek testu
Elixír pro extrémně suché vlasy Frais Monde Hydro Toning Elixir z řady termální kosmetiky Frais Monde pro vlasy nezklamal. Účinek byl vidět rychle, ale rozhodně nejde o výrobek, který používáte tři dny nebo týden a dáte navždy sbohem suchým vlasům. Optimální je tento elixír pro suché vlasy používat denně a to pak zejména dlouhovlásky zapláčou nad poněkud vyšší ceně výrobku vzhledem k jeho objemu. Doporučená cena 494 Kč za 30 ml není málo. Avšak jelikož nejde jen o péči naoko, ale skutečně o hloubkovou hydrataci extrémně suchých vlasů s výrazným zlepšením jejich textury, nezbývá mi po vyzkoušení tento výrobek ženám a dívkám s problematicky suchými vlasy skutečně doporučit.
Funkčnost
98
Konzistence
100
Vůně
90
Návod k použití
85
Cena
80
Dostupnost ke koupi
100
Pro
Skutečně viditelný účinek
Vlasy nezůstávají mastné
Příjemná aplikace a nevtíravá vůně
Proti
Vyšší cena luxusní kosmetiky
Pro dlouhé vlasy dost malé balení
Ocenila bych lepší návod k použití
92
Výsledek testu

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.